Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 154 příspěvků pro uživatele Doizer:

Doizer: No já se aktuálně nacházím v Králově Poli a bouřka je tu teda solidní. Poměrně dlouho se tu udržují přímo nad námi červené odrazy a obnovuje se to. Přívalový déšť je solidní. Ulice ... Více

Zasláno 06.05.2024 21:31 Bouřky - Bouřky od 2.5.2024

Doizer: Za dnešek napršelo 16 mm. A stale lehce prší/sněží. Do rána očekávám malou sněhovou pokrývku. Za duben už mám přes 66 mm srážek. Další v řadě srážkově nadprůměrný měsíc. Více

Zasláno 20.04.2024 22:32 Články na In-počasí - V novém týdnu výrazné ochlazení, na horách opět napadne sníh a sněžit může i mimo hory

Doizer: Dnešní ráno bylo o 5 stupňů chladnější jak ukazovala předpověď. Minimum mělo být +6 realita je 1°C nad nulou. Výhled snad ani už nebudu komentovat. Více

Zasláno 12.04.2024 06:51 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: No já jako věčný optimista jsem doufal alespoň v průměrné teploty a ono toto. Ačkoliv některé modely naznačovaly mírnější průběh, tak nejspíš nebude. Nejhorším na tom je že už i ve ... Více

Zasláno 11.04.2024 22:01 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: Ahooj Trošku se to tu odklání od tématu. Večerní výstupy poměrně redukují ochlazení. Vypada to že TV nad středozemím bude mnohem silnější a studený vzduch od SZ nad naše území nebude ... Více

Zasláno 09.04.2024 00:18 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: swan1 Při pohledu na současný stav přírody, jsou tyto tabulky v současné rovině absolutní scifi. Minimálně tedy pro mě. Myslím si, že v nejlepším zájmu nás všech je to, aby se chladné ... Více

Zasláno 07.04.2024 09:48 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: Já nevím mě to prostě nesedí, jindy když tady někdo hodil výhled s oteplením a 30°C na konci výhledu s tím že by to mohlo vyjít tak byl pomalu kamenován a nyní ochlazení za 10 dní bereme ... Více

Zasláno 07.04.2024 08:20 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: Zdravím. To ochlazení kolem 15. dubna bych neviděl tak jistě. Pár modelů hlavně tedy Icon a ECMWF nahazují možnost silnějšího nasunutí výběžku vysokého tlaku od JZ. S tímto nasunutím ... Více

Zasláno 06.04.2024 23:20 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: Ty výhledy jsou dobrý bizár, takřka se na tom modely shodují. A to je ještě bizardnější. Konec první dekády dubna vypadá na rekordně teplé počasí. V Polsku třicítky Více

Zasláno 29.03.2024 20:18 Články na In-počasí - V novém týdnu výrazné oteplení, v jeho závěru naměříme i přes 20 °C

Doizer: Tmin nakonec krásných -6,7°C. Nejspíš se taky řadím k bláznům s meruňkou skoro ve 400m který měl 3 plody ale tak spíš za 10 let, u mě ale byl spíše problém s opylovači. Někomu to za ... Více

Zasláno 19.03.2024 14:48 Články na In-počasí - Úvod týdne přinese noční mrazy, srážky dorazí až ve druhé polovině týdne

Doizer: Ještě není ani půlnoc a my jsme na -5°C ve 2 metrech 390m.n.m. Nemám slov. Toto rozpučené stromy ani ty jabloně a hrušky prostě nemůžou zvládnout. O plně rozkvetlých meruňkách už radši ... Více

Zasláno 19.03.2024 00:02 Články na In-počasí - Úvod týdne přinese noční mrazy, srážky dorazí až ve druhé polovině týdne

Doizer: Tak v mojí mrazové kotlině minimum -4,6. Meruňka už je z poloviny vykvetlá. Jabloně, hrušky, zkrátka téměř všechny ovocné stromy jsou napučené tak, že jsou jednotlivé pupeny otevřené. ... Více

Zasláno 18.03.2024 09:38 Články na In-počasí - Úvod týdne přinese noční mrazy, srážky dorazí až ve druhé polovině týdne

Doizer: kuba Ty srážky se ještě přetočí, shodují se na tom prakticky všechny modely, že to nejvíce zasáhne střední Moravu. Více

Zasláno 11.03.2024 16:33 Předpověď počasí - Vydatný déšť od 11-13.3. 2024

Doizer: Leknín Tak samozřejmě v tom dubnu 2018 to byla lokalita od lokality, ale mám to spojené s tím že spousta lokalit už mráz poškozující vegetaci neměla. Ani u nás v Huslenkách v "horském" ... Více

Zasláno 11.03.2024 12:22 Články na In-počasí - V úvodu týdne na východě trvalý déšť, teploty hlavně ve druhé polovině týdne porostou

Doizer: TheRealStormCZE Je to hrozné doufat, že ještě prakticky přes 2 měsíce hrozící noční mrazy nepřijdou. Díval jsem se na fotky z minulosti a letos je to opravdu o více jak měsíc po předu. ... Více

Zasláno 10.03.2024 22:28 Články na In-počasí - V úvodu týdne na východě trvalý déšť, teploty hlavně ve druhé polovině týdne porostou

Doizer: swan1 O tom že jejich středy putují rovnou ke Španělsku, jsem taktéž nic nepsal, je jasné že to berou obloukem kvůli zmíněné TV. Ovšem jak se dívám na synoptiku, těch středů TN z Karibiku ... Více

Zasláno 04.03.2024 00:04 Články na In-počasí - Hrozí částečné zhroucení Golsfkého proudu? Vědci se příliš neshodnou

Doizer: swan1 Ale to že se zastaví AMOC přeci ještě neznamená, že se ochladí celý atlantik od Floridy po Španělsko. Tam vody zůstanou více méně stejně teplé, a cyklogeneze tak může být zachovalá. ... Více

Zasláno 03.03.2024 21:29 Články na In-počasí - Hrozí částečné zhroucení Golsfkého proudu? Vědci se příliš neshodnou

Doizer: Jak je známo, tak průběh teplot během roku zde nejvíce ovlivňuje synoptická situace. Tedy postavení tlakových útvarů. Četl jsem pár článků, kde klimatologové zmíněné paradoxní oteplení ... Více

Zasláno 03.03.2024 19:17 Články na In-počasí - Hrozí částečné zhroucení Golsfkého proudu? Vědci se příliš neshodnou

Doizer: Tak se mi nějak zdá, že se to ochlazení stále posouvá a zmírňuje. Ve výsledku z toho může být situace kdy se ocitneme na zadní straně TV s teplotou kolem 0°C v 850hPa které by přinesli ... Více

Zasláno 01.03.2024 14:19 Aktuální počasí - Jaro 2024, jaké bude?

Doizer: Toto není výhled pro jižní Itálii, ale pro Třinec. Více

Zasláno 26.02.2024 22:19 Články na In-počasí - V novém týdnu málo srážek, hodně oblačnosti a hlavně na východě naměříme často jarních 15 °C