Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teploty se dnes opět přiblíží k tropickým hodnotám

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 347 příspěvků pro uživatele JohnBattler:

JohnBattler: Kamamura Co to blábolíš ty Kremelská hlásná troubo? EU by v roce 2022 měla růst o 2,7%, kdežto u Ruska se očekává pokles ekonomiky cca o 10%. Bez plynu se neobejdeme, ale bez Ruska ... Více

Zasláno 29.06.2022 08:46 Globální oteplování - Globální oteplování

JohnBattler: palma 10^32 Kelvinů tzv. Planckova teplota. Jinak jste tu psal že průměrná teplota na Zemi je 12°C tak vás opravím a je to 15°C v dnešní době a bývalo to dlouho 14°C. A jestli si myslíte, ... Více

Zasláno 28.06.2022 19:05 Globální oteplování - Globální oteplování

JohnBattler: kuba Tyhle výhledy na 300 a více hodin od GFS. že vás to baví s tím ztrácet čas. Tak já si tipnu, že 15.6. bude v Praze 33°C. Vypovídací hodnota asi tak stejná jako poslat tento obrázek. ... Více

Zasláno 31.05.2022 16:26 Články na In-počasí - Sezónní předpovědi očekávají spíše teplejší léto, vyloženě horké ale nebude

JohnBattler: palma Kurz rublu je úplně zcestný za ten oficiální kurz si cizí měnu nikde nekoupíte. Rusko zavedlo taková opatření, že měna zpevňuje, protože v Rusku jí musí všichni povinně směňovat, ... Více

Zasláno 19.05.2022 18:32 Aktuální počasí - Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

JohnBattler: A jéje i tady se objevil tenhle exemplář individua zaslepeného propangadnou a snad i placeného Kremlem. Asi je jasné o kom mluvím. Četl jsem jenom ten jeho první příspěvek a jen chci ... Více

Zasláno 18.05.2022 17:36 Aktuální počasí - Počasí na Ukrajině v souvislosti s válkou

JohnBattler: Lucina To že nemáte otočený kohoutek na topení ještě neznamená, že netopíte. Každý musí v zimě v ČR topit jinak by to fakt nešlo. V panelácích vás za 1) vyhřívají sousedé co radiátory ... Více

Zasláno 04.05.2022 13:40 Bouřky - Přeháňky a bouřky 1.5. 2022 až 9.5. 2022

JohnBattler: Samozřejmě moc děkuji za zpřístupnění prodlouženého výhledu ECMWF. Ještě bych měl jeden dotaz. Ventusky ukazuje výpočty dat koukám ve 4 časech a to 00, 06, 12 a 18 UTC. TO mě docela ... Více

Zasláno 30.04.2022 08:32 Web In-počasí - ECMWF Ventusky

JohnBattler: Indie má miliardu a půl lidí a důsledky globálního oteplování je dostihnou ve velké míře. Ovšem přejít na obnovitelné zdroje se jim nechce a rádi skáčou po Ruské ropě ve slevě, kterou ... Více

Zasláno 28.04.2022 13:47 Články na In-počasí - Jižní Asie hlásí extrémně dlouhou vlnu veder, teploty přes 40 °C zavírají školy

JohnBattler: Bohužel jednoduché skladování energie neexistuje to už bychom fosilní paliva nepoužívali kdyby tomu tak bylo. OZE mají v našich podmínkách prostě velkou nevýhodu. Ale co moc nechápu ... Více

Zasláno 26.04.2022 17:55 Globální oteplování - Globální oteplování

JohnBattler: Dobrý den, chtěl bych poděkovat za zpřístupnění ECMWF na Ventusky, protože tento model je podle mě velmi kvalitní a jeden z nejlepších. Zatím se mi však zdá, že předpověď je k dispozici ... Více

Zasláno 26.04.2022 10:11 Web In-počasí - ECMWF Ventusky

JohnBattler: Španělsko mělo extra suchou zimu a díky bohu za to, že březen a duben jim tam vydatně prší. Jinak by to letošní středomořsky tradičně suché léto dopadlo opravdu špatně. Otázka samozřejmě ... Více

Zasláno 22.04.2022 10:13 Články na In-počasí - Ve Španělsku u Madridu napadlo až 36 cm sněhu, nejvíce za zimu

JohnBattler: Yurri Tak to naštestí u nás v domě je to cca tak jak uvádí poučky tedy průměrná denní teplota musí být nad 13°C aby se nemuselo topit. Takže třeba něco jako 18/7°C by stačilo aby se ... Více

Zasláno 22.04.2022 10:10 Články na In-počasí - Začátek nového týdne bude stále studený a na horách i se sněžením, potom se oteplí

JohnBattler: hellercz Vás baví stále topit? Mě teda rozhodně ne. Nikdo tu nechce vedra, ale teploty okolo 18-20°C přece nemůže nikdo považovat za vedra. Pokud teda nejste eskymák. Více

Zasláno 22.04.2022 09:17 Články na In-počasí - Začátek nového týdne bude stále studený a na horách i se sněžením, potom se oteplí

JohnBattler: ludvicek Je teď taková pauza v oteplování od roku 2016 jak jsem psal do vlákna ohledně GO a jsem zvědavý kdy se to změní. Asi opravdu až s příchodem El Niňa.. Každopádně změna klimatu ... Více

Zasláno 20.04.2022 10:45 Články na In-počasí - Začátek nového týdne bude stále studený a na horách i se sněžením, potom se oteplí

JohnBattler: Přesně teplo se opravdu stále odsouvá a já v nějaké dvacítky do konce dubna příliš nevěřím. Budeme rádi za 15-17°C.. Poslední dva výstupy ECMWF opravdu nic moc. Duben tedy zdá se skončí ... Více

Zasláno 20.04.2022 10:08 Články na In-počasí - Začátek nového týdne bude stále studený a na horách i se sněžením, potom se oteplí

JohnBattler: Yurri Ano souhlasím s tebou že lidstvo je zpohodlnělé a raději před problémy zavírá oči. Válka na Ukrajině je průšvih který je akutní nyní. Klimatická změna je dlouhodobá věc. Ale ani ... Více

Zasláno 16.04.2022 10:50 Globální oteplování - Globální oteplování

JohnBattler: ACEOF ACES Ten tvůj graf ale zdá se končí právě v rekordním roce 2016. Od té doby to stagnuje nebo spíše jde mírně dolů. 6 let není tak dlouhá doba abychom dělali závěry ale překvapilo ... Více

Zasláno 16.04.2022 10:46 Globální oteplování - Globální oteplování

JohnBattler: Hodně by mě zajímalo kdy překonáme rekordní rok 2016, který drží prvenství jako globálně nejteplejší rok v moderní historii. 2020 je těsně v závěsu asi jen o 0,01°C ale 2021 už byl ... Více

Zasláno 14.04.2022 15:59 Globální oteplování - Globální oteplování

JohnBattler: Tady nebylo za celý duben pod -2°C takže myslím že nic moc nezmrzlo. V tomto ohledu jsme lokalita zaslíbená, když čtu ty vaše každodenní mrazy.. Akorát té vody by to chtělo více asi ... Více

Zasláno 14.04.2022 15:40 Články na In-počasí - V novém týdnu návrat jara, o Velikonocích ovšem opět ochlazení

JohnBattler: Tak to vám nezávidím, že jsou u vás ty predikce tak mimo. U nás to vychází poměrně dobře a málokdy je chyba větší než 2°C. Dnes Tmin 3,5°C takže úplná pohoda. Tyhle mrazové kotliny ... Více

Zasláno 13.04.2022 09:06 Články na In-počasí - V novém týdnu návrat jara, o Velikonocích ovšem opět ochlazení