Aktuálně tu je už o výrazněji desetin přes 35 a to je už poledne a dal to rychle stoupá mam pocit ze by to mohlo uz dnes dát vic než těch 37 možná i těch 38 nebo 39 o 40 zatím ještě úplně spekulovat nebudu ale vše je možné v úplných maximech saharského vzduchu jinak v podstatě 30 už padla snad chvilku před 9 hodinou což jsem zde upřímně ještě nikdy neviděl většinou padla vždy úplně nejdříve až v 10 hodin
Diskuse o počasí Extrémní vlna veder a sucho - červen/červenec
Tady ještě pohledem modelu ICON maxima na pondělí, úterý a středu. Ten velmi horký vzduch bude velmi blízko. Uvidíme co přesnější poloha rozhraní. V pondělí má ICON na JV stále 39°C.
Neuro
Tvl, tak to bych si vzal kulicha, 28 zavist docela, tady 34.5
Třemšín
Ohledně Doksan bych tou TN tak jistý nebyl (na zítřek), uvidíme,z jakých maxim to dnes potáhnou dolů,i dnes se má přes den tvořit kupovitá oblačnost a zejména na Z i zítra..Nejteplejší noc má být z neděle na pondělí,to asi neuhájí ani Francois.No a pak můžeme začít dohánět deficit…A to tu v první půlce června panovaly obavy,aby nebyl chladnější,jak květen a on nakonec přepisuje letitý rekordy…
34 odpol jeste jde, ale nad 35 uz neexistuju
A 38 plus nevylezu ani z reky nejvic tu bylo 39, 2015 to bylo snad tyden 35+
Zdar. Zde jiz 36 °C, a to jeste asi poleze nahoru, je fajn teploucko
Brandýs nad Labem - 38 °C (13:29)
Nastesti je kupovita oblacnost a tak uz nestoupa
pardon, patří to sem..
ten ecák opravdu chce abysme tady v pondělí chcípli... promiňte mi ten výraz... ale to bude pro organismus ještě horší než ta neděle... a samozřejmě srážky NULA... a kdo se dožije úterý tak toho to porazí poté...
tohle je hustý.. co jako máme v pondělí a úterý dělat, my co pracujeme venku... za co je to trest?
ty přeplněné nemocnice budou i tady s takovou....
víkend vem čert, to nikoho nezabije zůstat dva dny doma když má stejně většina volno, to bude jen sledování jestli a kde padnou rekordy, ale co začátek příštího týdne? Toho se děsím víc, to bude teprve peklo, protože budeme muset být v práci....
tady 34,3 °C, prozatím nejvíce letos.. a je překonané maximum pro dnešní den za dobu měření od 2020.
Veselí nad Moravou 37,0 °C.
Jinak k těm Doksanům, i na klimatologii ČHMÚ mají o této stanici pochybnosti... bohužel, kdyby tyto stanice ústav neautomatizoval, tak se tam provadí srovnávací měření a na všechno by se přišlo, takhle je tam jen automatka na pospas osudu, nikdo zřejmě nečiští štít....atd
Leknín.
mě by to taky bavilo za oknem uvnitř klimatizovaného kanclu.... jenže ono tím trpí i zvířata, takže aspoň trocha ohleduplnosti i vůči nim byste mohl projevit.. třeba tady pes leží už jen natažený v garáži na zemi, aspoň od ní jde trošku chlad, už se mu ani nevětrá..
Samozřejmě dnes tropická noc asi 21°C Tmin, a dnes už i supertrop, 36°C zatím. Mohlo by i 37 teoreticky. Ovšem nemyslím si úplně že v neděli dosáhnem 40°C, spíše 39°C.
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.