Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Vyšší polohy obalila silná námraza, na Šumavě i vysvitlo slunce a vytvořilo nádherné scenérie

# 29.01.2023, 16:39

Dnes se po delší době konečně rozpustila nízká oblačnost a mlhy, které u nás několik dní setrvávaly a přinášely tvorbu silné námrazy do vyšších poloh. Ta na řadě míst dosahuje i několika centimetrů. Na větrných místech ojediněle dokonce dosahuje i desítek centimetrů. Například vrchol Kelčský Javorník... Více >>

40
# 29.01.2023, 16:48

Mě se to už ani nelíbí. Tý bílé barvy je už moc a ještě by z toho mohl člověk dostat sněžnou slepotu. Mě se tohle už stalo, když jsem byl na zasněženém otevřeném poli v únoru 2021, tak už se nedalo koukat, jak bylo všude jenom bílo. Na sluníčku je to ještě horší, to potom ta bílá ještě víc svítí.

# 29.01.2023, 20:01

swan1
Také pěkné, na Volarsku je to i hodně o ledu, tady u Železné Rudy je ho méně a převažuje spíše námraza.

376
# 29.01.2023, 21:18

In-počasí
Ano, v jižní polovině Šumavy je námraza silně obalená ledovkou...

273
# 30.01.2023, 14:52

Neco podobneho se stalo v prosinci 2022 na Vysocine, kde byla delsi dobu inverze a mlha. Mlha tvorila namrazu na stromech i 2-3 cm silnou. Po vystoupeni teploty nad nulu namraza nastesti opadala.

Aktuani namraza ve vyssich polohach je jeste o dost mohutnejsi a horssi. Lze ocekavat tihou namrazy polomy a take skody na elektrickem vedeni a vypadky.

Kdyz se do toho prida mrznouci dest a namrazu pokryje ledovka, situace je jeste horsi (vetsi hmotnost).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.