Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 1016 příspěvků pro uživatele :

Aura1: Prší jak sviňa, mm skáčou. Zřejmě vyjde tradiční pás, jižní - střední - severní Čechy. Koukám, že nejčerstvější výpočet ICON-D2-EPS z 7:00 SEČ mi to pěkně navýšil a snížil nejistotu. ... Více

Zasláno 04.11.2022 12:30 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Yurri No tady v říjnu taky asi moc nespadlo, já to nepočítal, ale byly tu dny, kdy pršelo "relativně více" a nakonec celková vlhkost v krajině je hra více faktorů. Když začnou ... Více

Zasláno 03.11.2022 21:16 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Zajímavé je, že pro Vysočinu je to mnohem sjednocenější. Prakticky všechny křivky jsou nad 10 mm. Ta frontální vlna z Alp půjde pravděpodobně typickou oblastí přes Vysočinu svým středem. ... Více

Zasláno 03.11.2022 19:41 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Další aktualizace ansámblu ICON-D2 pro moje souřadnice. Pořád rozhozené od 1 mm do skoro 30 mm, ale nepatrně se to pohlo dolů. Když si rozkliknu na slepé mapě západní Čechy, tak mi ... Více

Zasláno 03.11.2022 19:28 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Yurri Mlha jsou horizontální srážky. Mrholení je něco jiného. Pohyb mlhy je horizontální, protože ty kapičky, které mlha tvoří jsou nesmírně malé a proto stačí sebemenší závan větru, ... Více

Zasláno 03.11.2022 17:56 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Je to nějaké hodně nejisté. Když kouknu zase na ten ansámbl aktualizace po 3h, tak tam mám varianty od pár mm po skoro 30 mm. Takže vím, že bude pršet, ale absolutně vůbec nevím jak ... Více

Zasláno 03.11.2022 16:18 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: ALADIN to posunul na východ. Z podobných předpovědí nelze vytáhnout nic konkrétního. Více

Zasláno 03.11.2022 16:12 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: palma No spíš je blbý, když po lese chodí desítky houbařů a je otázka času, kdy na to někdo narazí a jestli to nevezme do pytle pro odpad z lesa, který tam nepatří. Jinak letos se ... Více

Zasláno 03.11.2022 15:17 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Kolikrát mě napadlo umístit srážkoměr na vhodné místo pod stromy do lesa, kolik mm by nakapalo z těch mlh. Jsem si jistý, že to dalo dost vody, ale o přesném čísle se můžu jenom domnívat. ... Více

Zasláno 03.11.2022 14:57 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Yurri Tady šlo o anomálii, normálně by byly nějaké mlhy, slunko, vítr 50:50, ale když po dešti kdy spadlo nějakých 10 mm byla mlha skoro každý den, tak nic nevyschne. Bylo to hezky ... Více

Zasláno 03.11.2022 14:38 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Yurri No tady je opravdu nepopsatelně vlhko. Mech roste na místech, kde jsem ho za roky neviděl. Mě to fascinuje, protože je krásně vidět, jak po extrémně suchých letech přichází vlhčí ... Více

Zasláno 03.11.2022 13:34 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Tak si myslím, že nějaká zima přijde nejdřív v 2/2 listopadu. Zatím to nevypadá. Akorát teď klesne teplota v 850 hPa na 0, tedy obdobná situace jako v září, ale tehdy to trvalo více ... Více

Zasláno 03.11.2022 13:15 Zima - Jaká bude zima 2022/2023

Aura1: kuba Jisté je to, že bude docela hodně pršet. Jestli spadne víc ve středních Čechách nebo v západních Čechách to už nevím. Ansámblový průměr od ICON-D2 mám 15 mm, podobnou předpověď ... Více

Zasláno 03.11.2022 13:12 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Tradiční pás. zase Říjen se fakt předvedl, tolik mlh snad v životě nepamatuji. Západní Polabí a Poohří je momentálně asi nejvlhčí oblast v ČR. V lese ze stromů kapalo opravdu fest, ... Více

Zasláno 03.11.2022 12:44 Články na In-počasí - Teploty budou v novém týdnu postupně klesat

Aura1: Zdravím, tak už vstupujeme do předzimní fáze. Odpovídá tomu i předpověď. Teploty se srovnají a budou někde kolem 10°C 12°C v maximech, tedy docela chladno, jak má v listopadu být. ... Více

Zasláno 30.10.2022 12:33 Zima - Jaká bude zima 2022/2023

Aura1: Ahoj, zajímalo by mě, jak hodnotíte letošní podzim. V mojí lokalitě ho považuji za nejlepší za dlouhé roky. Nejlepší díky pravému podzimnímu počasí. Září bylo chladné s dostatkem srážek, ... Více

Zasláno 30.10.2022 12:21 Předpověď počasí - Jaký bude podzim 2022?