Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno s teplotami i nad 35 °C, o víkendu další oteplení

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 1460 příspěvků pro uživatele Aidamkoo:

Aidamkoo: Jinak máme vyhodnocení. Letošní duben 2. nejsušší v historii měření. Nejsušším dubnem je duben 2007 (jak jsem ostatně opravoval ACE). Průměr srážek předběžně vychází na 13mm, v dubnu ... Více

Zasláno 29.04.2026 19:47 Globální oteplování - Globální oteplování

Aidamkoo: ludvicek Přesně, já toho využívám naplno. Více

Zasláno 29.04.2026 14:42 Články na In-počasí - Čtvrteční ráno bude pro závěr dubna velmi studené, ohrozí vegetaci

Aidamkoo: Malinko oteplil i ICON či ICON D2. Z teplot kolem -1/-2°C najednou pro většinu JMK minimum kolem 0/+1°C, tak uvidíme jaká bude realita. Nicméně většina území na tom bude hodně špatně. ... Více

Zasláno 29.04.2026 08:27 Články na In-počasí - Čtvrteční ráno bude pro závěr dubna velmi studené, ohrozí vegetaci

Aidamkoo: Tady dneska 23°C, takže spokojenost. Na teplotních mapách 46-denní varianty ECMWF se objevují již průměry a v prvních dvou týdnech května dokonce nadprůměry a celkem pěkné. Srážkově ... Více

Zasláno 25.04.2026 18:05 Články na In-počasí - Nový týden začne chladněji, potom přijde oteplení a pak zřejmě výrazný pokles teplot

Aidamkoo: Dneska je parádně. Aktuálně 21°C, prostě idylka na duben. Ten sice bude srážkově druhý nejsušší v historii (3,5mm), ale věřím, že květen a červen doženou. Ohledně oteplení se zdá, že ... Více

Zasláno 25.04.2026 13:27 Články na In-počasí - Nový týden začne chladněji, potom přijde oteplení a pak zřejmě výrazný pokles teplot

Aidamkoo: palma Tatarák já rád, s dobrým vínem úplně svátek pro mé chuťové buňky. Díky za článek. Vegani budou zírat. Více

Zasláno 24.04.2026 23:04 Globální oteplování - Globální oteplování

Aidamkoo: Článek na který Ace reaguje je o vodních hladinách, tedy jeho sporný příspěvek, že je letošní duben nejsušší za 36 let si dovoluji opravit. Ono je rozdíl jestli se bavíme o vodních ... Více

Zasláno 24.04.2026 22:30 Globální oteplování - Globální oteplování

Aidamkoo: palma Jo je to dobrý. Na summitu G7 by asi byla Francie jediná, protože další velcí hráči by to tam neřešili. Více

Zasláno 24.04.2026 21:01 Globální oteplování - Globální oteplování

Aidamkoo: ludvicek Letos nastala taková ta klasická fáze, kdy troposféra byla natolik silná a dynamicky odpojená, že v době, kdy nastával dripping (propis směrem do troposféry) silně dynamická ... Více

Zasláno 24.04.2026 15:07 Články na In-počasí - Severoatlantická oscilace přechází do záporné fáze, do střední Evropy pronikne chladnější vzduch

Aidamkoo: Větru bylo včera dost a dost. Nárazy se dostávali nad 55km/h, takže nic moc. Dneska naopak vítr jen slabý, dopoledne byl mírný ale teplotně aktuálně 20°C, takže ideální. Zítra by mohlo ... Více

Zasláno 24.04.2026 14:23 Články na In-počasí - Nový týden začne chladněji, potom přijde oteplení a pak zřejmě výrazný pokles teplot

Aidamkoo: Jistou změnu vidí CFS někde v termínech od 5. května dál, něco vidí i ostatní modely co tam dohlédnou (AI modely, či jiné operativní dlouhodobé modely v týdenních cyklech). Nicméně ... Více

Zasláno 21.04.2026 19:46 Předpověď počasí - Jaké bude jaro 2026?

Aidamkoo: Tady úhrn za dnešek 0,0mm. Ostatně za duben pouze 3,5mm, což je jen zhruba o 1mm více, než drží nejsušší duben v historii 2007. Srážkově bída, ale vítr prostě je standardem. Do konce ... Více

Zasláno 21.04.2026 19:18 Články na In-počasí - Nový týden začne chladněji, potom přijde oteplení a pak zřejmě výrazný pokles teplot

Aidamkoo: No letos se 46-denní soubor ansámblů ECMWF poněkud vyplácí sledovat co se týče odhadování těch chladnějších vln. Jen pro zajímavost výhled na 30 dní od 20. dubna do 20. května. Teplotně ... Více

Zasláno 20.04.2026 15:26 Předpověď počasí - Jaké bude jaro 2026?

Aidamkoo: Jo úhrn 3,1mm zůstal, takže zde za duben 3,5mm pouze. No špatný to, špatný. Lerak2 Jak to vypadá za duben srážkově tam u vás na SZ. Máš nějaké porovnání. Díky předem. Více

Zasláno 19.04.2026 17:44 Bouřky - Bouřky 17.-19.4.2026

Aidamkoo: 3mm a končíme, takže nějak jak jsem očekával. No mohlo to být mnohem lepší, ale i horší. Dá se to. uvidím pak v průběhu večera jak dojdu domů, jaká hodnota bude finální. Jinak ochladilo ... Více

Zasláno 19.04.2026 14:58 Bouřky - Bouřky 17.-19.4.2026

Aidamkoo: Zatím 1,5mm, takže za celý duben už 1,9mm, takže naprosto přelomové množství srážek. Ještě něco spadne, ale více jak 2mm za dnešek z toho dohromady nebudou. Více

Zasláno 19.04.2026 14:42 Bouřky - Bouřky 17.-19.4.2026

Aidamkoo: No intenzita zatím teda slabší než by se zdálo na radaru. Jde to rychle, tak třeba ještě zesílí. Jinak na čele silnější vítr, takže se to celkem dá. Více

Zasláno 19.04.2026 14:20 Bouřky - Bouřky 17.-19.4.2026

Aidamkoo: Semka jde nějaké zeleno - žluté pásmo, tak uvidíme. Silnější míří jižně a severně, tak asi ten 1-3mm dopadne. Uvidíme. Dubnových 0,4mm nicméně těch pár mm moc nevylepší. Více

Zasláno 19.04.2026 14:02 Bouřky - Bouřky 17.-19.4.2026

Aidamkoo: Koukám Český Brod celkem hezký zásah. No tady aktuálně slabé poprchávání z těch cílů z Vysočiny, ale nic moc. Když vidím to pásmo, tak ten 1-3mm vidím asi nejvíce realisticky. No a ... Více

Zasláno 19.04.2026 11:32 Bouřky - Bouřky 17.-19.4.2026

Aidamkoo: palma Více

Zasláno 19.04.2026 01:21 Globální oteplování - Globální oteplování