Dnes celkem zajímavé počasí tady u nás, ale bohužel bez většího efektu z hlediska vláhy. Ráno a dopoledne tu občas pršelo, intenzita byla různá od velmi slabé po mírnou, chvíli to bylo až středně silné. Odpoledne pak přišly ještě tři přeháňky, ale z každé z nich jen pokapávalo. Navíc během odpoledne chvílemi foukal i silný nárazový vítr, s tím to bylo dnes docela náhodné, protože podle meteostanic se vyskytl jen někde v Brně, třeba v sousedních Žabovřeskách ne. Nyní už příliš nefouká. Úhrn za dnešek je bohužel jen 0,5 mm, takže v dubnu jsme aktuálně na 6,7 mm srážek, což už začíná vypadat dost špatně.
Diskuse o počasí Nový týden začne chladněji, potom přijde oteplení a pak zřejmě výrazný pokles teplot
Tak evidentně máme alespoň v blízkém okolí ještě takové štěstí v neštěstí, večer nás zasáhly ještě dvě další přeháňky a z té první z nich reálně pršelo, byť jen slabě až mírně, z té druhé zase jen pokapávalo. Dalo to ale už jen 0,1 mm, takže dnes jsme celkem na 0,6 mm a v dubnu na 6,8 mm srážek.
U nás -4°C,asi to všechno pomrzlo.
Před dvěma měsíci ,tj. 23. února, zde bylo ráno +5 a odpoledne +14°C. Prostě 2 měsíce už je tak nějak furt stejně (těch pět či šest dní s teplotou kolem dvacitky nestojí za řeč). Je to pro mě docela zajímavý fenomén.
No jinak dnes jsme se mrazu dle předpokladů vyhnuli, minimum kolem +3°C, ale teda příští týden, to bude boj.
Tady jsme tedka na par dni v pohodě se srážkami . Výhled katastrofa zima a bez deště . Jinak tady bylo dnešní ráno -1 .
-1,4, zase všechno v prdeli černý. nedá si to říct, budou i horší rána a horší sucho, tak hlavně že na slunci je pocitově 35 hned co vyjde
Takže dnes ráno cca -1°C ve 2m (ALADIN trefil přesně, ostatní modely dávaly +) a při zemi asi ještě méně.. no naštěstí ovocné stromy jsme sázeli teprve letos, takže ještě neřeším co mi zmrzlo, ale myslím že na spoustě míst budou po dnešní noci bohužel škody.
My jsme zhruba 10-12 dní dozadu zkusili zasít trávu protože výhledy vypadaly velmi příznivě a minulý týden bylo teplo i v noci. Ale stále to nějak nechce klíčit asi jsem to prostě podělal a dal to moc brzy... Máte s tím někdo zkušenosti zda ta semínka když projdou mrazem tak to chcípne a musím tam dosét znovu nebo myslíte že to přežila a ještě vzejdou? Bohužel to byla chyba zkoušet to takhle v dubnu a teď počkám ještě min. 2 týdny s dalším setím když vidím ty výhledy. Prostě už mi vadilo když to každodenní slunce pražilo na holou hlínu a ta viditelně den za dnem degradovala, tak jsem to chtěl co nejdříve pokrýt trávníkem, pravidelně jsem každý den kropil dešťovkou a bohužel asi zbytečně...
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.