Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 1059 příspěvků pro uživatele :

aura_33: davyd Je to nejisté. Variabilita toho pásu je desítky km na sever i jih. Těžko přesně vymezit hranice. Více

Zasláno 13.09.2022 12:51 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Předpověď ČHMÚ: Předpověď na středu (00-24): V noci zataženo, na východě zpočátku oblačno. Od západu postupně místy s deštěm, zejména na západě a severozápadě Čech. Přes den převážně ... Více

Zasláno 13.09.2022 12:47 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Na pomezí Francie a Německa budou zítra podmínky dokonce na velmi silné bouřky a supercely. Bouřkové podmínky zasáhnou okrajově i do ČR. Více

Zasláno 13.09.2022 12:37 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Třeba ALADIN nemá na inkriminovanou dobu ani . Více

Zasláno 13.09.2022 11:52 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Ochlazení bude dramatické. Nad velkou částí Evropy se bude dlouho udržovat výrazně podprůměrná vzduchová hmota. Více

Zasláno 13.09.2022 11:27 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Modely už se shodují, že nejvíce spadne v Čechách v pásu mezi severem a jihem. Chladnější počasí nastartuje růst Václavek smrkových a Čirůvek fialových. Typické podzimní druhy. Více

Zasláno 13.09.2022 10:54 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: skupsw24 No tady jsem letos v únoru zažil neskutečnou vichřici při silné přeháňce s krupkami. Nárazy větru byly určitě přes 100 km/h možná až 120 km/h. Stromy se ohýbaly neskutečně, ... Více

Zasláno 12.09.2022 21:14 Předpověď počasí - Bude příští týden na horách sněžit?

aura_33: Budu asi out, ale více než na sníh a mráz se těším na pořádné zimní vichřice. Více

Zasláno 12.09.2022 20:15 Předpověď počasí - Bude příští týden na horách sněžit?

aura_33: swan1 Ten srážkový stín je vidět na většině modelů. Je to tam na Českokrumlovsku. Bude tam větší vítr. Více

Zasláno 12.09.2022 19:41 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: VHK Ty hnědáci bývají míň červivé než praváci. Aspoň z mých zkušeností. Více

Zasláno 12.09.2022 19:34 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Tak začínám věřit, že se z první vlny brzy přehoupnu přes 20 mm, možná přes 30 mm. Tyhle výrazné Atlantické čárové fronty s menším větrem bývají vydatné. Většinou pak prší hustě a dlouho. ... Více

Zasláno 12.09.2022 19:30 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: swan1 Já ovšem popisuji vlastní zkušenost s těmi houbami. Hodněkrát růst hub neodpovídal počasí. Poslední dobou je to běžné. Takže bych řekl, že ta vazba tam moc není a ty omílané ... Více

Zasláno 12.09.2022 19:16 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Auro. Tvým problém je, že nedokážeš respektovat názor druhých a ihned se ho snažíš vyvracet. OK, ale od toho je diskuse ne? První byl swan1 kdo mi odporoval, když jsem napsal, že se ... Více

Zasláno 12.09.2022 19:02 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Novorolak Tak já ty vzorce mezi počasím a růstem hub pozoruji delší dobu a skutečně mi přijdou poměrně slabé. když je hodně sucho - nerostou když je sucho - můžou růst když je sucho ... Více

Zasláno 12.09.2022 18:26 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: swan1 Vždyť se nic nestalo. Více

Zasláno 12.09.2022 17:58 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: swan1 Tak moje zkušenosti jsou úplně jiné. Zažil jsem ty nejlepší žně i během velmi nízkých teplot, které byly opakovaně. Když houby začnou hodně růst, tak to má setrvačnost a pokračuje ... Více

Zasláno 12.09.2022 17:49 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: Tak to vypadá, že dostane průplach severní polovina ČR. Zaslouženě protože poslední dobou pršelo spíš na jihu. swan1 Na houby to takový vliv nemá. Pamatuji houbařské žně, i když byla ... Více

Zasláno 12.09.2022 17:39 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: swan1 Právě že je to úplně typický srážkový stín. Nekoukej na absolutní čísla, ale na poměr. Na jižním hřebenu Plechý a okolí máš nějakých 10 mm, v závětří máš podle barev nějakých ... Více

Zasláno 12.09.2022 16:48 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: swan1 Bohužel existují základní fyzické principy, které prostě fungují a je jedno, jestli bydlíš na Šumavě nebo na Marsu. Bohužel píšu, protože je zcela ignoruješ a máš opět svoje vlastní ... Více

Zasláno 12.09.2022 16:24 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší

aura_33: swan1 Jsem zklamaný. Ty jsi tu za někoho, kdo má pořád nějaké postřehy a zdánlivě se vyzná a přitom jsi zcela na omylu. Evidentně vůbec nechápeš, že srážkový stín nezávisí na tom kolik ... Více

Zasláno 12.09.2022 16:07 Články na In-počasí - V polovině pracovního týdne se opět rozprší