Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Úvod týdne přinese noční mrazy, srážky dorazí až ve druhé polovině týdne

47
# 18.03.2024, 13:48

Pěkně ten studený vzduch tady zatekl při:slunce: , teď jen +3 a tmin bylo -2 při uklidnění větru a teď zas :vitr:
Pěkně jsme si to vyžrali oproti většině čr :zz:
No a výhled mně jede tři dny tepla a hurá staré koleje posledních jar, už klasika tohleto

1236
# 18.03.2024, 13:57

Tady celou noc jasno, teplota pod bodem mrazu. Minimum spadlo až na -4.3°C a to nejsme žádná mrazová kotlina.. Meruňka nemá šanci, snad to zítra nepůjde ještě níž.
Aktuálně teplota stoupá nad 8°C, je hezky klidno a sluníčko. Výhledy celkem oteplily a ta SF v sobotu je celkem jasná, jak výrazné a dlouhé potom bude to ochlazení jsem zvědav, GFS tam strčil slušný rozhraní a na Velikonoce sníh.

# 18.03.2024, 14:03

HaMeLeOn14
jo a proto mi příští pátek má napadnout 27cm sněhu ;-)
(to neni joke)
jedeme v takzvaném nefalšovaném jaru: začne neobvykle brzy, ale náhle se začne flákat v nudných teplotách skoro až do května a proto nám všechno mrzne. třeba naše meruňka nic nesplodila minimálně 3 roky a broskev od doby, co ji máme vůbec nic. teď zase: teplo na 2 dny, klidně i 18 stupňů, a pak propad

# 18.03.2024, 14:12

TheRealStormCZE
Už taková jarní klasika. Teplá zima, teplo v únoru, a ke konci března mrazíky, a začátkem dubna sníh :D:snih: A ještě tady na SZ, aby se to nepletlo, tak přes den zbytečně teplo a v noci mrazíček, když všechno dávno kvete. Včera okolo 13°C, dneska už taky přes 12°C. A od zítra oteplování, aby opět bylo středa čtvrtek nad 16°C. A pak :snih::D A takhle dokola, jako každej rok ;-)

109
# 18.03.2024, 14:19

HaMeLeOn14
Tam se zase hádá v ansámblech kontrolní a hlavní běh, tož řekneme si příští pondělí.

171
# 18.03.2024, 15:53

Dneska parádně. Celý den jasno-skoro jasno, až teďka odpoledne je polojasno vyšším patrem oblačnosti. Zítra bude pravděpodobně úplně jasno, takže přímo parádní. Ani ve středu by to nemuselo být nijak zlé, ale pak směrem k víkendu se to zakaboní a celkově přibude oblačnosti nižších patrech a hlavně srážek. Nicméně poslední dny ideálka, jen tedy ty mrazíky ráno by to mohlo vynechat.

386
# 18.03.2024, 15:55

Leknín
Náhodou, pěkně vypadá ten konec předpovědi... někdo tu nabízel nedávno SKIVO... bych asi měl zájem..:D

Jdu zkontrolovat běžky..:-)
# 18.03.2024, 16:37

Nám dnes modely dávaly vesměs okolo -1 a realita byla -2. Meruňky jsou tady samozřejmě již plně rozvketlé... zítřejší ráno bude asi horší a Ecák dává dokonce -4, ostatní modely tak -2/-3 takže bych se nedivil ani -5 a to bude konečná pro letošní úrodu. Co se dá dělat. Tady je vidět klimatická změna v praxi, tak třeba to některé pěstitele donutí se zamyslet a třeba snížit svojí spotřebu..

Jinak den byl dnes nad očekávání slunečný a slunce dá se říct svítilo celý den, i když ve vyšší patrech oblohy byl později patrný nějaký ten opar či slabá oblačnost. Ale slunce už má sílu a v pohodě to prosvítí. Dnes bylo opravdu znát když byl člověk na slunci (teplo v mikině) nebo ve stínu (na silnou bundu). Zítra by to mělo být podobné a dokonce bude zcela jasno.

Výhledy na závěr března mě dost děsí tak snad z toho sejde a odpolední teploty pod 5°C opravdu už nebudou... ale zatím to v modelech lítá sem a tam takže ještě to bude chtít 2 dny vyčkat jak se to vybarví. Jinak jsem s březnovým počasím docela spokojen a příjemný start do jara. Snad jen více vody by to chtělo, zatím za březen 4 mm..

168
# 18.03.2024, 16:46

Zajímavé je že to ochlazení na následující víkend tam mají modely už dlouho a stále ho tam drží, v zimě by se tohle nestalo, to by modely hned mazaly a bylo by tam teplo, takže co nezmrzne tenhle týden tak zmrzne nejspíše ten další :(

# 18.03.2024, 16:50

NO se protrhava, a jsou už teď pouhé 2 stupně. Pokud nebude oblačnost, očekávám zde ráno kolem -4 i méně :led::led:
Co kvete, padne
Jinak Ecák ochlazení zmírnil, tak uvidíme, co nekonec příští týden bude. I tento víkend je to jakési nejisté, modely predikce furt mění.

# 18.03.2024, 18:01

Ostrava Stara Bela +0.3 a jde to neprijemne rychle dolu.

386
# 18.03.2024, 18:23

Kladno, zatažená obloha a zatím je to na +7,5..

# 18.03.2024, 18:31

Tak uz -0.5

49
# 18.03.2024, 18:51

Následující dvě noci to bude sichr... kdyby náhodou něco ještě nepomrzlo doteď.. :D mně to počasí baví čím dál víc, prostě si příroda říká, blbnou lidi tak se přidám a taky vám ukážu co dokážu já... až se lidi dají do normálu věřím, že se uklidní i příroda.. ale na lidi se moc spoléhat nedá, takže tomu nevěřím. :cool:

dneska jsem fotil rozkvetlý strom na náměstí a květy co byly otočené k jihu, tak pohoda, pestíky žluté, ale ty k severu už zčernaly...

10
# 18.03.2024, 20:02

U nás jasno a teplota rychle klesá Tmax 3,2 T aktuálně -3,1

272
# 18.03.2024, 20:16

Dnes je o 2,5°C chladněji než včera ve stejnou dobu, míříme tak k ranním Tmin -3,5°C a při zemi -5°C, vždycky počítejte s horší variantou. Každopádně jednou si budeme ve stáří říkat, jaký jsme to byli kokoti, že jsme řešili takové blbiny a kdybychom jen věděli co nás čeká, osobně si budu nadávat, proč jsem nedělal víc, fakt hrozný netáhlo😉.

# 18.03.2024, 20:36

Tady je podobná teplota jako včera ve stejnou dobu. Přízemní mráz se určitě vyskytne. Jinak ve velkém kvetou pampelišky a vlastně už vše chce kvést. Jabloně startují.

496
# 18.03.2024, 21:57

Aktuálně u mne ve 2 m -2,3 C. Takováto "zima" byla naposledy 20.1. Od té doby skoro 2 měsíce takto nemrzlo (myšleno každý den ve 22:00).

3413
# 18.03.2024, 22:55

Teplota stále klesá, aktuálně okolo +2,5°C, mrazovky v údolích na okraji města, se už začínají blížit k nule. Jinak včera jsem si na zahradě všiml, jak už jedou i šeříky. Je to vážně mazec. Ovocný stromy, bez komentáře :( :snih::led:

6
# 19.03.2024, 00:02

Ještě není ani půlnoc a my jsme na -5°C ve 2 metrech 390m.n.m. Nemám slov. Toto rozpučené stromy ani ty jabloně a hrušky prostě nemůžou zvládnout. O plně rozkvetlých meruňkách už radši ani nic neříkám. Je mi z toho na nic. Na to že jsme vesměs ve středních polohách, tak příroda je tu stejně rozjetá jak na jihu moravy. Akorát s tím rozdílem že ty mrazy tady v údolí jsou mnohem horší. Je to k vzteku, kdyby ta příroda byla opožděnější jak se k její nadmořské výšce sluší a patří, tak by nic pomrznout nemuselo. Chjo!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.