Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Poprvé v historii měříme 41 °C, večer na severozápadě první silné bouřky - sledujeme on-line

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 1496 příspěvků pro uživatele Aidamkoo:

Aidamkoo: Ono Aladin je taky velký optimista. Aktuálně -3°C a už v 12 má jen mezi 0 až -1°C, cože určitě nebude. Jinak mrholení v hustší formě pokračuje. Více

Zasláno 23.01.2026 10:56 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Tady má mrznout až do zítřka a samozřejmě, že jelikož jsme severská oblast Brna, tak co se týče údržby, tak co si neuděláme sami, to není. Myslel jsem si, že mrholení bude slábnout, ... Více

Zasláno 23.01.2026 10:11 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Ansámbly pořád rozházené na všechny strany, ale oproti včerejšku již většina jde spíše k té 0, ale je to pořád silně rozhozené. Uvidíme co další výstupy, dneska a zítra se to bude lámat. ... Více

Zasláno 23.01.2026 09:00 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: ludvicek No jako tady totalka, vše pod ledem, takže prdím na nějaké plány a jediné co, tak do sámošky a zůstat hezky v teple domova. Mrholit bude skoro celý den, to samé mrznout. Více

Zasláno 23.01.2026 08:25 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Mělo z nízké oblačnosti sněžit, ale bohužel nedosahuje takové výšky, která by sahala dostatečně vysoko, takže místo toho celkem obstojně hustě mrholí a všechno je jeden velký led. Více

Zasláno 23.01.2026 08:17 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Ansámbly nového ICON víceméně pořád velmi rozházené. Na pondělní ráno tam mám najednou mráz i od hlavního běhu (oper), v době nejsilnějších srážek je to pořád stejně rozdělené. Budu ... Více

Zasláno 22.01.2026 22:24 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: kozacik Dejvas 18. březen 2013. Jo pamatuji si to do teď. Celkově se to moc nepovedlo, sníh nakonec napadl i ve středních Čechách, kde už tuplem nebyly žádná šance. Ty Velikonoce ... Více

Zasláno 22.01.2026 21:47 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Dejvas No popsáno přesně. Pamatuji taky jednu níži, kdy se modely sekly takhle výrazně. Původně teploty přes den 0-4°C, na jihu Moravy a v Čechách až 6°C. Přecházela níže z jihu, srážky ... Více

Zasláno 22.01.2026 20:52 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: No a aby byla ta sbírka kompletní, tak aktuálně ECMWF vidí se sněhem od nedělního večera do pondělního večera situaci takto. No jinými slovy aktuálně už to každý model vidí úplně jinak ... Více

Zasláno 22.01.2026 18:50 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Dejvas Holt to je psychologie. Přirozeně chovající se člověk projevuje určité pocity z různých situací, věci či informací. Je to určitým smyslem diskuse. Rozhodně lepší než se dohadovat ... Více

Zasláno 22.01.2026 16:49 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Tady např. Ansámblová předpověď modelu ICON z 12z pro Kuřim (5km severně, bod pro Brno je u dálnice na krajním jihu, takže proto Kuřim). Z toho je asi zřejmé, že oproti včerejšku žádný ... Více

Zasláno 22.01.2026 16:38 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Dokonce i ICON a jeho OPER vidí sněžení v pondělí ráno, ale pořád je tam fakt velká variabilita mezi OPER a průměrem. Je rozdíl průměr mezi 0-1°C a úlet operu na +5°C. Jinak ECMWF ... Více

Zasláno 22.01.2026 13:18 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: No dneska ráno minimum -9,2°C, aktuálně -4°C a zataženo. NO již vydrží a v noci se na Moravě díky tloušťce NO, která bude zasahovat do velmi prochlazeného profilu atmosféry, může objevit ... Více

Zasláno 22.01.2026 11:23 Předpověď počasí - Návrat silných mrazů od 19.1.2026

Aidamkoo: Škoda no. Letos v zimě to je se sněhem jedna velká bída a ani tentokrát to neklapne no. No ukazuje se , že chladnější průběh zimy nemusí znamenat automaticky lepší průběh se sněhem ... Více

Zasláno 22.01.2026 10:14 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Díky za založení tématu. Já jelikož se zajímám o počasí v Alabamě, tak samozřejmě tuto situaci budu velmi podrobně sledovat. Zrovna konkrétně v Alabamě hrozí velmi silná ledovka až ... Více

Zasláno 22.01.2026 00:02 Zima - Extrémní ledovka na jihovýchodě USA 24-25.1.2026

Aidamkoo: JUGOCV To je modle GEM... Více

Zasláno 21.01.2026 18:57 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Jinak koukám na ICON, OPER ustřeluje koukám hodně do +, ostatní drží teploty na pondělí a úterý kolem 0. Letos zatím vycházelo věřit průměru, což v zimě oproti létu má i smysl, ale ... Více

Zasláno 21.01.2026 17:17 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: meteomraz Jak píše palma, tak jsme to byli my dva s palmou kdo zde čekali chladnější průběh zimy. Bylo nám tu sice několikrát řečeno, že teplejší zimy mají vždy převahu, že je to nemožné ... Více

Zasláno 21.01.2026 16:31 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: Já jsem na to koukal, či já jsem ten kolega. Ten rok 2019 byl synopticky odlišný. Tehdy šla níže z Chorvatska, Slovinska směrem k severu, takže víceméně nebyla tak blokována Alpami. ... Více

Zasláno 21.01.2026 13:40 Zima - Návrat sněžení od 24.1.

Aidamkoo: No teplejší epizody. Jo mrazy nějak silné nebudou, ale za mě je ten výhled až na víkend (to navíc může dopadnout úplně jinak, níže řady jdou východní drahou, takže by Morava klidně ... Více

Zasláno 21.01.2026 10:14 Zima - Návrat sněžení od 24.1.