Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Absolutní teplotní rekord padl již dnes, zítra bude ještě tepleji

Diskuse o počasí Extrémní vlna veder a sucho - červen/červenec

# 26.06.2026, 12:37

Aktuálně tu je už o výrazněji desetin přes 35 a to je už poledne a dal to rychle stoupá mam pocit ze by to mohlo uz dnes dát vic než těch 37 možná i těch 38 nebo 39 o 40 zatím ještě úplně spekulovat nebudu ale vše je možné v úplných maximech saharského vzduchu jinak v podstatě 30 už padla snad chvilku před 9 hodinou což jsem zde upřímně ještě nikdy neviděl většinou padla vždy úplně nejdříve až v 10 hodin

# 26.06.2026, 12:44

Tady ještě pohledem modelu ICON maxima na pondělí, úterý a středu. Ten velmi horký vzduch bude velmi blízko. Uvidíme co přesnější poloha rozhraní. V pondělí má ICON na JV stále 39°C.

Pondělní maxima dle modelu ICON
Úterní maxima dle modelu ICON
Středeční maxima dle modelu ICON
# 26.06.2026, 12:46

Neuro
Tvl, tak to bych si vzal kulicha, 28 zavist docela, tady 34.5 :(

Rozpalena silnice
# 26.06.2026, 12:47

Třemšín
Ohledně Doksan bych tou TN tak jistý nebyl (na zítřek), uvidíme,z jakých maxim to dnes potáhnou dolů,i dnes se má přes den tvořit kupovitá oblačnost a zejména na Z i zítra..Nejteplejší noc má být z neděle na pondělí,to asi neuhájí ani Francois.No a pak můžeme začít dohánět deficit…A to tu v první půlce června panovaly obavy,aby nebyl chladnější,jak květen a on nakonec přepisuje letitý rekordy…

Pondělí ???
Tmin neděle
43
# 26.06.2026, 12:51

John Deere
no netěším se na zítřek ,to už nepamatuju jaké to je jak bude přes 30,no a neděle a pondělí 35 a 34 ,tyhle teploty už prostě nechápu

15
# 26.06.2026, 13:02

Já se z těch modelů zblázním Celou dobu tam má ecák spousty vody a icon prd a jen se icon se srážkami přidá, tak to zase ecák smázne A teď babo raď

# 26.06.2026, 13:32

34 odpol jeste jde, ale nad 35 uz neexistuju :D
A 38 plus nevylezu ani z reky :D nejvic tu bylo 39, 2015 to bylo snad tyden 35+

# 26.06.2026, 13:34

Zdar. Zde jiz 36 °C, a to jeste asi poleze nahoru, je fajn teploucko

# 26.06.2026, 13:39

Brandýs ofiko zatím 36°C, Doksany naopak již nad 37°C. Velmi teplo je i na jihu Moravy. Brno, Žabovřesky skoro 36°C. :slunce:

# 26.06.2026, 13:40

Nahoře je kupovitá oblačnost a teplota +31, je to úplně o ničem :D Jasně, jak slunce zasvítí tak je to ta pravá opékačka, suším si seno :cool:

Denní amplituda tady včera byla 22 °C, min cca +9, max 31

40
# 26.06.2026, 14:01

Čelákovice 37. Vevnitř už se být moc nedá, bez klimošky :( Venku teda taky ne...

# 26.06.2026, 14:23

Nastesti je kupovita oblacnost a tak uz nestoupa

112
# 26.06.2026, 14:25

byla vyhlášená smogová situace :pozor::pozor::pozor:
skoro celý ústecký kraj..

10
# 26.06.2026, 14:31

pardon, patří to sem..
ten ecák opravdu chce abysme tady v pondělí chcípli... promiňte mi ten výraz... ale to bude pro organismus ještě horší než ta neděle...:( a samozřejmě srážky NULA... a kdo se dožije úterý tak toho to porazí poté... :D tohle je hustý.. co jako máme v pondělí a úterý dělat, my co pracujeme venku... za co je to trest? :zz: ty přeplněné nemocnice budou i tady s takovou....

víkend vem čert, to nikoho nezabije zůstat dva dny doma když má stejně většina volno, to bude jen sledování jestli a kde padnou rekordy, ale co začátek příštího týdne? Toho se děsím víc, to bude teprve peklo, protože budeme muset být v práci....

tady 34,3 °C, prozatím nejvíce letos.. a je překonané maximum pro dnešní den za dobu měření od 2020.

Veselí nad Moravou 37,0 °C.

Jinak k těm Doksanům, i na klimatologii ČHMÚ mají o této stanici pochybnosti... bohužel, kdyby tyto stanice ústav neautomatizoval, tak se tam provadí srovnávací měření a na všechno by se přišlo, takhle je tam jen automatka na pospas osudu, nikdo zřejmě nečiští štít....atd

319
# 26.06.2026, 14:37

JUGOCV
To je vyhlášené pro téměr celý Ústecký kraj. Zatím nemám info o tom, že by se v poslední době rozšířil :cool:.

# 26.06.2026, 14:41

Mně ty hice baví. Nebaví mně +16 na konci výhledu dle GFS :D

10
# 26.06.2026, 14:46

Leknín.
mě by to taky bavilo za oknem uvnitř klimatizovaného kanclu.... jenže ono tím trpí i zvířata, takže aspoň trocha ohleduplnosti i vůči nim byste mohl projevit.. třeba tady pes leží už jen natažený v garáži na zemi, aspoň od ní jde trošku chlad, už se mu ani nevětrá..

43
# 26.06.2026, 14:47

kdyby aspoň byly bouřky z tepla,se mi nechce zalívat večer,nevím ale jestli dneska ještě na to neprdět a zalívat až zítra ,vláha v půdě ještě nějaká je,není to jako na přelomu dubna a května

# 26.06.2026, 14:52

Samozřejmě dnes tropická noc asi 21°C Tmin, a dnes už i supertrop, 36°C zatím. Mohlo by i 37 teoreticky. Ovšem nemyslím si úplně že v neděli dosáhnem 40°C, spíše 39°C.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.