Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zvětšená oblačnost, přeháňky nebo i bouřky zejména na severovýchodě

Diskuse o počasí Nový týden začne chladněji, potom přijde oteplení a pak zřejmě výrazný pokles teplot

# 21.04.2026, 17:51

Dnes celkem zajímavé počasí tady u nás, ale bohužel bez většího efektu z hlediska vláhy. Ráno a dopoledne tu občas pršelo, intenzita byla různá od velmi slabé po mírnou, chvíli to bylo až středně silné. Odpoledne pak přišly ještě tři přeháňky, ale z každé z nich jen pokapávalo. Navíc během odpoledne chvílemi foukal i silný nárazový vítr, s tím to bylo dnes docela náhodné, protože podle meteostanic se vyskytl jen někde v Brně, třeba v sousedních Žabovřeskách ne. Nyní už příliš nefouká. Úhrn za dnešek je bohužel jen 0,5 mm, takže v dubnu jsme aktuálně na 6,7 mm srážek, což už začíná vypadat dost špatně.

# 21.04.2026, 19:18

Tady úhrn za dnešek 0,0mm. Ostatně za duben pouze 3,5mm, což je jen zhruba o 1mm více, než drží nejsušší duben v historii 2007. Srážkově bída, ale vítr prostě je standardem. Do konce dubna to na srážky nevypadá, sucho se rozjíždí. :(

2
# 21.04.2026, 20:44

Achjo, ten mrazivy vyhled…:led:Mne se z toho chce uz brečet… Kdyz je trochu tepleji, tak fuci vitr… Proste podzim 3/4 roku téměř vkuse…

# 21.04.2026, 23:14

Tak evidentně máme alespoň v blízkém okolí ještě takové štěstí v neštěstí, večer nás zasáhly ještě dvě další přeháňky a z té první z nich reálně pršelo, byť jen slabě až mírně, z té druhé zase jen pokapávalo. Dalo to ale už jen 0,1 mm, takže dnes jsme celkem na 0,6 mm a v dubnu na 6,8 mm srážek. :prsi:

# 21.04.2026, 23:34

Marek_98
To je takové sbírání desetinek do tabulky,i kdyby nakapal každý den 1mm,tak je to sice pěkných 30mm za měsíc,ale s tím častým větrem a sluncem je to pro přírodu jedna velká 0.

# 22.04.2026, 06:17

TomasMost
Naprostý souhlas.
Potřeba je plošné srážky aspoň 20 mm za 12 h.

# 22.04.2026, 06:39

Dnes tady -5,1°C, zítra to bude přes kopírák..
Predikce ICON +2, Aladin -2°C .
Výhled? Voda téměř žádná a teploty pro začátek května do 15°C..
Tento způsob jara zdá se mi poněkud...
Suché S, SV vpády, už taková dost klasika posledních let :zz:

87
# 22.04.2026, 06:46

Francois
U nás kreslil aladin +5°C a byla 0°C.. nic moc bych řekl

# 22.04.2026, 06:55

No zde v dubnu ranní teploty podprůměrné ale tmax většinou nadprůměr.
Srážky podprůměr, spadlo 13 mm, průměr je zde 60 mm.
Dnes tmin +1,4 ve městě.

508
# 22.04.2026, 06:56

Tady ve 2 metrech -0,5.. při zemi -2.. takže docela O.K. až přejdou ti "zmrzlíci" vyšplouchnu na zahradu 15 kubíků vody z bazénu, neohlídal jsem to a zelená se to v něm...Tak se to využije na pořádný jarní "přívalák"...:D

# 22.04.2026, 07:28

U nás -4°C,asi to všechno pomrzlo.

160
# 22.04.2026, 07:56

Před dvěma měsíci ,tj. 23. února, zde bylo ráno +5 a odpoledne +14°C. Prostě 2 měsíce už je tak nějak furt stejně (těch pět či šest dní s teplotou kolem dvacitky nestojí za řeč). Je to pro mě docela zajímavý fenomén.

No jinak dnes jsme se mrazu dle předpokladů vyhnuli, minimum kolem +3°C, ale teda příští týden, to bude boj.

# 22.04.2026, 07:57

Člověk zvažuje jestli ten zahradní bazén má vůbec smysl na ty dohromady 3 teplejší týdny v červenci a srpnu.
Ach jo...

# 22.04.2026, 08:00

Tady jsme tedka na par dni v pohodě se srážkami . Výhled katastrofa zima a bez deště . Jinak tady bylo dnešní ráno -1 .

160
# 22.04.2026, 08:01

Koralovec
No jo, zvykli jsme si na tropický dny v květnu, jak to bývalo v časech "před kovidem", a teď ten návrat do starých kolejí trochu bolí.:)

palma
Až přejdou zmrzlíci... jen aby v tom červnu už nebylo pozdě.:D

508
# 22.04.2026, 08:25

ludvicek
Jako, že za 14 dní zaleju v podvečer zahradu... a po ránu tam budu mít kluziště? :D

# 22.04.2026, 08:40

-1,4, zase všechno v prdeli černý. nedá si to říct, budou i horší rána a horší sucho, tak hlavně že na slunci je pocitově 35 hned co vyjde

160
# 22.04.2026, 08:47

palma
No tak vůbec bych se nedivil, my jsme navzdory +3°C na teploměru měli -4°C u země.

37
# 22.04.2026, 11:06

-2, u zeme nevim, ale jinovatka trochu byla. Vetsina broskvoni uz kvete, merunka po odkvetu - to bude asi slusna probirka plodu.

8
# 22.04.2026, 13:11

Takže dnes ráno cca -1°C ve 2m (ALADIN trefil přesně, ostatní modely dávaly +) a při zemi asi ještě méně.. no naštěstí ovocné stromy jsme sázeli teprve letos, takže ještě neřeším co mi zmrzlo, ale myslím že na spoustě míst budou po dnešní noci bohužel škody.

My jsme zhruba 10-12 dní dozadu zkusili zasít trávu protože výhledy vypadaly velmi příznivě a minulý týden bylo teplo i v noci. Ale stále to nějak nechce klíčit asi jsem to prostě podělal a dal to moc brzy... Máte s tím někdo zkušenosti zda ta semínka když projdou mrazem tak to chcípne a musím tam dosét znovu nebo myslíte že to přežila a ještě vzejdou? Bohužel to byla chyba zkoušet to takhle v dubnu a teď počkám ještě min. 2 týdny s dalším setím když vidím ty výhledy. Prostě už mi vadilo když to každodenní slunce pražilo na holou hlínu a ta viditelně den za dnem degradovala, tak jsem to chtěl co nejdříve pokrýt trávníkem, pravidelně jsem každý den kropil dešťovkou a bohužel asi zbytečně...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.