Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Jaký bude podzim 2022?

15
# 23.08.2022, 14:13

Bude nenormálně hnusný, abychom si uvědomili co nás čeká zimě a pořádně si to užili.
Taky sucho vystřídají povodně.

42
# 23.08.2022, 14:24

Podle mě září je ještě teplý měsíc, od října už je chladno a listopad už je téměř na úrovni prosince. V září není podzim ještě moc znát, potom už jo.

Chladnou část roku považuji od října do dubna a teplou od května do září. Takže ta chladná část roku trvá dýl než teplá. Možná paradoxně.

# 23.08.2022, 15:12

Ale podle toho co říkali že jsem má proniknout chladný vzduch ze Skandinávie tak teploty můžou jít v noci k nule a když bude pršet může se déšť měnit v sníh na vrcholcích

292
# 27.08.2022, 20:23

Září bych ideálně bral jako slunečné a teplé, občas nějaká bouřka. Ke konci už pak by se hodila nějaká tlaková níže a přechod do babího léta. Za mě by bylo ideální září ve stylu 2018:cool:. Výhledy na první zářijovou dekádu se začínají vyvyjet pěkně. Snad se ještě na pár dní ke 30°C přiblížíme. :slunce:

Wetterzentrale.de
162
# 27.08.2022, 20:38

Czechia
No v roce 2018 bylo zrovna až moc velké teplo a sucho na září. Zbytek podzimu byl taky dost suchý. Otázkou je taky, kdy se objeví první sníh na hřebenech hor, tehdy(2018) to bylo paradoxně už v září během krátkodobého ochlazení. Výhledy jsou teďka pěkný, ale na tropy v září už moc zvědavý nejsem. Hlavně aby během září bylo plošně dostatek srážek, což je poslední roky taky fuška:D
Jak jsem psal dříve, ideální by byl proměnlivý podzim ve stylu toho loňského, jen by mohlo v září a v říjnu více pršet.

107
# 27.08.2022, 20:43

U nás by průměrný podzim byl 15°C v září, 10°C v říjnu a 5°C v listopadu. Ale když byl v říjnu průměr 12°C, byla to fantazie. Nejkrásnější část roku na vinici.

292
# 29.08.2022, 23:36

Tak ta teplá vlnka už začíná být hodně jistá, navíc se na ní už modely relativně shodují a i o něco přidávají ;-):slunce:. Navíc se začíná i objevovat možnost bouřek, které by mohly mít ještě solidní sílu. Viděl bych to ještě na pár dní ke 30°C ale pak už asi léto definitivně skončí.

Ansámbly na 14 dní - ECMWF/wetterzentrale.de
Windy na úterý a středu 6. a 7.9.22
31
# 30.08.2022, 07:36

aura_33
No, on spíš prosinec se jaksi přiblížil k listopadu. V prosinci totiž průměrná teplota stoupla za poslední desetiletí o více jak 3°C, kdežto podzimní měsíce, hlavně tedy září a říjen se až tolik neoteplují.

40
# 30.10.2022, 12:21

Ahoj, zajímalo by mě, jak hodnotíte letošní podzim.
V mojí lokalitě ho považuji za nejlepší za dlouhé roky. Nejlepší díky pravému podzimnímu počasí. Září bylo chladné s dostatkem srážek, říjen přinesl pravé sychravé počasí, řadu výrazných mlh. V lese je stále mokro, ze stromů kape den co den. Nakonec se povedla i houbařská sezóna. Bylo hodně kozáků březových a hřibů hnědých, z těch byly nádherné kousky na řízky.

V mojí lokalitě je možná paradoxně říjen teplotně docela v normálu (možná slabě nadprůměrný), díky inverzi a mlhám. Je to vidět na grafu z nedalekých Doksan v Poohří.

Říjen 2022 Doksany

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.