Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Další ochlazení od 10.2.

# 13.02.2021, 13:39

Aidamko
Akorát ty jejich nepřesné předpovědi mě stojí moře peněz.

# 13.02.2021, 13:42

Aidamko
Orientační jo tak to nemusí už vůbec ukazovat ne protože je to k hovnu na víc říkají západ severozápad Jano slunečno a celý den zataženo a sněží chápeš že je to úplně opak co hlásí!!! Jo a k tomu zmírnění oteplení mi tam máme porad teplo od středy +5 o víkendu +10.

53
# 13.02.2021, 13:45

Davidak
Já s předpovědí od ČT24, tedy ČHMÚ problémy nemám. Nikdy mě nijak moc nezklamala a moderátoři se v tom umí celkem rozumně pohybovat, takže když je jasné, že počasí bude jinak tak to řeknou hned.
Jiří24
Pavel Borovička, tak dle toho co jsem si poslech říkal, že bude většinou polojasno, ale postupně i oblačno a místy sněžení, které bude o něco četnější na SV. Takže já si z toho vyvodím, že se čeká oblačno, může lehce sněžit, ale na SV bude sněžit nejvíce.

Jo a počasí na čt poslouchám už od školky každý den několikrát denně, dříve klidně i 20x, jelikož mě to pomohlo rozumět počasí a meteorologii jako celku.

379
# 13.02.2021, 13:45

Aidamko
Hele, sarlatani jsou teda panove z CHMU , protoze prave to tady o nich pise aura, ano..!?
Nebo je to ten, co tu vyhlasuje 100% ,,predpovedi,, na tyden , kazdej den uplne jiny , podle toho jak skacou modely a pro koho je za 5 dni zitra?!
Nejdriv si to tu poradne procti, co kdo a proc mini a pak bud klidne zhrozeny z te neci urovne..
Branime tu s kolegy z fora meteorology profesionaly, jestli sis nevsiml..:zz:

50
# 13.02.2021, 13:48

ota
Hele nevím, možná se jich až moc zastáváte, jednou se k tomu vyjádřil i Administrátor, tak pro zajímavost to sem dám.

Pro lidi žádný smysl nemají (také je zde nepublikujeme až na výjimky). Absolutně potom nechápu jejich pravidelné publikování v médiích. Jsme snad jediná země, kde mají potřebu média pravidelně vydávat výhledy z dlouhodobých předpovědí. Pro zemědělce ovšem jistý význam mají (proto se také tvoří).

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-13-5713-Vydatne_...

53
# 13.02.2021, 13:50

swan1
Chci vidět jasnou ukázku toho, kde psal Aura, že jsou lidé z ČHMÚ šarlatáni.. Prosím ukázku, jelikož jsem to nikde nenašel.

Jo mimochodem já proti meteorologům z ČHMÚ nic nemám, jelikož Ivana Záluská z ČHMÚ je jedna z těch, které osobně znám, takže vím asi nejlépe jak fungují jejich předpovědi. A toho jsem si všiml, to neboj.

Já jsem jen proti zbytečným urážkám tady v diskusi..

379
# 13.02.2021, 13:55

Aidamko
Proboha, je to na predchozi strance v tomto vlakne...
,,
Když už mě srovnáváte s ČHMÚ, tak rozdíl je ten, že já jsem svůj omyl přiznal a omluvil se, ale oni budou tu předpověď na 4 týdny vydávat každou sobotu dále a dále a tvářit se, že je to OK, ačkoliv jim to kolikrát totálně nevyjde... je to šárlatánství a neseriozní...,,

2712
# 13.02.2021, 13:58

Já proti ČHMÚ nic nemám, holt se každý splete no, tam je to i napsané že dlouhodobé výhledy se nesmí brát vážně hlavně poslední 2 týdny v předpovědi;-) jinak můžete mi vysvětlit proč mi z parapetu mizí sníh a přeměňuje se na led? Přitom teplotu na parapetu mám a ukazuje to -4 stupně, sníh nám navíc dost slehnul v noci o dobré 2 cm..

53
# 13.02.2021, 13:59

swan1
A ty se budeš snižovat na jeho úroveň, že budeš o něm psát, že je šarlatán? Tak to není zrovna moc dobrá taktika. Hele mě je jedno jak a kdo si tady co píše o ČHMÚ, ale tak slušně se nazývat je základem. Tedy Aura a ty jste se mohly zdržet zbytečných komentářů a šarlatánem není nikdo, jelikož nejste podvodníci, ale diskutující.

Já tady proti nikomu nic nemám, jelikož jsme fajn kolektiv, ale přestaňme se hádat prosím.

50
# 13.02.2021, 14:00

swan1
Je dost rozdíl napsat: je to šarlatánství vs. někdo konkrétní je šarlatán...
Každopádně jsem Vás prokoukl, jste jen troll, nic víc...

Už to o Vás psal Petr12 a možná další+ věčné útoky na mě, nadávky, ban a je jasné s kým má člověk tu čest...

2712
# 13.02.2021, 14:07

aura33
No tak to nemůžu bohužel souhlasit, Swan1 troll není, poznám kdo chce trollovat a kdo ne, to se může tak říct o deštníku, počasí ho absolutně nezajímá a jen napadá uživatele;-)
Nic no, teď se vyjasnilo na jasno a já se těším už do zimní krajinky:love:

379
# 13.02.2021, 14:08

aura33
Jo , slovickareni, v tom vynikate, ale podstatu nezakryjete... Jak jstw si jiste vsiml, vase utocne a vysmesne prispevky vuci CHMU tu vadi dost lidem, jsme vsichni trollove, jasne..omg..
Napsal jste tu jasne, ze jejich mesicni predpovedi jsou neseriozni sarlatanstvi..
Z toho se nevymluvite..
A prestante tu davat jednu podpasovku za druhou..
Co o me psal nekdo z Usti ohledne Šumavy, je uplne jedno, protoze ja na te Sumave ziju pres 50 let a vim co se tu deje..;-)




379
# 13.02.2021, 14:09

Tutugon
Dekuji

53
# 13.02.2021, 14:13

Tak trollem byl zimník/deštník, tedy klasik, ale já sám jsem měl problém i s uživatelem walden dříve, který o mě pak napsal, že jsem psychopat, blázen a idiot, ale naštěstí administrátor hned zasáhl a od té doby s nikým nemám problém. To je taky ukázka trolla.

K tématu: Je tady -0,8 a jdeme dole vážení, takže uvidíme co dále... Venku to teče, ale zatím je kosa jak blázen.
A venku začalo foukat od JV, taky zajímavé.

# 13.02.2021, 14:15

Vy co furt bráníte ČHMÚ uvedomte si že lidé se tím řídí je to tak nevim 2 až 3 tydny výstraha na nový sníh myslím že tam bylo 10cm tak říkám nikam nepojedu na hory a ono nenapadlo ani poprašek a to nebylo jednou dnes slunečno a je zataženo a sněží tak schválně teď jsem videl novou předpověď na příští sobotu bylo tam kolem 3 stupňů přes den modely nám dávají 10az 14 stupňů tak uvidíme jestli se zase spletou.A co mě nejvíc sere tak když já se spletu tak se omluvím a klidně si budu sypat popel na hlavu ale oni se pletou denne a v životě jsem neviděl od nich nějakou omluvu dělaj pořád jako by nic. Opravdu mě zajímá jestli to takhle chodí i v jiných zemích to by je asi lidi hnali.

50
# 13.02.2021, 14:15

swan1
Chápu Vaši strategii, prostě jste si vyhlídnul mě jako terč a na ostatní se tváříte jako slušný a chtivý diskuze, tak si můžete rovnou vyhlídnout někoho jiného...

69
# 13.02.2021, 14:16

MichalS36
Přesně tak, modely oteplení zmírňují a přidávají srážky, které od středních poloh a na východě budou ve sněhu. Trochu mi to tu připomíná situaci před 14 dny kdy tu pár jedinců hlásalo že jaro je tady a jak to dopadlo vidíme :) Takže abychom se za pár dni nedivili ;-)
Jinak za mě 100% podpora lidem z CHMI - odvádějí skvělou práci v lokalitě, která je jedna z nejsložitějších na předpovídání počasí na světě.

73
# 13.02.2021, 14:19

To sněžení se pro mě docela nečekaně propadlo ze severovýchodu až k nám a momentálně tedy docela hustě sněží při -2°C. :)

ota
Avatar
2144
# 13.02.2021, 14:19

aura33
No měsíční předpovědi se nijak nezastávám. Ono to je to opravdu vydáváno jen proto, že si ji média žádají. Čhmú samo to ani předpovědí nenazývá, jde jen o pravděpodobnostní výhled, ale díky klasicky špatné interpretaci v médiích to většina lidí vnímá jako předpověď. Tady souhlasím, že by nebylo na škodu tyto výhledy nevydávat.
spurdo
Tady sněží už od dopoledne, ale prakticky nic nenapadlo, teď se to ale pěkně rozjelo a sype pořádně.

238
# 13.02.2021, 14:20

Když k nám zavítá "Děda Mráz" :)
Naprosto perfektní zimní den, teplota -7°C, polojasno, bezvětří, prašan a silná námraza. Běžkařské stopy upravené.:snih::led:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.