Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 1016 příspěvků pro uživatele :

Aura1: Negan Na okraji Polabí to už je něco jiného. Není nížina jako nížina. Vždycky budete mít víc sněhu než jiné oblasti v průměru. Nejhorší oblast ze všech v ČR je dolní Poohří blíž k ... Více

Zasláno 03.02.2023 21:51 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Filda002 Je vtipné, že se bude opakovat situace, kdy bude SV proudění, ale žádnou větší zimu to stejně nepřinese. Aby byla pořádná zima, musí se všechno nějak sejít dohromady, jinak ... Více

Zasláno 03.02.2023 21:31 Zima - Jaká bude zima 2022/2023

Aura1: Petr75 Ty oblasti v ČR by šlo rozdělit podle srážek a sněhu zhruba takto: 1. pohraničí hory 2. Žďárské vrchy 3. Brdy Žďárské vrchy a Brdy jsou podnebím nejvíce podobné pohraničím ... Více

Zasláno 03.02.2023 21:18 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Petr75 Je to právě hodně o zvyku. Mě stačí nějaká série tropů a potom už mi to nevadí. Je to jako s otužováním. Člověk cítí ten teplý/studený vzduch, ale to neznamená, že mi je horko/zima ... Více

Zasláno 03.02.2023 20:44 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Tutugon No jo, ale na to člověk fakt dokáže hodně měnit názory. Co je vlastně lepší? Teplo, zima, bouřky, sníh, pole, lesy? Sám už ani nevím. Jenom mě štve, že tady už nejsou zimy jako ... Více

Zasláno 03.02.2023 20:38 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Petr75 Tady bahno taky není. Jenom v zimě nebo když víc prší od jara do podzimu. Nejhorší je to v zimě no. To je opravdu katastrofa někdy. Kolem léta vlhkost pořád tahá slunce, takže ... Více

Zasláno 03.02.2023 20:34 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Petr75 No ty vedra jsou náhodou fajn. Ono zase na horách je to takové vlezlé. Těch 20-25°C, více oblačnosti a častější déšť nebo bouřky, to už se člověk pořádně neohřeje. Tady se dá ... Více

Zasláno 03.02.2023 20:29 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Kokos342 Já bych se nestěhoval. Zima trvá jenom 3 měsíce, na horách možná + březen a přechodně listopad a duben, ale v létě tam je chladno a pořád prší. V nížinách je to zase lepší. ... Více

Zasláno 03.02.2023 20:15 Články na In-počasí - Před námi je hodně větrný týden, na horách připadne až půl metru sněhu

Aura1: Předpovědi PV se docela měnily z oslabení na posílení a teď zase oslabení. Z toho už nejde dělat závěry. Každopádně je to jedno, protože žádná plošná zima beztak asi už nebude. Jenom ... Více

Zasláno 03.02.2023 19:37 Zima - Jaká bude zima 2022/2023

Aura1: No tak hory mají opravdu pořádnou zimu s větrem. Dle mého to souvisí se změnou klimatu. V nížinách je opravdu pseudozima bez šance na sníh. Teď bude v nížinách něco jako holomráz, ale ... Více

Zasláno 03.02.2023 18:04 Bouřky - Bouřky a nebezpečný vítr 3.2.2023

Aura1: Zdar meteorologie volá Tak hory jedou prostě bomby, klasika. Nížiny hnusný podzim dle očekávání, ale ten vítr vypadá teda dost silně. Výstraha ČHMÚ by mohla být s vyšším stupněm ... Více

Zasláno 03.02.2023 15:02 Bouřky - Bouřky a nebezpečný vítr 3.2.2023

Aura1: Mě se to už ani nelíbí. Tý bílé barvy je už moc a ještě by z toho mohl člověk dostat sněžnou slepotu. Mě se tohle už stalo, když jsem byl na zasněženém otevřeném poli v únoru 2021, ... Více

Zasláno 29.01.2023 16:48 Články na In-počasí - Vyšší polohy obalila silná námraza, na Šumavě i vysvitlo slunce a vytvořilo nádherné scenérie

Aura1: Frantis95 Tak mě třeba rodiče nikdy nebrali na hory, nejsem zvyklý jezdit někam na hory a cestovat. Zima v nížinách je prostě blbé roční období a potom to vypadá hned líp, když je teplo, ... Více

Zasláno 29.01.2023 14:22 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: VHK Typická nížina je tak 150-250 m.n.m. víceméně rovinatá krajina. Pahorkatiny jsou většinou od 300 m.n.m., střední polohy od 400 m.n.m. Pod 400 m.n.m. obecně nižší polohy. Více

Zasláno 29.01.2023 13:37 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: Petr75 Tady může postupně vzniknout diskuze horalů a lidí z vyšších poloh vždycky v zimě, protože z nížin může akorát každý psát bláto, déšť, nad nulou, trocha sněhu, co hned roztaje, ... Více

Zasláno 29.01.2023 13:27 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: Leknín Taky nechápu proč to sleduji. V nížině prostě nic nebude, ani námraza, ani sníh, ani mráz. Hory, vyšší polohy mají solidní příděl námrazy a teď dostanou slušný příděl sněhu. ... Více

Zasláno 29.01.2023 09:59 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: GEM, ECMWF a ICON Více

Zasláno 28.01.2023 22:29 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: Na horách to bude asi brutus jako před rokem. Přidávám srovnání modelů u sumy srážek. Více

Zasláno 28.01.2023 22:27 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: swan1 Také je to ukázka toho, jak výstražný systém ČHMÚ vůbec nefunguje. Výstrahy na některé jevy vydávají sporadicky, jak se jim zachce i proti logice. Posledně platila výstraha na ... Více

Zasláno 28.01.2023 21:43 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní

Aura1: Oblačnost Více

Zasláno 28.01.2023 20:51 Články na In-počasí - Úvod nového týdne již beze srážek, teploty stále zimní