Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Jaké bude jaro 2022?

381
# 23.02.2022, 18:43

Today2
Jasný, v pohodě, tak v úterý...

15
# 23.02.2022, 18:47

swan1
No jak chceš, mám rtuťový teploměr dobře umístěný na zahradě ve 2m. Ale konkrétní den jsem nezmiňoval, jen to, že jsou jisté výrazné poklesy pod -5°C. Dní to bude více, může to být pondělí, úterý, středa... Kdy naměřím -8°C.

Pokud bych naměřil "jen" -7°C, tak to ale nebudu považovat za prohru...

381
# 23.02.2022, 19:03

Today2
Tady to máš černé na bílém, já tě jen beru za slovo..
Takže úterý...
-7 u tebe, určitě ani já za tvou prohru považovat nebudu...

swan1
Teď jsem koukal, že dle ČHMÚ mají být v úterý minima -4/-8. Pořád to klesá. Brzy se dostaneme na těch -5/-10. Za který se mi tu někdo vysmál, jako dítě...


Na to já jsem ti asi dvakrát psal, že to je za týden, že to není jisté ani náhodou..
Tvoje odpověď byla takováto..

swan1
Je to jisté na 100%.
.

Tak věřím, že se z toho teď nebudeš vykecávat...

388
# 23.02.2022, 19:22

swan1
Jo nejlepší jsou samá positiva a sociální jistoty... jak někdo říkal v jednom filmu o básnících, a ještě si to podle modelu vypočítal, akorát mu tam vždycky něco haprovalo, tak se těch jistot nikdy nedočkal.. Přišel jsem teď z práce, tak chutě do debaty.. hupnul mi tu nový výstup GSF .. pro mou lokalitu už mi to ukazuje v to oslavované úterý v 6:00 ráno celé -2℃.. tož uvidíme v to úterý...

nový výstup na úterý 1.3.
15
# 23.02.2022, 19:27

swan1
Hele já na to kašlu, je to jedno kolik přesně bude. Zkusím si dát delší pauzu, pokud to vydržím, poslední dobou jsou ty diskuze takové vyhrocenější a omlouvám se jestli jsem se někoho dotknul - swan1, palma, Aidamko1.

381
# 23.02.2022, 19:28

palma
V úterý je 100% -4 až -8°C.Ale spíše -5 až -10...
Takže s novýma výstupama si můžete víte co..;-)

388
# 23.02.2022, 19:30

swan1
Tak dobře, jdu si je namotat na ruličku a pověsim si je tam, kde budou ku potřebě okamžité..:D

381
# 23.02.2022, 19:32

palma
:D

15
# 23.02.2022, 19:38

swan1
fakt vtipný... Posledních XX příspěvků si buď někdo z někoho dělá srandu nebo se někdo dohaduje. Už to ztrácí smysl...

388
# 23.02.2022, 19:50

Today2
Samozřejmě, že už si děláme srandu, tady, mimo Vás, každý ví, že se ty výstupy z noci a ze dne liší jak nebe a dudy, a nedělá tudíž z toho unáhlené závěry, tady vám z veterzentrale přidávám pro radost meteogram pro Prahu, ať se pokocháte, včetně toho úterý,.. koukal jsem na to, ta linie v té výšce je tak plus minus 150 - 200 km, kam se posune, tam bude trochu mrznout... v noci..

a nový meteogram..co vyhraje?
381
# 23.02.2022, 19:54

Today2
Ale tys tu dával těch 100%, a oponování ti s tím, že je to za dlouho, že to je nejisté bylo neúčinné.. Děláš si to sám..
Hele, zrovna úterý-streda tam synoptika počítá z frontálním systémem(i o tom jsem tu předtím psal) a jeho přechod prostě přesně nikdo na 6-7dni dopředu spočítat neumí.. Stačí, aby se to pohlo, ten nástup fronty o pár hodin sem nebo tam a z -8 bude rázem třeba jen -2, nebo taky nula..
Prostě týden je strašně dlouhá doba v počasí, tvrdit něco na 100%..nelze..
Nechoď do toho tak zbrkle, emocemi, přáními, dvakrát nebo třikrát radši měř, rozmysli,než do toho řízneš a budeš v pohodě..I diskuze bude lepší..
Fakt to nemyslím zle..

# 23.02.2022, 19:57

Mnohem lepší indeed. Nějaká chladnější epizodka bude, ale pak rovnou hups do jara. Aspoň to má GFS co háže a mění každou chvíli

njn Todej, bude jaro

wxcharts.com
172
# 23.02.2022, 19:58

palma
Ale tak jo. Ten nový výstup zase teplejší, tak uvidíme co tedy bude realitou. Asi je má lokalita vážně zvláštní, ale to minimum -3°C není takové drama, takže zatím dle mého úplná pohodička. Maxima to také zvyšuje, tak tedy uvidíme. Možná už by byl fajn čas plánovat první jarní grillovačku.

Dva dny budeme na průměru, ale pak budeme zase nad průměrem, ale vlastně je to pořád chladné jaro dle uživatele Today, tak tedy nevím.

Počasí na meteogramu modelu GFS, zdroj:wetterzentrale.de
388
# 23.02.2022, 19:59

swan1
Přesně, nechat si vysvětlit, že přesně něco předpovědět na deset dní dopředu, je vlastně náhoda, a pochopit, že na období dvou tří měsíců je to jednodušší, většinou se mohou zmýlit tak o cca +- 1℃...:cool: ale tato poznámka vlastně patří Todayovi...

275
# 23.02.2022, 20:00

Furt stejný půjdeme do tepla, ranní mrazy za týden pominou a lezeme v 1. dekádě v březnu k +10, ostatní je zbytečná diskuze, březen bude určitě nadprůměrný, ale nechme se překvapit, co bude ve 2. půlce se teprve uvidí, zatím mi kvete na záhonech jen plevel.

388
# 23.02.2022, 20:02

Aidamko1
To už s ním postrádá smysl, já bych se v současné době, vzhledem k tomu, jak je to rozdrbaný, nehádal ani těch pět dní dopředu, protože je to o ničem, to neni o tom kdo má nakonec tu pravdu, to je o tom, komu dá za pravdu náhoda...
p.s. a ještě se dětinsky hádá o jeden či max.3 dny, které nic neřeší, teď už tedy nic neřeší... zima je pryč..

388
# 23.02.2022, 20:09

Yurri
Jo, jo, občas kvítek, zítra, když to pujde, nafotím podběl, už začíná taky kvést, a okrasný česnek vystrčil ze země bodák!, to už je varující, vzhledem k té Ukrajině, vlastně to datum 22.2.2022 neni moc kladu..:!!: Ten muj známej v Rusku na dálném východě, mi poslal mail, ať mu raději teď moc nepíšu, aby neměl problém,.. to je dost smutný, tohle...

381
# 23.02.2022, 20:11

Je prostě strašně zbrklý, reagovat unáhleně na výstupy modelů na víc jak 5dni dopředu.. Možná spíš na víc jak 3dny dopředu..
Ale koneckonců reagovat proč ne, ale ne stylem, že za týden je něco v předpovědi 100% jisté, protože nikdy není..
Na ty dva tři dny dopředu umí modely často strašně moc a obdivuju to..
Ale na víc dní to ještě holt tak nefunguje..
Ty predikce na víc jak 3 dny chtějí prostě trochu nadhled.. sledovat to, ale nedělat jisto-jisté závěry..
Ach jo ..
Edit:
tak večerní predikce už zas ten FS na úterý-stredu smázla a šup tam zpět TV..
To je maglajs..:D
palma
Já už mám venku všechen česnek, ranná odrůda, Bjetin...

388
# 23.02.2022, 20:26

swan1
Jo, přesně, je zábava ty změny sledovat, tak trochu s pousmáním, zase se to bude přetlačovat..
No, koukám... pro změnu ECMF tam cpe -7, to bude zase ráno na co koukat, co to provede..:)

381
# 24.02.2022, 07:06

Tvl, jsem úplně v šoku, nemůžu myslet na nic jinýho, než na to, jaké jaro budou mít ukrajinští lidé..
Na východ od nás počítají ruské rakety, které dopadají na území suverénní Ukrajiny..
My tu můžeme počítat stupně Celsia, važme si toho..
🇺🇦❤️:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.