Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Maxima většinou pod 30 °C a jen v oblasti Šumavy možnost bouřek

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 2133 příspěvků pro uživatele Petr12:

Petr12: Spíše to vypadá na menší povodně - hlavně v okolí Krkonoš. Bouřky moc nečekám. Více

Zasláno 14.04.2018 13:32 Bouřky - Bouřky 16.4.2018

Petr12: lukashrn Ten příklad přýbjech je absolutně mimo. Slovo nejideálnější používá 400 000 stránek na internetu. Za zcela zcestné považuji kritizovat někoho, že to tak píše. To opravdu nemůžeme ... Více

Zasláno 28.03.2018 18:33 Články na In-počasí - V historii už jsme zažili tropické i ledové Velikonoce

Petr12: Na bouřky je ještě brzo, že GFS do jednoho výstupu dal trochu vyšší CAPE, nic neznamená. V nových výstupech nic takového už není a jiné modely to také nenaznačují. Více

Zasláno 07.03.2018 23:22 Bouřky - Možnost bouřek 12.3.2018

Petr12: Tak už jde vyhodnotit tu včerejší předpověď z modelů na Ventusky: http://diskus...tml#msg477788 COSMO - mimo, dal srážky na západ, kde sníh nepadal GFS - mimo, podhodnotil srážky ve ... Více

Zasláno 06.03.2018 17:30 Zima - Sněžení 6.3.2018

Petr12: Každý model to vidí jinak, viz srážky do zítřejších 16:00: http://www.ve...t=20180306/15 Více

Zasláno 05.03.2018 15:27 Zima - Sněžení 6.3.2018

Petr12: podřipan II Chumelení je sněžení s téměř nulovou dohledností. To se nikde nevyskytuje. Z většiny území je hlášeno slabé sněžení a tvoří se i poprašek. Srážkové úhrny jsou ovšem nulové, ... Více

Zasláno 02.03.2018 09:29 Zima - Arktický vzduch od 24.2.2018

Petr12: Janovice včera hlásili arktický den: http://www.in...nice=janovice (jedná se o stanici v nížině). Ve středních polohách v Jeseníkách a Beskydech byl včera arktický den poměrně častý. ... Více

Zasláno 26.02.2018 09:54 Zima - Arktický vzduch od 24.2.2018

Petr12: Na začátku března to vypadá na příjemných 10 °C. V březnu už je to zcela normální teplota. V některých letech bylo na začátku března i 20 °C, ale to už je rekordní Více

Zasláno 25.02.2018 21:03 Předpověď počasí - Oteplení od 3.3.2018

Petr12: aura333 Tenkrát přišly mrazy na začátku února. Na konci února už je slunce o poznání silnější a než k nám ten vzduch steče ho mnohem více prohřeje. Přijít tohle o měsíc dříve, tak je ... Více

Zasláno 18.02.2018 18:53 Zima - Arktický vzduch od 24.2.2018

Petr12: že se ve stratosféře jednou za několik let prudce oteplí z -80 až na 0°C To oteplení už tam nastalo před pár dny a nebylo tak výrazné a rozhodně to není nic zcela mimořádného. Čeká ... Více

Zasláno 18.02.2018 09:51 Zima - Arktický vzduch od 24.2.2018

Petr12: Modely se stále neshodují. Aladin ukazuje bezvýznamné sněžení, GFS normální a ICON o trochu vydatnější. Můj názor: na severu nenapadne vůbec nic, na jihu to těch 10 cm být může. Na ... Více

Zasláno 06.02.2018 18:43 Zima - Vydatné sněžení 7.-8. února

Petr12: logitech Ten drobný déšť klidně rozfouká vítr, takže se ve výsledku žádné srážky nevyskytují. Radar prostě neukazuje situaci u země, ale ve výšce. Více

Zasláno 18.01.2018 16:18 Články na In-počasí - Příští týden přinese sníh i do nížin

Petr12: logitech Tak on ten sníh při techlotách nad nulou taje, takže někde nad vámi ve výšce třeba hustě chumelí, ale k zemi už dopadá jen drobný déšť. Více

Zasláno 18.01.2018 13:05 Články na In-počasí - Příští týden přinese sníh i do nížin

Petr12: sněžný muž 10 cm v Brně 16.1. nikde nebylo (Tuřany hlásily 4 cm, centrum 5 cm), bylo to tak kolem 5 cm, takže ve výsledku ta modelová předpověď byla celkem přesná. Ta dnešní výstraha ... Více

Zasláno 18.01.2018 13:03 Rady - Kvalita předpovědí počasí

Petr12: Shark26 Ani v hladině 850 hPa ten model neukazuje nějaké opravdu silné mrazy, takže je to poměrně nesmyslný výpočet. Zimní počasí ovšem oproti GFS očekává. Tak uvidíme. Více

Zasláno 03.01.2018 22:42 Zima - Ochlazení od 13.1.2018?

Petr12: Nádherné snímky po bouřce z Prahy http://www.fa...ype=3&theater - WOW, to se nevidí ani v létě Více

Zasláno 03.01.2018 18:53 Bouřky - Bouřky 3.1.2017

Petr12: Zachar Meteorologicky je to hodně zajímavá situace, takže diskuse zbytečná rozhodně není. Objevit se navíc mohou i bouřky (při odpoledním rychlém přechodu studené fronty), ale pravděpodobnější ... Více

Zasláno 01.01.2018 22:37 Zima - Sněžení a vítr ve středu 3.1.

Petr12: Pěkné, ve středu to na západě Evropy vypadá také na bouřky. To ten nový rok začíná bouřkově Více

Zasláno 01.01.2018 14:37 Bouřky - Bouřky ve světě v roce 2018

Petr12: Tomamir U vás bych to tipoval spíše na sníh, ale roztaje tedy hodně rychle. Bude to ošklivý mokrý sníh. Více

Zasláno 01.01.2018 14:10 Zima - Sněžení a vítr ve středu 3.1.

Petr12: Při těch teplotách zcela určitě sněžit nebude. Na většině míst půjde o déšť: http://www.in...&y=15.499&z=9 Sněžit může jen na východě a severu území (tam bude kolem 1 °C), kde může ... Více

Zasláno 01.01.2018 13:10 Zima - Sněžení a vítr ve středu 3.1.