Diskuse o počasí Vyhledávání
daz_4: TommyAst Tak chladnější než v roce 2018 určitě nebude a vzhledem k výhledům na poslední třetinu měsíce je i otázkou, jestli bude chladnější než únor 2021. Více
Zasláno 14.02.2025 22:12 Články na In-počasí - Probíhající zima je zatím teplotně průměrná, na horách ale nadprůměrná
daz_4: Tak tam kde hodně řádila inverze to možná na průměr dotáhnou, tady na SV k tomu máme nicméně hodně daleko. Prosinec 2 st. nad průměrem, leden skoro 3 st. nad. Únor zatím průměr a bude ... VíceZasláno 13.02.2025 09:30 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Tak SSW momentálně nehrozí, takže zbývá jenom čekat jestli z toho troposférického chaosu něco kápne i tady, ale tyhle ochlazení, které závisí na arktické výši, to je vždy buď a nebo. ... VíceZasláno 09.02.2025 14:04 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Ecák vidí pád k průměru a pak opět výrazné zesílení https://s3.nwstatic.co.uk/monthly_2025_02/ps2png-w... No, trochu mě překvapuje, jak se o tom psalo jak o hotové věci (i ČHMÚ). ... VíceZasláno 04.02.2025 14:24 Články na In-počasí - V polovině února dojde k rozpadu polárního vortexu, poprvé v této zimě
daz_4: In-počasí No celkem odvážné vydávat takový článek, když rozpad ještě zdaleka není jistý. Ecák má třeba oslabení někde k 10-15 m/s a pak rychlý návrat do silného nadprůměru. To trochu ... VíceZasláno 03.02.2025 07:33 Články na In-počasí - V polovině února dojde k rozpadu polárního vortexu, poprvé v této zimě
daz_4: palma Za mě to smrdí zimou hodně. Modely ty následky SSW v tak dalekém výhledu neumí. Ty výše nad Aljaškou a Ruskem vortex zmáčknou pořádně a ten následný rozpad by pak vypadal jako ... VíceZasláno 02.02.2025 21:33 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: CtiborV Tak arktický vpád tam sice hlavní běh GFS má (jediný mezi svými ENS), ale pouze na jeden den a hned potom zase oteplení. VíceZasláno 09.01.2025 13:54 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Dejvas Ten graf je fakt z úplného severu a teploty ve dvou metrech tam budou v létě díky ledu pořád poměrně stabilní. Úplně neukážou, kolik teplého vzduchu do Arktidy proudí. Tady třeba ... VíceZasláno 07.01.2025 14:03 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: ludvicek Teplotně to sice brzdí inverze, ale jinak mi přijde, že je to jedna z nejhorší zim na zimní projevy, aspoň tady v Ostravě. Prosinec úplně bez sněhu a půlka ledna za dveřmi ... VíceZasláno 07.01.2025 09:36 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Když už jsme u Arktidy, rozloha ledu je momentálně nejmenší v historii měření, dokonce se od začátku roku snížila. Jsem zvědavý na léto, jestli bude další skok dolů a rekordní minimum ... VíceZasláno 06.01.2025 16:27 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Tak po roce 2006 už nezimní prosince vzácností určitě nejsou no. V delší řadě by ale podle mě byl úplně bezsněhový prosinec na mnoha místech spíše netypický. Tady v Ostravě šlo určitě ... VíceZasláno 01.01.2025 20:55 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Aidamko. UKMO sice nevidí tak daleko, ale na 120-168 hodinách tam taky žádnou takovou výši jako GFS nemá. Dokud nebude shoda, tak prostě budu spíš skeptický. Nějakou zimou to skončí, ... VíceZasláno 30.12.2024 22:05 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Hezký souboj kdo z koho. Ecák si i dnes večer drží to svoje. Nevím, jestli GFS věřit tak silnou blokaci u Grónska. To je minimálně poslední dekádu velmi vzácná, ne-li rovnou neexistující ... VíceZasláno 30.12.2024 20:07 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: I Ecák už to překopal. Vysoký tlak je ten tam, místo něho níže, které pumpují do Evropy teplo. VíceZasláno 29.12.2024 19:44 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Já už automaticky předpokládám, že se něco pokazí a vzejde z toho situace, co nebude stát ani za zmínku Takových malůvek TV u Grónska nad 140 hodinama bylo v modelech za posledních ... VíceZasláno 29.12.2024 12:15 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Zatím se bohužel mé obavy, které jsem tu sepsal 6.10., celkem naplňují. Ne že by to bylo v posledních letech nějak těžké, tohle předpovědět Výhledy nejsou nic moc, vortex silný a vypadá ... VíceZasláno 13.12.2024 15:07 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Teplo je teda na samotném severu pořádné -> https://ocean.dmi.dk/arctic/meant80n.uk.php VíceZasláno 01.11.2024 08:08 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: Tak předpověd Ecáku fakt bída, z toho by se zima dělala blbě. Mám to podobně jako ludvicek, to přirovnávání k minulosti už podle mě vůbec nefunguje. Nicméně jsem teda zahlédl spíš zimy ... VíceZasláno 06.10.2024 21:29 Zima - Jaká bude zima 2024/2025
daz_4: No nepěkné obrázky chodí z Ameriky. Na některých místech přes 1000 mm. VíceZasláno 28.09.2024 15:28 Články na In-počasí - Florida zítra očekává hurikán Helene, vzniká mimořádně rychle
daz_4: Fajn GIF tady -> https://x.com/JZ_Lpz/status/1835353554795569194 Průměr všech modelů to odhadl pět dní předem dost dobře. Pak už se s tím moc nehýbalo. VíceZasláno 18.09.2024 14:46 Články na In-počasí - Masa vlhkého vzduchu ze Středomoří přinese vydatné deště, hrozí povodně