Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Hrozba mrazů 17.4 až 26.4

110
# 16.04.2024, 22:12

Jestli bude v JM kraji v průměru minimum +1°C ve 2 metrech, tak to odhaduju na -3°C při zemi.

Hlavně zakrýt jahody, nic jinýho při zemi zatím ochranu nevyžaduje, kromě pokusnejch rajčat.:D

A jinak teda meruňky už mají skoro velikost třešní, takže plůdky už to nejsou.

379
# 17.04.2024, 06:45

JohnBattler
Každý duben je nevyzpytatelný, vždycky byl a ještě asi dlouho bude..
Při blokaci mohutné atlantické TV a přísunu chladu na její přední straně do Evropy od S , není po rozpadu PV už žádná větší brzda, která by studený vzduch udržela severně od nás.
Tahle synoptika se nastavuje během dubna alespoň na pár dní cca v 8 z deseti dubnů..
Jinak samozřejmě, nejsme v Evropě sami ;-), SZ, jižní a JV Evropa také pocítí studený vpád, ten Balkán asi dost citelně..
Snad ty škody budou co nejmenší...
Těch lidí tady, kteří i přes teplý únor a březen nechávali, co se dubna týče, na hlavě, nás bylo celkem dost..
Ale takový, který moc neunesl to, že se mýlil a přál nám, ať to zmrzne , jenom jeden..
ludvicek
Tak přeji, ať to letos dopadne lépe, než loni, tedy 1 strom=1 plod .:)

64
# 17.04.2024, 06:48

Dnes +6, takže dobré :cool:

5
# 17.04.2024, 07:01

Dnes jsme tu měli velké štěstí minimum + 2,2 a díky bohu se vyjasnilo až v půl sedmé ráno. Jinak GFS mi dává na noc ze soboty na neděli -4 to by byla katastrofa pro vše co vyrostlo.

273
# 17.04.2024, 07:17

JohnBattler
Mýlíte se, ČR už se otepluje o 2,2°C a jsme 2x rychlejší než celosvětový průměr, zimní srážky jsou typické pro středomoří, zatím jsme měli v létě spíše štěstí, ale brzy poznáme co jsou subtropy nebojte, naše proměnlivost severně od Alp už nás nezachrání, na výpar ve vegetačním období potřebujeme totiž dvojnásobek srážek, až se zacykluje synoptika na tlakových útvarech, které znemožní výměnu srážek oceán vs. kontinent, tak můžete střední Evropě udělat křížek na čele a fakt si to necucám z prstu, už jsem těch studií sem poslal jako nikdo, tak to lidi proboha berte smrtelně vážně, jinak vám není vůbec pomoci, bez vody nebude žádný průmysl, žádná energetika, žádné zemědělství, zapomeňte.

Jinak k mrazům, pátek ráno už bude první vlnka a pak hlavně teda nedělní nebo pondělní noc, plůdky meruněk už mají 2,5 cm a luxusně kvetou jabloně, vidím to bledě:
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/n...

49
# 17.04.2024, 08:53

No pátek vypadá čím dál tím blběji, pokud budu slušný... to vypadá na plošný mráz i ve dvou metrech...vyjasní se, uklidní se vítr, dva rozhodující faktory, uvidíme co ukáže ve čtvrtek večer na stanici informace o rosném bodu..

# 17.04.2024, 09:04

kapr84
Pátek vypadá špatně, ale co teprve pondělí? To vypadá ještě hůř. Je to 5 dní daleko to zase není až tak moc aby to nemohlo vyjít.

49
# 17.04.2024, 09:34

JohnBattler
Je to možné, ono pokud všechno zmrzne v pátek, tak v pondělí to bude už vesměs jedno :-)

icon je teď srandista.. dává celou noc na úterý sněžení i tady dole, to bychom se probudili do bílého rána.. no jen blbni :D

to si opravdu někdo myslí, že budu zapínat vytápění srážkoměru v poslední dekádě dubna?.. :zz: teď mi třeba dává 14 mm ve sněhu...

# 17.04.2024, 13:37

Hm,pondělí a úterý -3°C,to tady bude i víc pokud bude jasno a klidno,to se můžu s révou rozloučit,myslím že ani mlžení vodou nepomůže.

49
# 17.04.2024, 15:26

GFS pondělí maxima +2... hahaha.. jo a k tomu sněžení i v průběhu dne.. aby nám ten úsměv na tváři ztuhl zcela...

168
# 17.04.2024, 17:07

LadaBlatna
Jojo u nás to bude podobně, čekám že to půjde i k -5 ,to už nepomůže vůbec nic, bohužel letos nebude žádná úroda, a to jsem tomu věřil že už to vydrží když meruňky už mají větší plůdky.

171
# 17.04.2024, 17:24

kapr84
Koukám na to. Tam mě děsí, že i ICON tam cpe na noc z po/út sněžení, takže bych se nedivil, kdyby to vyšlo. Tím by letošní duben doopravdy dozrál na extrémní proměnlivosti. Jinak první mráz by mohl dle ICON dorazit už zítra ráno, tak snad bude tepleji.

# 17.04.2024, 18:55

Tak zatm to vypadá nedělní a pondělní ráno nejhorší scénář a asi 3 dny po ránu na hraně..tak snad bude co nejmín škod..zítra zkusím obalit i sloupovou jablunku...

# 17.04.2024, 20:55

Dneska to vypada na mrazik no, je jasno, uz ted jsou jen 2st. ,bída.

# 18.04.2024, 05:19

Tak okolí Pardubic je zda se být jasné . Po úrodě . Co tak koukám . Tak Hradecký hraj . Pardubický . Vysocina a částečně i Morava hodně špatny. Zbytek bude v následujících dnech . Myslím, že to bude nejhorší rok na ovoce

# 18.04.2024, 05:47

U nás je +3,7°C a zataženo se slabým větříkem tak zatím dobrý,zítra to bude asi horší pokud se vyjasní.

110
# 18.04.2024, 06:20

LadaBlatna
U nás předpověď +2, reálně regulérní "nula". To by se pořád ještě dalo, ale dnes mělo být tepleji než zítra, kdy by měla být ta nula. Takže zítra čekám tak ty -2°C. Po víně bude každopádně, už si chystá květy.

# 18.04.2024, 06:40

Tady bezpečných 3-4°C. Jiné dny budou už horší i tady.

# 18.04.2024, 06:41

Mám pod -6 a vše v plném květu. Na nádobách až 2 cm ledu. Dokonce led na jednom rybníčku. Voda v potoce má jen 3 stupně přitom v neděli měla 16 stupňů. Vodu měřím proto že mám líheň na pstruhy a potrebuji teplotu znát.

64
# 18.04.2024, 06:41

U nás +4

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.