Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Studené počasí bude pokračovat, v závěru nového týdne se citelně oteplí

258
# 22.04.2024, 10:07

Valep
U nás včera i dnes cca -2,5, takže nic moc no. Člověk musí uznat že to rozložení srážek je kolikrát dost nefér, ale je fakt že tyhlety TN prostě patří Moravě, moc často se nestává aby to naplno trefilo i Čechy. Je to ale škoda po tom co nás modely tak hezky navnadili.:(

379
# 22.04.2024, 10:30

palma
K některým ,, korekcím a upřesněním,, předchozích vyjádření už tradičně chybí jen ta o karkulce..To už asi jiné nebude.
Co ten váš známý v mrazovce tam, ten měl možná dnes i k -4, -5°C?
Já ráno odjížděl z domova ještě skoro za tmy, takže škody na zahradě a v sadu prohlédnu až odpo..
Bude to téměř s jistotou vše na odpis, krom tedy česneku, ten si ale také po dnešku poněkud v natích zežloutne..:(

27
# 22.04.2024, 10:42

Negan
Kdyby zapršelo aspoň od severu, západu, východu nebo jiného směru, tak neřeknu ani "ň" :)

# 22.04.2024, 11:00

Valep
V tomto ma Morava vyhodu, prsi z kazde strany, proto reci o suchu nechapou.:) Tady cekas max na nakou SF od Z, ktera pred Prahou zeslabne a zesili opet nekde smerem na vychod u Vysociny...

# 22.04.2024, 11:06

swan1
Šumavský ksindl swana to baví tak dlouho provokovat až to i kliďase mě naštve a dávám si tady od diskuzí pauzu. Co si budeme nalhávat je to ztráta času a ten se dá využít rozhodně lépe než rozebíráním a sáhodlouhým přemýšlením co jsem to kam napsal a pak čtením těchto reakcí od pana neomylného. Už jsem to asi stejně přeháněl a chodil sem x krát denně což je moc. Adios.

27
# 22.04.2024, 11:51

godlike
Z velké části ano, ale třeba moje druhá lokalita u Prostějova je při klasickém SZ až JZ proudění taky téměř bez šance, takže díky aspoň za tyhle níže. Úplný východ žije někde jinde... Co úplně nechápu, je to, že u nás v ČLK není při tom SZ až JZ ani daleko za stínem Krušných hor skoro nic. A to ne jen letos (bydlím zde od 2015), takže nejde o náhodu.

379
# 22.04.2024, 12:05

Od rána se v rádiu nemluví o ničem jiném, než o ztrátách vinařů..od Znojma až k východnímu Slovácku.
Místy je to prý už dnes až 80%..
To je v pytli :(
Jinak..
S vlastními omyly se člověku někdy žije těžce, všichni to známe, jelikož se všichni někdy mýlíme..
Někdo to ale dává celkem v poho, prostě mýlil jsem se a jede se dál, je to uzavřené..
Někdo to ale jak je vidět vůbec neumí, nejdřív omyl popře, pak si vzpomene, že zapomněl, případně řekne, že co napsal, myslel tím vlastně 100% opak, no a když mu to není zbaštěno a máslo na hlavě přibývá , třískne to s ním takhle o zem..
To je život...

386
# 22.04.2024, 12:11

swan1
Jo tradičně na louce u Brandýska.. -5,6.. má všechno zmrzlý v 11:15 hod. je na +3.. já mám +6.. co je zmrzlý, píšu v jiném tématu.. ovoce prakticky nebude..

386
# 22.04.2024, 12:36

JohnBattler
Pokud za Vaše omyly může Swan1, tak ho vyzývám, aby se omluvil..:!!:, ale což jak se říká v diplomacii, viz hláška z filmu "nešlo o omyl,o úmysl, ale o malou nepřesnost, místo na Moskvu jsme atomovou pumu svrhli na Peking"..
Takže pokud jste rozhořčen, Vaše volba, já tu konkrétně zažil omluvu od Swana1 ( a od mnoha dalších) , dokonce opakovanou, tak to holt chodí no..holt počasí je sviňa téma..

73
# 22.04.2024, 13:35

Aladin tam na středu pere celodenní sněžení, ale on v těchto případech často přehání.

48
# 22.04.2024, 14:03

Tak pomalu jsme šli v dubnu dolu s teplotama ze +23 na +8 za tři dny, včera bylo asi minimum hrbu +3tmax, dnes už +5 - jaký pokrok :D no a výhled ukazuje zase schody nahoru z +7 na +21 za tři dny. Mezitím srážek jak hnoja, dokonce i ve sněhu, tož co my s tím, se tady pohádáme a bude zas líp :D
Ne, jako vybodněte se na to, nevím co to do Johna vjelo, chce to nadhled, anebo jak já některé uživatele nečtu a mám klid ;-) :)

Tady dnes ve 2m tmin +0,7, celkem zatím máme štěstí na masakr mráz, ale dnes vykouklo při těch +5 i :slunce: uklidnil se vítr a jak se to ráno sejde tak nazdar. Kdyby aspoň něco přežilo, část bude v kelu, jen záleží v jak velkém

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.