Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Jaké bude jaro 2022?

169
# 24.02.2022, 07:07

Tak u nás uz dnes ráno - 5,7 a to mělo být podle GFS 0 :D i podle chmu mělo být maximálně - 4 a je o 2 stupně min :D tak bych se nedivil kdyby po neděli bylo - 10 když hlásí - 7

111
# 24.02.2022, 07:20

kuba
Jo musím říct, že -1 v autě už jsem dlouho neměl. Ačkoliv minimum z Tuřan je "jen" kolem -3 (odečtítám z grafu), pořádná kosa takhle po ránu, když jde člověk jen tak v jarním ohozu.:D

381
# 24.02.2022, 08:31

Já dnes na Příbramsku, tady ráno jen kolem -1°C.
Ale u mě doma, v mrazovce -6,5°C, konečně jedna ojedinělá ranní teplota, jaká v únoru má být..

65
# 24.02.2022, 08:36

Nádherné mrazivé ráno:slunce: ještě kdyby bylo tak 20cm sněhu tak by to byla konečně nádherná zima...
Ale teplota už leze díky :slunce: nahoru...

388
# 24.02.2022, 08:38

swan1
Hm, tady jako obvykle, prostě jsme nějaký zakletý, minimum bylo před svítáním -1,4 teď, před hodinou začalo vylejzat slunce, teď už pěkně jede a hned to huplo na + 3.. jsem zvědavej, kolik bude po poledni, pokud teda, se nezatáhne..Škrabka měla ráno taky hody..

169
# 24.02.2022, 09:17

GFS už zase začíná kreslit kalamitu na konec výhledu jako to měl asi 20 krát celou zimu a nikdy to nevyšlo :D:D

155
# 24.02.2022, 09:46

kuba
kalamita s 3cm :D

15
# 24.02.2022, 10:52

Zima bude pokračovat... Opět pokles...

Předpověď se za posledních několik dní otočila směrem do zimy celkem výrazně...

Zasněžují se tuto dobu ještě sjezdovky? Na horách to vypadá na prodloužení sezóny jako před rokem.

swan1
palma

Ty výraznější poklesy pod -5°C na spoustě míst jsou opravdu jisté na 100%. Proto jsem dával ty ansámbly, které když se křivky shodují=jistá předpověď a vysvětloval jsem okolnosti. Dávat obrázek GFS ranních teplot se moc nehodí. Jednou jsem již vysvětloval, že jedna věc jsou modely a druhá povětrnostní situace a zkušenosti. Snažil jsem se Vám to po dobrém vysvětlit, ale marně... Je tedy vidět, že Vás to nezajímá a nechcete to pochopit. Mě je to jedno... Vaše chyba, že budete na podobné předpovědi pohlížet se zbytečnou opatrností i v případě, že jde o jistotu. Číst ty věty pořád dokola, jak nic není jisté, je úsměvné, když jde o poměrně krátkodobou předpověď, na které je 100% shoda... V modelech si vždy najdete výstupy, které Vám ukáží ten slabší mráz, ale to už je jen podcenění toho modelu vzhledem k synoptice, nikoliv čistý relevantní výpočet. Pro některé nepochopitelné. Za sebe jsem rád, že jsem se s modely naučil tak nějak pracovat, může se to kdykoliv hodit. A pokud někdo o zkušenosti druhých nestojí a směje se tomu, tak se nehodlám dělit.

Zdroj: Meteociel.fr
381
# 24.02.2022, 11:20

Střídavě normální a nadnormálni teploty..
Žádné prudké výjezdy nahoru, ani dolů.. to je fajn.
Zcela normální , až mírně nadnormálni počasí k této roční době...až do nevidím

388
# 24.02.2022, 11:23

Today2
Jsem rád, že jste to zkorigoval na těch -5.. a těch -10 bude?

15
# 24.02.2022, 11:29

palma
Tak v první řadě já od počátku psal teploty mezi -5/-10. Vy jste si to pak začali všelijak vykládat po svém a upravovat to, jen aby jste z toho měli srandu... A myslel jsem to hlavně pro moji lokalitu...

swan1
Pěkný graf, který funguje na principu průměru tří modelů. Když jsem si projel modely trochu podrobněji, tak mi ty hodnoty moc nesedí. Myslím, že zima bude větší.

palma
PS: Nechápu proč se ptáš... Přece jsi z toho měl srandu a najednou to bereš vážně? Jak to chápat... Chtěl jsem se bavit nějak slušně a na úrovni, ale s některými to nejde... Zřejmě snaha se pomstit za upozornění na Vaše nepovedené "meteo-rozbory"... Chápu...

69
# 24.02.2022, 11:52

Po delší době zdravím :) Modely jak se zdá začínají pomalu stáčet zase k zimě. Jak by ne když se blíží meteorologické jaro ;-) My jsme se sněhem nakonec přežili místní vrtochy počasí, kdy se střídal sníh s deštěm a mráz s teplotami nad nulou. Sněhu nám tu zbylo cca 20 cm ztvrdlých jak beton. Hranice sněhu v naší oblasti je od cca 650 mnm a závětřích jak je pěkně vidět z webkamery na Slaměnce. Teď jak se zdá si užijeme více slunečných dnů a pak uvidíme ;-) Užívejte jara - my už ho po 3 měsících se sněhem také vyhlížíme :)

webkamera Slaměnka - CHMI, hranice sněhu od cca 650 mnm
388
# 24.02.2022, 13:42

Today2
Vy jste fakt politováníhodný tvor... pomstít se? Za co? Jste normální? :!!: Tady se bavíme a leckdy sakra ostře, o počasí, kdyby se tu mstilo, tak se nám to tu vymstí..:D
Vy se tu hnípete celou dobu v tom, že říkám (neříkám teď říkáme, vaše napadení, se týká v tomto případě mne), že bude jaro jako celek teplé, v dlouhém výhledu, a že nečekám nějaký výkyv k chladu (o zimě nemluvím, jelikož za 4 dny nastane jaro) A jedinej kdo tu jde do konfliktu jste vy, a pak se divíte, že si z vás leckdo začne dělat srandu?
Mimochodem tato zima byla docela poučná na rozlišení "zimního vpádu" a přitom byl prosinec +1,4 (a byl tam zimní vpád) a leden darmo mluvit ( a ptám se vás, byl v tomto lednu zimní vpád?).. čili, dle vás, bylo v tomto prosinci teplo nebo ne?, bylo v tomto lednu teplo nebo ne? , bylo tento únor teplo nebo ne? ( vše oproti průměru, když tu říkám o dlouhodobých predikcích, které o tom jednoznačně mluvily), a na konci března si pak řekneme jak to bylo v březnu.. to že se ochladí na pět dní vám klidně přiznám, až se to stane...ovšem nemíním se tu už kvůli tomu dohadovat a mstít se tak ostatním účastníkům tohoto fóra.

zimní vpád prosinec
teplý leden
381
# 24.02.2022, 15:44

Today2
Co se podle tebe hodí nebo nehodí brát v predikcích jako relevantní, nikoho nezajímá..
Svůj anticit pro relevanci a realitu, objektivitu jsi tu prokázal už 100x..
Ohledně místních výhledů jsi mimo..
Není to sestavené průměrem tří modelů, nýbrž k těmto třem modelům je přihlíženo s tím, že v drtivé většině je výsledek nejblíže, často i identický, s modelem ICON. Precizní německý ICON je z těchto tří modelů ve svých předpovědích nejúspěšnější a tak je to logické..
A pokud nepochopíš, že očekávání teplejšího jara některými uživateli nemůžeš teď na konci února, kvůli pár mrazivým ránům prohlašovat za už potvrzený omyl, když ještě jaro ani nezačalo.., že je to od tebe fakt regulérní psycho, tak co jako s tebou..?:D







# 24.02.2022, 16:42

Yee, zase sem jedou bouřky. Ta bouřka celkem dost aktivní, hodně to ťuká

Výhled znova chladnější, no skáče to z tepla do chladnějšího a naopak celkem hodně.

blitzortung.org
# 24.02.2022, 17:35

Ta linie je pěkná, vypadá jako fakt linie. A to žádné červené bílé odrazy tam nejsou.

blitzortung.org
182
# 24.02.2022, 17:54

Ano, je to linie ... :D

262
# 24.02.2022, 18:04

Peter Sedlák 1
No a k nám dojdou zas jenom rozpadlý zbytky jako vždycky :D

172
# 24.02.2022, 19:01

Ráno -3°C, takže celkem mrázek.
K výhledům musím uznat, že se zdá, že s ranními mrazy bude mít Today pravdu, tak jak jsem čekal bude v mé oblasti sice tepleji, ale jinde to bude kolem těch -5°C.

Jinak Today by nemusel pro příště zase perlit s osočováním jiných diskutujících z mstění apod., protože pak se tady bude dohadovat pořád a pořád většina diskutujících. Řešme to v SZ.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.