Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Historické vedro, večer na severozápadě první velmi silné bouřky

Diskuse o počasí Extrémní vlna veder a sucho - červen/červenec

43
# 26.06.2026, 15:03

Je to měření přesný?
Brandýs nad Labem 39.7 °C

# 26.06.2026, 15:06

Mike11
Blbost, okolní stanice maji o 2 stupně méně, ale i tak je to hodně

2118
# 26.06.2026, 15:08

Mike11
Pokud to je pravda (což nevím), tak bych se o první čtyřicítku bál už dneska. :slunce:
To nechci vidět, co bude v dalších dnech. Už je to tady, jak na tom jihu.

kapr84
Mě se třeba taková vedra taky vůbec nelíbí. A to jsem jen doma. I přesto doma je skoro 30°C a dusno. Nedá se vůbec nic v takovém prostředí dělat. Teď už ani nevyvětráme, pokud teploty nad 25°C vydrží i v noci. :( A větráky nepomáhají.

110
# 26.06.2026, 15:18

Toto je naše obecní meteo, taky mu to musí špatně měřit, kousek vedle Velké Bílovice.

43
# 26.06.2026, 15:19

Tadeas
Vedle stanice od ČHMÚ má jen 35,5 tak mu to určitě měří blbě

43
# 26.06.2026, 15:23

třicítka odolává 29,3 :)

10
# 26.06.2026, 15:38

Tadeas
Chápu, já to měl než jsem si pořídil klimatizaci taky tak.. když jsem prováděl záznamy do deníku tak při těch horkách text se uplně rozmázaval :-).

Dneska jsme navíc museli převážet ze zámku, kde bylo uvnitř cca 16 °C, možná i míň do staré školy židle a xkrát jsem absolvoval přechody z té vychlazené místnosti ven na těch 34 °C.. musel jsem se hlídat, jelikož se léčím s vysokým tlakem a měl jsem trochu obavy co to s organismem udělá, tolik rychlých přechodů.. ale jsem tady pořád no.. :) klimu mám ale nastavenou na 26... dnešní noc už asi nebudu ani otevírat balkónovky..

10
# 26.06.2026, 15:41

Davis Boleradice na jihu Moravy 38,7 °C... ono ani ty davisky nemají úplně ideální radiační kryt, byť pořád lepší než ministaničky all in one

157
# 26.06.2026, 15:58

Tak snad jsou lidi ze středních a vyšších poloh konečně spokojení, že i oni mají nějakou tu 30tku. My v nížinách si to zcela jistě všichni "užíváme" a chrochtáme si blahem, jak nám to letí nad 35+... Prostě ne, nemůže být normální léto s teplotami 25-28 stupňů - kdy se dá koupat, dělat turistika, i pracovat. V bytech se začne zase dát existovat (a ne jen přežívat) tak po týdenním ochlazení.

86
# 26.06.2026, 15:58

Tak u nás aktuálně 30,5 už to jde dolů max bylo 32,5. Zatím nemáme ani žádnou tropickou noc noci jsou celkem chladné že nevydrzim s úplně otevřeným oknem jak na mě táhne. Ale bude hůř uvidíme kam se to u nás dostane ale vydržet ještě 3 dny a pak to snad bude pohodička dle výhledu si budeme ještě přát aby bylo tepleji. 😁😁

112
# 26.06.2026, 16:06

Já věděl proč ty mikiny nemám odkládat...
z extrému do extrému..jestli tohle výjde tak to bude mimořádně chladný začátek července :snih:
25 °C je pro mě optimál..

Dlouhodobý výhled nevypadá zrovna nejlépe..
# 26.06.2026, 16:08

To neni, ze to blbe meri, ale je to spatne umisteny,
Realne clovek vetsinu casu stravi ve vetsim teplu, nez je hodnota stanice chmu.
Neverim, ze se tak ochladi v takhle rozpalene evrope.

10
# 26.06.2026, 16:14

jinak co dělám v horkách, tak pravidelně doplňuju vodu do pítka pro ptáky... je na terase za stěnou v chládku, aby měli klid a nikdo je nerušil... je to naprosté minimum, co můžeme udělat.

2118
# 26.06.2026, 16:16

Tak uvidíme, jestli toto téma zůstane i během pár dnů července (podle názvu), nebo budeme muset založit téma na rekordně chladný červenec. :D Jako to téma nechám, kdyžtak pak připíšu i srpen později, protože kdoví, zda opět během léta nepřijdou další extrémní vlny.

Ten příští týden už nevypadá tak zle a klidně bych to bral i hned. Ten konec výhledu se mi ale moc nezdá a něco mi říká, že tam budou vyšší teploty.

157
# 26.06.2026, 16:19

Tadeas
Já mám na konci výhledu zde na IN-počasí teploty 24-27, tak jaké pak mikiny a já nevím co...

510
# 26.06.2026, 16:29

Tak tady na Kladně jsme dnes měli max.+35,4.. docela dobrý.. jsem natěšenej na tu sobotu a neděli, asi zapíšu nová maxima zde..:).. jinak v baráku přijatelných +23,5..

133
# 26.06.2026, 16:42

John Deere
Taky, hlavně tohle je vždycky...
Výhled dál klido zima ale za pár dní výhled už normal.

10
# 26.06.2026, 16:42

já tu mám 28,5 a taky pohodka.. ;-) a dá se při tom ještě i v klidu usnout, žaluzie samozřejmě zatáhlé ale je hodně znát jak slunce do oken a dveří pere co to jde... 23 měli naši dole a naskočila mi při tom husí kůže na rukou.. takže to fakt ne takovou zimu.. to je jak blázni v autech nastaví klimatizaci na 22.. to už je úplný hardcore..

ale taky je třeba dodat, že to čidlo co tady mám je u monitoru, který taky hřeje.... takže reálně tu bude míň..

# 26.06.2026, 16:49

Hezky to oblak zazdil kdy mělo být největší teplo, takže tmax zůstává kolem 36°C ze 14-15h. Zejtra by mohlo 37°C, možná až 38°C dle id2. Na neděli už někteří chtějí přeháňky bouřky. Pokud vzniknou brzo tak si Kopisty asi ponechají absolutní max z 2003.

510
# 26.06.2026, 16:49

kapr84
Mám těch +23,5 bez klimatizace..:), No a v autě, dokud je to přijatelný, stahuju jen okýnka, ony ty přechody ze "zimy" do horka a zpět.... nic moc..Jinak koukám.. že teplota ještě jde nahoru..aktuál je venku +35,6..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.