Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí V novém týdnu výrazné ochlazení, na horách opět napadne sníh a sněžit může i mimo hory

# 20.04.2024, 21:22

Tak hlásím, že v Zubří na Vsetínsku v nadmořské výšce 360mnm hustě sněží už cca hodinu. Zem je zatím vyhřátá, ale do rána bude asi bílo. A to mi letos krásně v kvetly jabloně, broskve a hlavně švestky. Asi bude všechno v háji :(:(

379
# 20.04.2024, 21:58

JohnBattler
Ještě jednou..
Byl jste upozorněn mostečáky, že to, co popiráte, jste před pár dny opravdu napsal, ne mnou..
Zvlášťní, že výpadek paměti jste nezmínil, ale začal jste je hejtovat, ano, vy je, i mě, že slovíčkaříme, atd .
Dneska jste si vzpomněl, že jste předtím zapomněl..
Opravdu ,, důvěryhodná,, argumentace..
Ať si každý udělá obrázek sám...
Vše je dohledatelné..
https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-3-7237-Hrozba_mr...
ludvicek
No snad, snad se to začne zvedat o víkendu nahoru, tady u nás doufám někam k +15°C..
Dnes v noci je v Z polovině šance na víc oblačnosti a max jen malý mrazík, ale jisté to není..
Další dny to ale asi pod nulu opět ráno půjde..:(

# 20.04.2024, 22:08

ota
Ve svých příspěvcích jsem v několika diskuzích zmínil že jsou na tom v ČR oblasti se suchem špatně, spadlo tam výrazné podprůměrné množství srážek + vliv dalších faktorů.
Jinak zde již dubnový průměr překročen.

22 h mírně sněží, 1 cm sněhu

# 20.04.2024, 22:11

swan1
Jestli můžu poprosit přestaňte si všímat drobných nepřesností nebo nesprávných vyjádření u ostatních. Je to jenom internetová diskuze a nevím proč tohle někdo dělá a už vůbec nechápu že ho to baví. Pojďme tu diskutovat o počasí, které je jevem který nikdy nepopíšeme (a už vůbec nepředpovíme) na 100% přesně takže vždy tu probírané informace budou svým způsobem nepřesné. Kolikrát sem člověk něco plácne co ho zrovna napadne a neočekává, že by měl být podroben rozboru jak když vydá nějaký článek, ale děje se tak. :D

# 20.04.2024, 22:11

Lojza R.
Zítra ale budeme ušetřeni mrazu, na rozdíl od jiných oblastí.
Pokud to nebude lámat větve, tak by sníh neměl vadit

# 20.04.2024, 22:14

JohnBattler
Přesně tak, nechytejme se za slovíčka, diskutujeme, "předpovídajme" :cool:

# 20.04.2024, 22:23

Zajímavé je jak se to obnovuje v podhůří Beskyd a Hostýnských vrchů a do centrálních Beskyd se tomu nechce. V Beskydech ale taky sněží ale méně než v podhůří.

ota
Avatar
2144
# 20.04.2024, 22:25

Aldy1977
Věřte mi, že když si nebudete neustále stěžovat, podhodnocovat srážky u vás, tvrdit jak u vás nic nečekáte a když pak naprší, nezmizíte z diskuze, tak vás nikdo kritizovat nebude. Chce to prostě jen objektivitu. Takhle je to spíš trollení. To JohnBattler rozhodně nedělá. Každopádně počasí pod Beskydami je teď hodně zajímavé, sněží opravdu hodně nízko, což se asi úplně nečekalo. Tady stále vytrvale, ale jen slabounce prší.

6
# 20.04.2024, 22:32

Za dnešek napršelo 16 mm. A stale lehce prší/sněží. Do rána očekávám malou sněhovou pokrývku. Za duben už mám přes 66 mm srážek.
Další v řadě srážkově nadprůměrný měsíc.

# 20.04.2024, 23:01

JohnBattler
Internetová diskuze,kde se nemůže ani poukázat na špatný úsudek někoho,kdo z vás udělá lháře,než by si nejdříve přečetl,co vlastně napsal,když má tu špatnou paměť.Vy jste to měl přejít jako já a už se k tomu nevracet,Swan to jen rozumně okomentoval,zkusil to spodem i horem,ale je to marný,marný,marný

379
# 20.04.2024, 23:12

JohnBattler
Drobných rozdílů?
Sorry jako, ale když někdo striktně popře , co tu napsal a za tři dny si vzpomene, že na to asi zapomněl, že to napsal, vážně jako?..:D
A ještě fakt už naposledy, nebyl jste na to upozorněn mnou, ale uživateli z Mostu..
Tak tu raději už neplácejte, ať vás na ty ,,drobnosti,, zase někdo nemusí upozorňovat..
To vaše dětské kroucení se z toho pak, je, jak jsme měli možnost vidět, opravdu trapné..
TomasMost
Ano, je to tak..


# 20.04.2024, 23:27

TomasMost
swan1
Koukám, že hlavně Vás dva, to hejtování, vyloženě baví. Snažíte se chytat za slovíčka JohnBattler ale už od začátku je patrné, že prakticky nenapsal nic špatného. Cca 10 dní dopředu popsal, co se chystá, od 16.4. Jeho tip, že možná mrznout nebude, možná někde nevyšel, ale zároveň tam toho 6.4. psal, uvidíme za 3 dny. Jinak to trefil výborně. Za mně rozhodně přínosnější příspěvky
To Aldy1977
Tam to je jiná situace, a nepravdu o úhrnech srážek, zde popsal Aidamko. To se tak někdy stane, a Aldy1977 začal hned dalším příspěvkem rozumně, takže holt ponaučení a jedeme dál

172
# 20.04.2024, 23:35

Aldy1977
Hlavně, že se to nějak objasnilo, takže díky i za nějaké doplnění a vysvětlení k tomu. Jak píše Lerak2 stalo se, objasnilo se a jede se dál. ;-) Jinak jsem rád, že aspoň duben u tebe dopadl srážkově dobře a v dalším týdnu to vypadá, že ještě celkem pěkné množství vody spadne.

Jinak časově teď skončí náročnější období, takže začnu experimentovat (vloni se celkem líbily konvektivní rozbory) a psát delší příspěvky i s doplňující grafikou, tak snad začnu zase přispívat nějaké přínosnější příspěvky (jsem s tou svojí úrovní letošních příspěvků dost nespokojený).

379
# 20.04.2024, 23:58

Lerak2
Admin to tu stejně zase promaže.. pochopitelně..
Ale , třeba si to ještě stihne někdo přečíst..
Nemáte pravdu .
Pánové z Mostu nechytali za slovíčka..
Slovíčko,, možná,, tam opravdu chybělo, bylo tam striktní,, mrznout nebude,, .
Na což oni dotyčného upozornili i doložili jeho příspěvek.. Měli pravdu a dotyčný to prostě tak nějak dětsky neunesl..a začal hejtovat do nich..On.
Nakonec po 3 dnech si vzpomněl na ztrátu paměti.. Vždyť je to směšné..
Nejde vůbec o to, že se někdo zmýlí v odhadu na 10 dní dopředu, mýlí se všichni, modely, meteorologové, uživatelé tady, ale o uznání, ano, něco jsem tu psal a zmýlil jsem se..
Za sebe se omlouvám Adminovi i všem za snahu popsat i doložit někdy věci, jak se tu skutečně udály..
Aidamko1
Ano, pojede se dál..
A doufám, že diskuze se někam posune, na lepší úroveň, o to přece jde, že se upozornilo na nějaké věci a že se tu už do budoucna třeba některé, opravdu trochu dětské nešvary.. budou třeba objevovat méně..

# 21.04.2024, 00:38

Lerak2
Tak to vidíte vy,nebo chcete vidět.16.4. (21-52) napsal hezký příspěvek,tak si ho přečtěte.Dobrou…

274
# 21.04.2024, 00:53

V Praze a ve strednich Cechach se primo snezeni nevyskytlo, ale krupky padaly v nekolika prehankach v sobotu 20. dubna, i dny pred tim.

# 21.04.2024, 03:08

swan1
Vy jste takovej řířopich, admin by měl smazat Vás spíš :D, já taky říkal, že mrznout nebude a je -3st. :D do rána -5

273
# 21.04.2024, 03:10

Aidamko1
Rozbory si každý najdeme všude možně, důležitý je výsledek za kterým si stojíš, prostě jak to bude, nic víc stejně nikoho nezajímá, až budeš v 9 z 10 situací naprosto spolehlivej, tak se můžeme bavit dál, pak zjistíš, že žádný sálodlouhý rozbory nepotřebuješ, mrkneš na družici a radar na pár vteřin a vomáčku alias příčiny nepotřebuješ, důležitý jsou stejně jenom následky.

# 21.04.2024, 06:02

6 h zataženo, slabé sněžení, poprasek, mimo město 1-2 cm. Nakonec zde napršelo /nasnezilo od včera 22 mm, čímž už zde dubnový průměr byl překonán.
Další srážkové epizoda bude v ČR v úterý středu a čtvrtek, tak snad výrazné zaprsi tam kde je to třeba. Šance je, uvidíme co TN předvede.

# 21.04.2024, 06:06

Aidamko1
Tvé rozbory si vždy rád přečtu a poucim se.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.