Diskuse o počasí Vyhledávání
Aidamkoo: 14°C, prostě paráda. Slunce svítí, semtam mrak, ale ideálka. Po té včerejší mlhavé depce ideální přechod do nového týdne. Více
Zasláno 23.02.2026 14:10 Články na In-počasí - Zima končí, v příštím týdnu nastoupí jarní počasí
Aidamkoo: Čeká nás náhlé SSW a zároveň velká odezva = Split vortexu. Je nutné dodat, že jedno jádro vortexu se přesune nad Evropu a to i jeho nejchladnější sektor, což teoreticky ochlazení přinést ... VíceZasláno 23.02.2026 11:24 Předpověď počasí - Jaké bude jaro 2026?
Aidamkoo: U nás to bude téměř každý den ráno a dopo trochu limitovat nízká oblačnost a mlhy. Takže pak se sluncem od oběda a maxima oproti Čechám relativně nižší. VíceZasláno 22.02.2026 14:17 Články na In-počasí - Zima končí, v příštím týdnu nastoupí jarní počasí
Aidamkoo: Je to fajn. 1°C a i slunce se ukázalo. Paráda. Jen teda ten přízemní opar by mohl vymizet, ale holt to je klasika u těchto situací. VíceZasláno 21.02.2026 15:25 Články na In-počasí - Zima končí, v příštím týdnu nastoupí jarní počasí
Aidamkoo: No nakonec 2cm, stále slabě mrzne a hlásím, že na těch přeháňkách co postupují Brněnskem zpočátku se sněhem, ale postupně rychle do deště. VíceZasláno 21.02.2026 12:27 Články na In-počasí - Zima končí, v příštím týdnu nastoupí jarní počasí
Aidamkoo: Tady to jde -7°C, hádám asi dost pravděpodobně poslední takto nízké minimum do příští zimy, snad. Dopo trochu posněží, aby to pak roztálo a vzhůru do tepla. VíceZasláno 21.02.2026 03:23 Články na In-počasí - Zima končí, v příštím týdnu nastoupí jarní počasí
Aidamkoo: Marek_98 Letos bych řekl, že po nějaké delší době hodně velká smůla, protože víceméně 16 tlakových níží od listopadu do února co mohla přinést nějaké větší množství sněhu nepřineslo ... VíceZasláno 20.02.2026 20:44 Zima - Jaká bude zima 2025/2026
Aidamkoo: Tak u mě nejvyšší pokrývka v zimě 8cm, druhá nejvyšší 4cm, což v kontextu jiných nížin bylo v maximu méně než jsem popravdě ještě před zimou čekal, ale to je dáno i tím, že pro nás ... VíceZasláno 20.02.2026 00:39 Zima - Jaká bude zima 2025/2026
Aidamkoo: Koukám další týden tam ICON některé dny cpe chladnější Moravu a teplejší Čechy, tak jsem zvědav. Chladno se nám prodloužilo do neděle, ale od pondělí kolem 10°C na pohodu, v Čechách ... VíceZasláno 19.02.2026 13:53 Předpověď počasí - Jaké bude jaro 2026?
Aidamkoo: Jo proto čekám do zítřka, ta nejistota v modelech je poměrně dost značná. VíceZasláno 17.02.2026 17:16 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Jo slehlo to dost, ale určitě se sníh udrží i přes noc, kdy by mohl 1-2cm připadnout, takže fajn. Akorát teda v takovém centru je z toho voda totální. Tady nahoře pohoda. VíceZasláno 17.02.2026 13:35 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Koukám minimálně na čtvrtek shoda, že zejména jih si dá další kolo sněžení a některé modely to docela dost zesilují v pátek. Jo za celou zimu se nám hezky ten sněhový deficit dohání. ... VíceZasláno 17.02.2026 11:41 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Tak tady u nás dokonce dohromady až 8cm sněhu, což je dvojnásobek dosavadního maxima zimy, kterým byly 4cm. Krásnej sníh, parádní. Odpo to půjde lehounce nad 0, ale něco sněhu vydrží. ... VíceZasláno 17.02.2026 08:23 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: palma No palmou odpo to vidím ještě na 1-2cm, ale v noci to bude asi jiná liga. Konvektivní balík, tak to by taky mohlo dát ty 2cm, do rána 6-8cm reálných, aisni více. VíceZasláno 16.02.2026 15:01 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: U mě už 4cm nového sněhu, tedy tato situace už dosáhla prozatímního maxima letošní zimy. VíceZasláno 16.02.2026 14:49 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Přechodně zesláblo, ale západně mlha a stěna slušná. Tedy nekončíme a z jihu Čech další hezký boban. Paráda. Ostatně už zas hezky zesiluje. Jo tohle je konečně pěkná sněhová situace. ... VíceZasláno 16.02.2026 14:29 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Aktuálně asi nejsilnější sněžení za celou zimu, paráda. Jdeme pomalu k 1cm. Když se dobře trefí ty noční přeháňky, tak maximum letošní zimy bude překonáno. Konečně první situace za ... VíceZasláno 16.02.2026 13:00 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Za mě lepší vyblbnutí teď než v dubnu, takže proč ne. Koukám máme v současné zimě snad i první výstrahu na sněžení, takže trochu sněhu neuškodí. Lepší než s tím strašit na jaře. Nicméně ... VíceZasláno 16.02.2026 11:39 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Marek_98 No u nás se to za zimu nedostalo nad 4cm, jo lokální rozdíly celkem slušné. Uvidíme jestli se během zítřka a úterka dostaneme aspoň na ty 2-3cm sněhu, což by mohlo být realistické. ... VíceZasláno 15.02.2026 20:34 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026
Aidamkoo: Pro Moravu je tam u některých modelů velký dry hand ve výšce. Ostatně srovnání bohatšího Aladina s 8cm a ID2 s 1cm. Rozdíl enormní. VíceZasláno 15.02.2026 15:19 Zima - Sněžení 16.-18.2.2026