Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Historické vedro, večer na severozápadě první velmi silné bouřky - sledujeme on-line

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 1491 příspěvků pro uživatele Aidamkoo:

Aidamkoo: ludvicek Teplota vlhká byla na 0,6°C, to je vlastně ta teplota která definuje nejnižší hodnotu jakou mohou srážky snížit ve 2m, takže tož tak no. Více

Zasláno 29.01.2026 12:25 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: No tak jsem se přepočítal, to vyletělo hezky rychle nahoru ta teplota. No tak nakonec ani ten poprašek nebude, protože roztaje. jo původně to vypadalo na hezkou situaci. Více

Zasláno 29.01.2026 12:18 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: John Deere Sype z toho luxusně, aktuálně ještě pokračuje celkem hezký intenzita a hlavně se utvořil poprašek, takže aspoň trochu bílo je. Uvidím co další hodiny, ale sněžit by mělo ... Více

Zasláno 29.01.2026 10:38 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Jak kde v Brně, tady na severu sype slušně, dokonce se to bělá. Ale škoda, že není lehce chladnějj. Více

Zasláno 29.01.2026 10:14 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Nepřestal se vortex úplně řešit, ale já osobně mám minimum času a zařizování, že pak na to nezbyde čas. Jinak jo, sněží. Pár desetinek nad 0, tak to jde. Jo a radar Skalky se nějak ... Více

Zasláno 29.01.2026 08:59 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Tak tady nahoře teplota +0,9°C, zatím v dešti, ale ochlazuje se stabilně a mám pocit, že kdyby to přešlo ve sněžení, tak by to nemuselo být tak zlé. Na Moravě teprve ten "peak" ... Více

Zasláno 29.01.2026 07:19 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Co koukám na ID2 z 15z (na In-Počasí je 12z, 15z zde bude ve 17:35) tak pro nás to nejlépe vypadá hlavně odpoledne a večer. Trvalé slabé až mírné sněžení a teploty na 0. Samozřejmě ... Více

Zasláno 28.01.2026 17:17 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Marek_98 Dle archivu z Žabovřesk je letošní zima s aktuálním průběhem sněhových srážek zatím třetí nejhorší od začátku pozorování v roce 1980, takže obrázek si každý udělá. Jinak ona ... Více

Zasláno 28.01.2026 15:21 Články na In-počasí - Hřebeny našich hor hlásí výrazně podprůměrné množství sněhu

Aidamkoo: Sněhově je ta zima jedna z vůbec nejhorších co pamatuji. Opravdu maximum zde 4cm a sumarizace celkového úhrnu ve sněhu je asi 11cm, což je i za mě třetí nejhorší zima na sníh co pamatuji. ... Více

Zasláno 28.01.2026 14:54 Články na In-počasí - Hřebeny našich hor hlásí výrazně podprůměrné množství sněhu

Aidamkoo: Nový ICON D2 poměrně přidal, hlavně to celé ještě vysunul na sever Čech. Pro srovnání dole nechám starý výstup 9z a nový 12z. Nejedná se o novou sněhovou pokrývku, ale jedná se o sumarizaci ... Více

Zasláno 28.01.2026 14:10 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: ludvicek Tenhle graf je dělán polohově někam k Vám na jih Brna, zhruba severněji nad D1, takže u vás to bude v teple. I když nový ICON z 9z to přichladil, ale na jihu Brna prakticky ... Více

Zasláno 28.01.2026 13:49 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: K zítřku. Jak jsem porovnával ansámbly, tak nový ICON to ještě více rozvířil. Aktuálně už pouze OPER nad 0, jinak všech 38 ansámblů pod 0°C. Tak jsem tedy upřímně zvědav komu to vyjde. ... Více

Zasláno 28.01.2026 13:20 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: No včera to vypadalo lépe, teďka jako myslím, že budeme rádi tak za poprašek, když vyjde aladin tak 5cm je celkem jistých. Sice teplota by měla být kolem 0, ale oproti včerejšku se ... Více

Zasláno 28.01.2026 12:07 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Koukám na výhled dle modelů to vypadá na 0, v průměrech ansámblů na mráz a dostatek sněhových srážek, luxus. Jo tohle snad klapne. Více

Zasláno 27.01.2026 23:32 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Takto nový ICON. Hodně je zde vidět, jak na krajním jihu, jihovýchodě teploty budou slabě nad 0 a zpočátku padat smíšené srážky, tedy zde je sice kolem 10-12mm srážek, ale přepočty ... Více

Zasláno 27.01.2026 16:10 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Tominoo Tady maximum celé zimy 4-5cm, takže čekáme na překonání. No statistika za zimu je jedna z těch smutnějších ohledně sněžení, no tak snad se zlepší ve čtvrtek. Samozřejmě nejlépe ... Více

Zasláno 27.01.2026 15:17 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Tak nakonec by srážky mohli být trvalejší nad většinou ČR. Takto to vidí nejnovější ICON DE. Více

Zasláno 27.01.2026 14:39 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: Tak jak se tu psalo o Aladinovi a pouhém poprašku, tak Aladin vidí na jihu 10-13cm srážek ve sněhu, takže žádné poprašky. Ano v mm maluje více, ale sníh bude vlhký a ve zlínském hrají ... Více

Zasláno 27.01.2026 13:32 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026

Aidamkoo: S tím souvisí i neaktualizace běhů od Aladina, vše se nahraje pod 13. hodině. Více

Zasláno 27.01.2026 12:23 Rady - Nový web CHMI od prosince 2025?

Aidamkoo: Pro Brno realistických vidím těch 5cm, jelikož je na tom plošná shoda všech, ale úplně všech relevantních modelů, co mají poslední den, dva již setrvačnost ve výstupech. Patrně to může ... Více

Zasláno 27.01.2026 11:57 Zima - Další TN a sněžení 29.1.2026