Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Další ochlazení od 10.2.

# 16.02.2021, 10:46

palma
To jistě :D . Ale to bych předpověděl taky.

# 16.02.2021, 10:53

tak chápejte je COVID i CHMU má home office, ty předpovědi dělají z balkonu, tak se jim nedivte, když mají okna jen na sever a východ, nemohli vidět ten teplý vzduch z druhé strany baráku.:D:D:D

ota
Avatar
2119
# 16.02.2021, 10:55

Jiří24
Zkuste si něco zjistit o platech zaměstnanců Čhmú, na vysokoškoláky to není nic moc. Ale co podle vás jako měli dělat, když modely hlásily zimu?
Meteorologové mají zkušenosti, které lze využít na několik málo dní dopředu. Ale jak bude za týden, to jen tak odhadnout nelze. Koneckonců předpověď je pouze na 5 dní, dále už je to výhled, proč asi.
Pokud tak rád kritizujete, tak nám ukažte, že to umíte líp. No a protože to neumíte líp vy ani nikdo jiný v téhle republice. Buďme rádi za ČHMÚ. ;-) Jinak jak je to složité ukážou již další dny, kdy se bude tvořit inverze a velké teplotní rozdíly tak můžou být i na velmi malém území.

# 16.02.2021, 10:58

Zimoblb
Já mám na zápraží mokrý hadr a pozoruji ho.
Když je ráno suchý, bude hezky, když je mokrý budou srážky, když je zmrzlý bude mrznout.

# 16.02.2021, 11:01

ota
A co to, že ty modely hlásily zimu? Ale třeba se modely pletou a oteplení se nebude konat ?

79
# 16.02.2021, 11:09

Někteří lidé žijí v pocitu, že počasí je deterministické a nepřesná předpověď je jen výsledkem špatného výpočtu. Není a už vůbec ne v období delším než pár dní.

# 16.02.2021, 11:11

Ondra83
Například já. Člověk nakoupí dva vlaky uhlí a teď do nich bude pršet.

# 16.02.2021, 11:25

ota
Ono vůbec nejde někoho kritizovat ale zhodnotit jejich práci jako každou jinou povaha Čechů je mlčet a držet krok neboli sklopit hlavu a jít dál když někdo dělá něco špatně Jako např Vláda meteorologové tak si myslím že to chce na to poukázat jinak v této zemi bude furt vše špatně Vláda se aspoň omluví za svoje chyby ale meteorologové mi přijdou strašně sebejistý namyšlený a když udělají botu tak nejsou schopny se ani omluvit vím že je to blbe přirovnání ale nic jiného mě nenapadlo. A k těm platům no určitě neberou 25 tisíc jako pokladní v Lidlu to opravdu ne😉

380
# 16.02.2021, 11:44

Jiří24
A co teprve v létě, to si takhle vyjdete ven, modrá obloha, paráda, dojdete k rybníku a bouřka jako kráva, a ti meteorologové to nepředpověděli, to bude normálně na žalobu!🙄

# 16.02.2021, 12:37

palma
Tak snad chápete že bouřka v létě je úplně něco jiného to se nedá srovnávat pochopitelně ani moc předpovědět ale 30 stupnu rozdíl během 2 až 3 dní to by měli umět neříkám teď když je vše zavřené ale třeba člověk si třeba plánuje výlet a spoléhá na to co předpovědi samozřejmě plus minus ale vy nevíte jestli půjdete příští týden bruslit nebo plavat a to je smutné. No nic každý má jiný názor a já ho respektuji.

380
# 16.02.2021, 12:46

Jiří24
Dobrá, tak jinak, rozpadl, rozdělil se polární vír, a v tom případě je předpověď hodně těžká, nepředpokládám, že meteorologum z CHMU by bylo jedno jak to dají, obecně letos v zimě měla většina modelu z přesností problémy, též jsem si z toho dělal srandu, ale nestěžuju si na ně..:)

# 16.02.2021, 12:54

palma
A já si taky nestěžuji. Zřejmě se řídí nějakým modelem od nějaké věhlasné předpovědní služby. Která momentálně nevidí 3 dny dopředu. A nedá se nic dělat.

380
# 16.02.2021, 13:05

Davidak
Asi tak...:D

# 16.02.2021, 13:59

Je vidět, že někdo tady nechápe, že ani nejmodernější technologie atd nikdy nebudou umět stoprocentně předpovědět. Počasí je tak strašně složitá věc a hlavně v těchto situacích, kdy se přetlačujou na určitém území dvě odlišné vzduchové hmoty. Krásně to je vidět jak v příštích dnech na hranicích Běloruska bude i 200 km dělat rozdíl od 5 stupňů nad nulou po 30 stupňové mrazy o par 100 km dál. Stačí i uplná maličkost, že se v atmosféře uděje trošku jinak než měla a může to změnit úplně cirkulaci vzduchových hmot. Niko na světě tyto situace nedokáže takhle dopředu se 100 procentní jistotou předpovědět. Plus k těm platům ČHMÚ. Ty jsou tak nízký, že by jste se divil, že to někdo kdo studoval VŠ vůbec dělá :-)

VHK
Avatar
30
# 16.02.2021, 14:35

Vcerejsi prochazka lesem,pocasi super:slunce::led:

107
# 16.02.2021, 14:49

Hoši, co takhle na počasí aplikovat teorii chaosu, nepomohlo by to? Co myslíte?:cool:

380
# 16.02.2021, 14:54

ludvicek
Řekl bych, že v tomto ohledu už nás dávno někdo předběhl...:!!:

182
# 17.02.2021, 16:36

Už by toto téma chtělo uzamknout ... zima a běsnící bestie už skončila. :) Ted' nás čeká min týden jaro. :slunce:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.