Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Hrozba mrazů 17.4 až 26.4

# 16.04.2024, 13:46

Tak nám hrozí pár dnů mrazy, někdy mín a jindy zase více ,kde je reálná hrozba pro nás zahrádkáře. Pojdme o tom diskutovat.

# 16.04.2024, 14:51

Tereza z českého ráje
Dobré téma. Zítra ráno mrazy ještě nehrozí kromě mrazových kotlin a nebo vyšších poloh. Ale čtvrteční ráno už myslím bude jedno z těch problémových a další budou následovat.

# 16.04.2024, 15:10

Já chtěl udělat na révu netkankový stany ale mrznout má docela dlouho a tady to spadne možná až k pěti pod nulu tak to nemá cenu,zmrzne asi všechno.

# 16.04.2024, 15:28

JohnBattler
No vidíte,a to jste před 10 dny psal,že mrznout v noci nebude ;-)

# 16.04.2024, 15:53

TomasMost
Nikdy jsem tu nepsal natvrdo, že už mrznout nebude spíše to byly různé spekulace typu "mrznout by už nemuselo" apod. Ty výhledy 10 dní zpátky to hodně naznačovaly.. Jinak ani tady v tom vlákně nepíšu že bude mrznout třeba zrovna v Praze a spíš to myslím obecně celá ČR. V Praze si myslím ve 2m mrznout nebude a ani u nás ne.

273
# 16.04.2024, 16:12

Porad to vypada stejne. 18-19.04.2024 budou minima i v nizsich polohach ne prilis vysoko nad nulou a pri zemi mraz. Na Vysocine uz budou mrazove dny. 21-22. dubna pak to bude jeste horsi. Mrznout by mohlo i v nizsich polohach, v okoli Prahy. A na otepleni to pozdeji taky moc nevypada.

49
# 16.04.2024, 16:45

Jojo, nikdy neříkej nikdy.. také už jsem se na téma počasí několikrát spálil.. :). GO je jedna věc, ale synoptika druhá...;-)

# 16.04.2024, 16:58

Peter Sedlák 1
Tvl tady je nějaká squadra Mostečáků co si na mě zasedla a hned mě chytá za slovo. Tak sorry omlouvám se že jsem netrefil počasí na 10-12 dní dopředu. :D Je tam věta "spíše to vypadá na příliv vzduchu od SZ a mrznout nebude". Dobře mělo tam být třeba "mrznout by asi nemělo" nebo něco podobného. Ale už ani nevím jak to bylo myšleno, pokud jen čistě sobecky pro Prahu a Říčany tak to si dokonce myslím vyjde. :cool: Zatím tady z mrazů na nejbližší dny obavy nemám.

Ve výsledku si myslím stejně zasloužíme pořádnou facku a jen ať všechno pomrzne. Globální oteplení přináší i takové "radosti" kvůli teplým únorům a březnům tak ať si to kolektivně vyžerem když se nikdo nechce omezovat.

379
# 16.04.2024, 16:59

Peter Sedlák 1
TomasMost

takže v noci mrznout nebude.
Jj, je to tam, dosti na tvrdo:D
On si někdo myslí, že když nezkroutí synoptiku, tak slova se dají kroutit a mlžit vždycky...
Ale někteří tady jsou pozorní a to je dobře..

273
# 16.04.2024, 17:12

JohnBattler

06.04.2024 to bylo pred vyvrcholenim extreme tepleho proudeni, a jak bude 18-19. dubna nebo po 20. dubnu, to byly spekulace. Nikdo poradne nevedel, co bude. Ted uz to vypada na jisto a je to dost v haji. I nedaleko Prahy ve Strednich Cechach muze mrznout. Na yr.no podle ECMWF to vypada napr. na Breclav bez mrazovych dnu, ale Vysocina (konkretne Pribyslav) mimima pod nulou od stredy do konce tydne, takze na nic.

Odchylka T850 od normalu 1991-2020 v Cechach bude az -7 °C, 7-8. dubna to bylo vice nez +12 °C. Rozdil odchylky T850 od normalu je tedy vice nez 20 °C v prubehu dubna 2024.

Uz na dost mistech odkveta a mrazy jsou-budou problem. Drive byly mrazy v dubnu bezne, na Vysocine i v kvetnu a vyjimecne i v cervnu (v mrazovkach samozrejme po cely rok). I v Klementinu se objevily mrazove dny v kvetnu, mimo nizke polohy i v cervnu.

Na vsech stanicich v CR byla-je v prvni dubnove dekade pravdepodobnost ledoveho dne vyssi, nez pravdepodobnost tropickeho dne. Ale casy se meni.

# 16.04.2024, 18:22

swan1
A k čemu vám všem tohle hnidopišství je? Baví vás to každého chytat za slovo? :D Hlavně koukám že swana hodně baví se tady dohadovat protože to je pořád s někým. Jasně že nejsem jasnovidec a když napíšu že se něco nestane tak je jasné že v počasí to nikdy není 100% a kor na tak dlouho dopředu. No nic končím tuhle nesmyslnou debatu a komu to pomrzne tomu to patří. Howgh. :led:

# 16.04.2024, 18:41

JohnBattler
S Banánem se nema cenu hádat :D To je horský klučina. Ten ma zmrznutý všechno.

Žene se pěknej deštos, to na horach bude sypat.
Pekne se v tom ochladilo i v Polabi, 6st v 200m

# 16.04.2024, 18:44

JohnBattler
Díky za Vaše příspěvky. Čtu je tady nejraději. Nejvíc odpovídají realitě. Ty trendy, co předvídáte, jsou často velmi přesné a pro okolí Prahy a SZ Čech, pro mně velmi přínosné ;-) To že jsou tady někteří, co se chytají slovíčka, a jen hejtují ostatní, to tak tady je. Přitom i jejich příspěvky nejsou dokonalé, ale od toho je to tu. Nikdo není dokonalý. Nenechte se odradit, těším se na další příspěvky :cool:

379
# 16.04.2024, 18:48

JohnBattler
,,Trošku,, si se do toho svým popřením toho, cos tu psal, zamotal..a byl mostečáky přistižen..holt..
Tak to prosimtě nějak zkousni..;-)
Říkat na 10-14 dní dopředu, jak to bude nebo nebude s počasím, je prostě,
jak správně píše Tommy, na úrovni spekulace..
Ale i od těch spekulací tu tak nějak na fóru o počasí jsme, jasně že ano. Jen by bylo fajn se k těm svým tipům, jak co bude, nebo nebude, znát i za 10 dní, když se pak počasí vyvine jinak, než jsme tipovali, nebo než si přejeme..


# 16.04.2024, 19:18

JohnBattler
Nikdo si na Vás nezasedl,jen čtu Vaše příspěvky a rád,ano,nemůžete vědět na 100%,jaký bude počasí za 10dní,duben má mnoho tváří,je to apríl,jistého není nic.Na té teplé vlně se tady vezla většina,málo z vás si tady připouštělo otočku o 180 stupňů,jako třeba Swan 1,Kuba či Yurri. Tak sorry,nemyslel jsem to zle,proto i ten ;-),ale třeba ty mrazy vážně nebudou a to čertění bylo zbytečný…

# 16.04.2024, 19:46

Lerak2
Už jsem se omluvil,ani nevím za co,za heitování ? To bych nepsal,že jeho příspěvky čtu rád a číst budu,ale už bez reakce,když jsem tak nenávistnej a zlomyslnej…

77
# 16.04.2024, 20:15

Mrazy doufám, že nebudou. Již v neděli vše odkvetlé (meruňky, švestky, třešně, jabloně).
Aktuálně jsem rád, že i tu nějak tak prší.

# 16.04.2024, 21:06

Tak jsme hejteři no, ale od ledna byste teplo chtěli.

Snad nasněží všude, sníh totiž ochrání rostliny před mrazy. A nebo ať je větrno oblačno a nebude mrznout vůbec, jenom to bude těsný.

# 16.04.2024, 21:52

Přiznejme si na rovinu, že asi skoro nikdo neočekával po tak teplé první polovině jara, že přijde nějaké dlouhé období podprůměru. Co koukám na nové výhledy modelů tak to vypadá jak kdyby byl podzim a ta křivka teplot má sestupnou tendenci.. konec týdne a začátek příštího bude na poslední dekádu dubna už dost studený...

Uznávám že jsem se nechal unést a myslel si že tohle nepřijde tak příště se pokusím méně komentovat co bude nebo nebude za dlouhou dobu. Je to nerozumné protože počasí dokáže vždycky překvapit. Sice se svět otepluje, ale zatím nějaký ten 1,5° nahoru zdaleka z naší české kotliny subtropy neudělá. Toho se dočkáme třeba za 50 let.

Bohužel to že někde bude komplet po úrodě je podle mě jistota když tak sleduji modely. Akorát jde o to kolik % území to zasáhne. Mimochodem není to jen o Česku ale podobné trable budou mít v těchto dnech i jiné Evropské země.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.