Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Další ochlazení od 10.2.

53
# 13.02.2021, 14:22

No, tak po dnešku je na tom JM fakt nejhůře co se dívám, tak i na střední Moravě pěkně chumelí. Centrum Brna mělo odpoledne již lehce nad 0 dle stanic, takže tam ledový den nepadl. Tady se zatím začalo ochlazovat a jsme na -1 rovném.

238
# 13.02.2021, 14:23

A ještě pár fotek...:snih:

2673
# 13.02.2021, 14:24

Prady
Nádherné to je na Vysočině krása:love::led::snih: zima jak má být, tvými snímky mám lepší náladu děkuji

# 13.02.2021, 14:27

Prady
Krása 👏👍

69
# 13.02.2021, 14:28

spurdo
Hory na severu a SV to dnes nakoply solidně, takže ty přeháňky prošly mnohem více na jih než se čekalo. Tady už přeháňky přešly do regulerního zatažena a trvalého sněžení s intenzitou cca 1cm/h. Ráno jsem uklízel noční nadílku a koukám že můžu jít zase :D

238
# 13.02.2021, 14:30

Tutugon
Jestli chceš zažít opravdovou zimní pohádku, tak dnes nebo zítra vyraž na Čeřínek nebo Nový Hojkov. Tam mi přijde, že ta námraza je vůbec největší :)

F4
Avatar
109
# 13.02.2021, 14:39

No děda mráz naštěstí dorazil, zažíváme vrchol nejen této zimy ale i zim posledních 4 let. Pokud zítra ještě uhájíme ledový den, bude to přesně 7 dní v kuse, což není špatné. Něco málo bylo i v lednu. Pořád jsme ale tak na polovině normálu z hlediska počtu ledových dní v roce.

# 13.02.2021, 14:39

Aidamko
Čau potvrzuji, že dnes na Střední Moravě sněží hezky, konečně. U nás tak 3cm nového, tak je to paráda, do večera ještě něco spadne. Ale opravdu se to dnes vůbec nečekalo. Mělo být jen na horách.

# 13.02.2021, 15:01

Tom_Sternberk
Jako fakt u vás od rána napadaly 3cm? To se mi nějak nezdá, protože u nás pár kilometrů dál od vás jsme na nule. Tak v tom případě máte velké štěstí. Asi se k vám zajedu podívat :D

2285
# 13.02.2021, 15:14

F4
Na tom Karlovarsku fakt mrzne až hrůza

1262
# 13.02.2021, 15:17

To oteplení příští týden nevěstí nic dobrého.Teploty přes 8°C a déšt i na horách.Přidá se i vítr.Jestli to vyjde tak řeky na to začnou okamžitě reagovat.Jinak sníh už u nás slehl.Na slunci je v průměru 22-26cm a ve stínu něco mezi 26-30cm.Maximální výška sněhu byla ve čtvrtek 34cm.Už táhneme minimálně měsíc se sněhovou pokrývkou.Což na nížinu není vůbec špatné.

F4
Avatar
109
# 13.02.2021, 15:21

Predators2
No včera jsem fotil Ohři plnou ker a už teď je v ní hodně vody po tom předchozím tání. Bude to opravdu nebezpečné. Snad to oteplení nebude tak drastické, i když býváme jedni z prvních na ráně při ZJZ proudění.

7
# 13.02.2021, 15:29

Tak ochlazení nakonec dorazilo i sem na JV, ale není to nic zvláštního. A to hlavně díky oblačnosti, která stále přetrvává a nedovolí aby teplota klesla na nějaké zajímavější čísla. Víceméně je to rozpětí od -13°C v noci, po -5°C přes den. Takže nic zvláštního. Jediné co poslední dny dělalo zimu, byl ten nepříjemný severní fičák. Říkal jsem si, že konečně nastane to pravé zimní slunečně mrazivé počasí s nějakým tím sněhem, kterému se tady podařilo s hrůzou napadnout a ono je stále zavalíno ( už půl roku). Ale přece jen to trochu zlepší hodnocení této zimy. Tak snad i přes to avizované oteplení v příštím týdnu, zůstane počasí dál chladnější, aby se to nebudilo.

1262
# 13.02.2021, 15:30

F4
Hodně klíčové bude jestli aspoň v noci se teploty přiblíží k 0°C.V pondělí nás čeká poslední výraznější sněžení před oblevou.Místy může napdnout i kolem 5cm.Uvidíme jestli se zase přiblížíme ke 35cm.

# 13.02.2021, 15:41

Tak v Ostravě sice se příliš nevyskyly silné ranní mrazy, kromě pátku, kdy teplota okolo 4. hodiny ranní poklesla na úroveň -13.4 C. Zato tu krásně sněží už několikátý den v řadě. Od minulé neděle už 8 dní v řadě mrzne a ještě minimálně další 3 dny budou ledové. V únoru zatím mrzlo 9 dní. Nyní je po sněžení, a proto jsem byl trochu poměřit sníh. Venku leží mezi 9 - 11 cm prašanu, podtím je zhruba 1 až 1.5 cm ledu a pod ním další 3 cm sněhu. Jedná se o nejvyšší sněhovou pokrývku od února 2017, kdy zde leželo 3. 2. ráno přes 23 cm sněhu. Sníh se nedá přesně změřit, protože jeho vrstva je kvůli větru značně rozdílná. Nyní to vypadá, že noc na pondělí a na úterý přinese i silné mrazy pod - 15 C. Ve středu se celá tato epizoda rozloučí nějakým tím silnějším sněžením, kdy by mohlo napadnout okolo 5 - 10 cm sněhu. a poté snad přijde obleva podle ranního výstupu GFS, který dával teploty nad 10 C a slunečno, což by nebylo vůbec špatné. Nejnovější výstup GFS a ECMWF mi dávají šanci na udržení se teplot do 5 a to by znamenalo břečku po docela dlouhou dobu. Proto bych raději uvítal ty předjarnější teploty během slunečného počasí.
Pozn. samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby teploty dal zůstaly okolo 0 C, ale to nehrozí, takže když už má přijít obleva, tak nasucho a při slunečném a velmi teplém počasí.

2673
# 13.02.2021, 15:44

Prady
Tak ok, podívám se, Čeřínek, Křemešník, Hojkov tam je to fakt krásné podle tvých fotek už se těším, jinak jsem si vyšel na procházku a taky prima, je sobota tak lidi na boby vyrazili častěji než včera nebo v minulých dnech, tady fotky, pro jednoho nejmenovaného uživatele co sníh nesnáší se omlouvám že jich je móc ale nevadí:)

2673
# 13.02.2021, 15:46

:snih::led: na té první přiblížené fotce je přesně vidět hranice námrazy

378
# 13.02.2021, 15:54

aura33
Ne, nikdo si vas nevybral..
Negativni pozornost si objednavate sam svym prazvlastnim pusobenim tady, zdaleka nejen mou, jak jste si jiste racil vsimnout..
Co se to s vami sakra deje?
Rok zpet bylo fakt zajimave cist vase prispevky, vase postrehy k situacim v pocasi..
Ale poslednich par mesicu.. No...jak to jen rict..
Navic tu vytahujete veci sverene jen vam, v SZ..to je vazne nizka , zoufala podpasovka..

Jinak, rybnik dnes v provozu..led nic moc, ale stejne nadhera! :love:

73
# 13.02.2021, 16:06

Aktuální sitauce u nás.
Na zemi leží cca 0,5 cm ledu a na tom 2-3 cm nového sněhu. Ten je ale většinou rozfoukaný a někde je zem úplně holá, jinde je nafoukáno víc.

A zdejší potok ani nestihne zamrznout, jsou slabé mrazy a navíc má dost vody (a to v podstatě už od jara, to je dost neobvyklá situace).

# 13.02.2021, 16:17

Take jsme dnes vyrazili na rybník ;)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.