Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Historické vedro, večer na severozápadě první velmi silné bouřky

Diskuse o počasí Extrémní vlna veder a sucho - červen/červenec

# 26.06.2026, 16:50

Já tu hysterii ve městech a v teplých oblastech chápu, procestoval jsem při práci toho hodně a znám ty podmínky... ale teď doma na skromném Valašsku si to užívám, většina roku tu stojí za houby, většinu roku tu házet pod kotel... Rekord je tuším +37, víc tady stejně nikdy nebude, jeden možná maniodepresivní uživatel dříve házel pro čr i +47, tady Valachy +40 nepadnou, a ty dva možné supertropy já přežiju :) a zvířena také...

Zeu
Avatar
7
# 26.06.2026, 16:51

Přízemní teplota se do neděle vyšplhá hodně vysoko :pozor:

Přízemní teplota 26.6.
11
# 26.06.2026, 16:57

palma
tak to gratuluji no :-)... tady by bez ní bylo k přežití jen úplně dole na chodbě, kde jde od podlahy příjemně chladivo..

# 26.06.2026, 17:09

To počasí se fakt pos....,jedno vedro na padnutí,pak to vypadá na zahájení topné sezóny, doufám že jim tohle nevyjde

Je tohle normální
# 26.06.2026, 17:09

Aladin na víkend pohledem 12z takto. Pondělí vidí pouze do 14:00.

Jinak za Brno dneska kolem 36°C v maximu. Žabovřesky téměř 37°C, možná se to tam přehoupne. Maximum mají Doksany 38,1°C.

Tmax sobota
Tmax neděle
Předběžné pondělní maximum do 14:00
# 26.06.2026, 17:16

Mára 7
Stezovat na max teplotu 34 je trochu blby uz, vuci nam :( to tady bude o pulnoci

11
# 26.06.2026, 17:20

Zajímavá mapa.. kolik dní bude s teplotou nad 40.. U nás vede Brno, Na Slovensko ale tentokrát nemáme..

158
# 26.06.2026, 17:33

Aidamkoo
Strážnice také téměř 37, na zítřek už zrušili i průvod a další akce na slavnostech.

93
# 26.06.2026, 17:51

Leknín.
Kdybys to chápal, tak nenapíšeš 'hysterie'. Já ti to přeji, ať těch horkých dní na tom Valašsku máš co nejvíc. Klidně půl roku v kuse, nam z nížiny to přebohatě bude stačit na naprostém minimu tropických dní.

2119
# 26.06.2026, 17:55

Doma 30,0°C, takže můžu říct, že máme tropickou teplotu i doma. :(:slunce:

# 26.06.2026, 18:02

Tak a zde dnešních 29. nejteplejších míst v Česku Doksany 38,1°C.

29. nejteplejších míst v Česku
# 26.06.2026, 18:10

No,nebál bych se k dnešním Tmax někde do neděle přidat až 3°C a je jasný,že ta 41tka je bohužel reálná už v červnu.Jinak Německo si vylepšilo červnový rekord na 40,9°C a Británie třetí den po sobě na 36,9°C.Teď dokonce hlásí Německo (JZ) celoroční teplotní rekord 41,3°C (neofic),ale ty rekordy se mění a budou měnit každým dnem,jak se horký vzduch posouvá na V (střední Evropu).

11
# 26.06.2026, 18:34

zatím je to ještě velice nic... ale s tím jak se změní proudění tak to bude o něčem jiném... tady dnes 34,5 °C.. což taky není ještě žádná pohroma a vcelku běžné letní teplotní maximum, byť od roku 2020 pro dnešní den nejvyšší.. mám ale obavy co přinese to pondělí, kdy budeme muset chtě nechtě všichni do zaměstnání.

510
# 26.06.2026, 18:46

kapr84
No takový úžeh v neděli může vzniknout.. a pak teda v pondělí dotyčný do práce holt nedorazí.. co se dá dělat...:!!:

# 26.06.2026, 18:49

31.1.Stupňů doma 🥵🥵

# 26.06.2026, 18:51

Neděle a pondělí se přežije a pak asi normální léto jak vidím ty výhledy... zbytek osazenstva se asi zblázní z těch pár dní veder jak to pozoruju, Chocholoušek to jistí...

srážky u nás stále velké hounou, je tam až nejaké drobné na středu, takže tady se jen modlit ať nás neco trefí... :(

11
# 26.06.2026, 19:02

palma
a nebo v pondělí z... ;-)

89
# 26.06.2026, 19:07

Leknín.
Možná, že kdybyste si těchto cca 12 dní veder dal někde v Polabí, mluvil byste jinak. Ono to není pár dní a v tom je ten problém. Tady nebylo pod 20 přes týden, denně 30+, často vysoko nad. Dneska bude 30 možná ještě o půlnoci, o víkendu možná ještě ve 2 ráno. V tom se 98 lidem ze 100 žije opravdu špatně. A myslím, že i vám, jen nevíte, o čem se tu bavíme.

# 26.06.2026, 19:22

kapr zas maže příspěvky, no tak nic...

Nevím o čem se bavíte, máte pravdu, omlouváme se, Já mám vlastní dům a dobře seštelovaný, venku pracuju povětšinu dne a baví mně to, v hicu nebo mrazu a dokážu se vyrovnat s extrémy na každou stranu. Je to o každém z nás jak se s tím vyrovná, počasí neovlivníme, jen se třeba na ty výkyvy adaptovat. Toť vše.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.