Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Vydatné deště 12. až 15. října

12
# 22.10.2020, 01:02

F4, jediný problém je, že jste tu velmi otravný, až nesnesitelný. Dokázal jste mě i poslat do háje. Zčásti se vám to povedlo, nejsem konfliktní člověk, ale abyste mě denně kazil náladu, na to už jsem neměl. Dawe zmizel, ale to tu musí být vždy nějaký prudič? V létě se to tu mohlo přejmenovat na F4forum...

# 22.10.2020, 10:10

Na východě našeho území zatím za říjen spadlo až 6x více srážek, než je běžné. V rámci Evropy je to odchylka jedna z největších (viz mapa).

Odchylka srážek v % od 1. do 18. října, cpc.ncep.noaa.gov
50
# 22.10.2020, 11:48

In-počasí
V tomhle kontextu mě napadá smysluplnost dlouhodobých předpověďí, ve kterých člověk většinou slyší ohranou větu: Následující 4 týdny očekáváme teplotně a srážkově průměrné.
Dokonce sem zaslechl v médiích větu, že po deštivém září nás čeká sušší říjen :D. To říkali někdy na přelomu září/října. I podle modelů sotva na 7 dní dopředu tam nebyly tak vydatné deště, to se začalo rýsovat asi 4 dny před.

# 22.10.2020, 11:59

aura33
Pro lidi žádný smysl nemají (také je zde nepublikujeme až na výjimky). Absolutně potom nechápu jejich pravidelné publikování v médiích. Jsme snad jediná země, kde mají potřebu média pravidelně vydávat výhledy z dlouhodobých předpovědí. Pro zemědělce ovšem jistý význam mají (proto se také tvoří).

384
# 23.10.2020, 06:54

Je po dešti..
takhle to dopadlo..:)
A jeden odkaz pro F4, aby věděl kdo, nebo co, způsobuje, že mu nenaprší..:)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nasyceni-pudy-p...
Jsou v tom opravdu nadpřirozené síly, ale na druhou stranu, už si nemusí pořád stěžovat, konečně už se dozví, proč to tak je...konec nářkům!:)

2261
# 23.10.2020, 08:41

palma
Výživné :) ta náhoda je ale kur.a.

Tak nějak se tohle ale tušilo :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.