Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Další ochlazení od 10.2.

379
# 13.02.2021, 11:19

aura33
Smat se odbornikum z CHMU ale i jakymkoliv jinym predpovednim sluzbam, zrovna vy, kterej tu z jejich vyhledu pocasi dela opakovane 100℅ zcestne predpovedi na 5-7 dni..?
To vy tu do nich kopete, pricemz zrovna vy byste mel ohledne tohoto bejt nekde v koutku tise jako myš...a ne se tu tvarit jako nahle pouceny frajer smejici se jejich posetilosti....
Zrovna CHMU dle meho zvladli predpoved na toto mrazive zimni obdobi , dlouho nejiste zda prijde nebo bude teplo, fakt bravurne...
Novorolak
Na ty odrazy koukam, ale zda se, ze to jde vice na Plzensko..nas to asi mine...




# 13.02.2021, 11:35

Novorolak
Krásný foto a to pivo nemá chybu 😋😋

# 13.02.2021, 11:45

Tady od rána sněží bez přestávky.

# 13.02.2021, 11:49

Nad náma už sněží hodinu a teď to začalo zesilovat. Intenzita je taková na zelené odrazy a srážky se ani nechtějí hnout.

# 13.02.2021, 11:55

Chumelenice je teď parádní :snih:

# 13.02.2021, 12:30

Zdravím zdejší "odborníky".Arktická vlna zůstala pouze u slovíčka arktická.Zde v Opavě teplota byla v rozmezí -5°C - -12°C,nyní už -1°C.Sníh už stéká ze střech.Potenciál tady byl,mrazivá bublina studeného vzduchu s teplotou -20°C ve výšce prosvištěla tak rychle,že jsme ji zde ani nepocítily.Příští týden oteplení,které již začalo.Zarazil mě ráno soudruh Borovička a jeho komická předpověd na příští týden.Nevím kde k tomu přišel,ale mám pocit,že hulí dobrý matroš.Všechny modely včetně regionálních se shodují na oteplení.Naše "arktické počasí" je nic proti tomu,co čeká jih USA .Predikce teplot pro např.Dalas je -20°C a mrznout tam má 5-6.dnů v řadě.Studený vzduch zateče až do Mexika.Jsem zvědavý jak to místní subtropická květena rozdýchá.

50
# 13.02.2021, 12:37

swan1
Zase jen Vy Jediný máte semnou nějaký problém.
Problém ČHMÚ je ten, že si dala nemožný cíl a to předpověď počasí na 4 týdny dopředu, což je samo o sobě totální hovadina, proti ČHMÚ jako celku nic nemám, naopak si cením informací, které nabízejí.

Když už mě srovnáváte s ČHMÚ, tak rozdíl je ten, že já jsem svůj omyl přiznal a omluvil se, ale oni budou tu předpověď na 4 týdny vydávat každou sobotu dále a dále a tvářit se, že je to OK, ačkoliv jim to kolikrát totálně nevyjde... je to šárlatánství a neseriozní...

53
# 13.02.2021, 12:37

No v Opavě bude asi méně než -1, jelikož dle stanic v okolí jsou -3/-4°C. Tady máme -1 a teplota letí rychle k 0, takže ledový den dnes nepadne. Teplotně je na tom JM dneska asi nejhůře. Ale je hezky.

Na JM není moc sněhu, takže sníh nemůže působit jako izolant.

Teploty ve 12:00 dle ČHMÚ
# 13.02.2021, 12:54

Jo to je problém těch plastových shit stanic.Jak jsem řekl,sníh začal stékat pomalu ze střech.

379
# 13.02.2021, 12:59

aura33
Nemate zadnej kredit se jim smat...ani je nazyvat sarlatany, zrovna vy, fakt ne...
Jsou to vyhledy, nikoli presna predpoved..
Oni nezarucuji ani na 5 dnu 100℅ predpoved, narozdil od vas.Tečka..

To snezeni ze strednich Cech se nam vyhlo..
Ale ten V, ten dnes jede pekne..:snih:

Zasa tu prešiel ten chuj s tým pluhom,:D čo nam tu robí z bielej cesty čiernu..:(

496
# 13.02.2021, 13:04

Prosím Vás, neútočte tady na CHMU či další osoby. Nemáte na to a naopak ukazujete na sebe, jak moc "chytří" jste ... To, že umíte přečíst a porovnat jednotlivé výstupy jednotlivých modelů, které se valí prakticky co 6 hodin, tak neznamená, že ty samé výstupy bude CHMU ihned dávat na stránky (např. 7 denní výhled). Naopak, lidé tam pracující jsou meteorologové a za ty dlouhé roky, ne-li desítky let, mají velké zkušenosti a ví mnohem, mnohem více než my. A hlavně - je to počasí, meteorologie, kde může malý detail ve změně 3.tího dne výrazně změnit 7.den, 10.den. Kopat tady na webu umí každý a schovávat se za to, že to tam nějaký model maluje, drží apod. Nikdo Vás nenutí se řídit CHMU výhledy na 1-4 týdny. Pokud máte na předpověď CHMU jiný názor, fajn, předneste Vaši vizi na to, s čím od CHMU nesouhlasíte a jaká je Vaše předpověď. Rádi to pak vše porovnáme. Klidně si na to založte své téma.

Dan1972 - vysvětlení je jednoduché - u nás na SV, V byly všechny noci zamračené a povětšinou s nějakým i sněžením, proto se teploty nedostaly níže než na -12C. Pokud by se oblačnost protrhala, uklidnil se vítr, který fučel, pak by teplota letěla rychle dolů. Dokonce bych to obrátil - opakované, každodenní sněžení při -10 C není moc obvyklé.

EDIT - doplňuji ještě další nešvar aktuální doby, který píše Yurri - pokud není teplota či srážky "doslova" v toleranci +/- 1 C/mm, pak je tady další vlna kritiky a útoků na vše možné.

273
# 13.02.2021, 13:09

andy206
Přesně tak, každej chytrej jak rádio a když jde do tuhého, tak ani neví, jak bude u něho za 2 dny, s tolerancí +-1 st. a 1 mm, kdo tohle nezvládá, ať laskavě mlčí a nekritizuje. Plošná předpověď nikdy nemůže zohlednit lokální specifika, i okres je široký pojem, natož nějaké údolíčko a brát vážně nějaké zmatené aplikace, to ani raději nekomentuju.

379
# 13.02.2021, 13:11

andy206
Presne tak!
Me na tom vytaci, ze se tu do nich navazi prave ten nejmin seriozni sarlatan, co tu snad na foru je.. To proste nepochopis...:zz:

F4
Avatar
109
# 13.02.2021, 13:19

Tak zase jsme se posunuli o stupeň níže, minimum -16°C už je solidní. Kéž by zítra bylo zase o stupeň míň, bude to také poslední šance. Hroznětín dnes opět -21, jeli jsme okolo na běžky a to už je klendra. Jaktože tam měli takovou zimu, když jsme měli stejné podmínky? Jinak nádhera, zima, sníh, jen tak dál. Slunce už ale docela peče. Jaro má ještě tak měsíc čas, nechci od konce února přepnout do módu nervů a blbé nálady kvůli hluku okolo. Čekal, kdy se tu začne mektat o jaru. Divím se, že už ne na začátku ledna, sotva astronomická zima začala.

# 13.02.2021, 13:19

Nová předpověď je mnohem studenější , takže ČHMÚ to předpověděli dobře. Oteplí se , ale ve středních polohách to stále vypadá na zimu a sníh. Minimálně do středy a nejspíš až do víkendu. Uvidíme jak se to bude vyvíjet 😂

# 13.02.2021, 13:20

andy206
Na jaké 4 tydny?? Ráno koukám na počasí na ct24 od ČHMÚ že bude u nás jasno tak jsem byl natěšený že bude krásný a slunečný den a ejhle celý den zataženo a občas sněží to opravdu není předpověď na 4 týdny do predu. Nevím každý má právo se k tomu vyjádřit je ještě Svoboda slova ne? A je smutné když to dělají 10 let a dělají takové boty myslím si že v jiných zemích by je už dávno vyhazeli vůbec netvrdím že jsem profík nebo že tomu nějak hlouběji rozumím nemám na to školu tak vlastně umím úplně hovno nebojím se to říct ale ještě poznám slunce od zatažené oblohy a jejich předpovědi -15+15 v krátkým čase. No nic myslím si že má opravdu každý právo něco k tomu říct tak nevím proč ty lidi jsou hned hejtované uražené.

50
# 13.02.2021, 13:21

swan1
Já na rozdíl od Vás komentuju počasí a neůtočím na ostatní uživatele, což Vy děláte pravidelně. Už chápu proč jste dostal 3x ban.

Však se z toho podělejte, že jsem si dovolil napsat svůj názor...

spurdo
Nic studovat nemusím, každému musí být jasné, že předpověď, výhled, odhad počasí či jak tomu říkají na 4 týdny dopředu je prostě nesmysl...
Pokud kombinujou modely a statistiku, tak je to vlastně jak by mělo být a ne jak bude, celé je to prostě kravina a klidně mě ukamenujte...

ota
Avatar
2144
# 13.02.2021, 13:32

swan1
Naprostý souhlas i s dalšími. ČHMÚ odvádí dobrou práci a předpovědi jim vycházejí slušně. Že se občas předpověď nepovede je jasné. Narozdíl od zdejších kritiků nemají šanci změnit předpověď po jednom výstupu modelů o 180°. Musím se vážně smát, když tady kritizuje někdo kdo už si byl na 100% , že zima nebude a pak zase úplně obrátil. Pokud chcete kritizovat profesionály, tak si o tom nejdřív něco nastudujte.
Krom toho, teď je v modelech to oteplení mírnější, než bylo ráno. Tak bych chtěl vidět některé znalce tady, jak sestaví předpověď třeba na příští pondělí.;-)

53
# 13.02.2021, 13:33

No, tak ty výhledy se dělají už ve čtvrtek a v pátek, takže tehdy byla ta situace trochu jinačí, takže ČHMÚ počítalo s jiným průběhem. Jo média si to furt nutí, aby z toho měla kšefty a čtenáře.
swan1
Kdo je tady šarlatán? Co to povídáš:!!:, tohle je zase argumentační faul. Pokud chcete diskutovat, tak pokud možno se slušností. Fuj s těmito výrazy.. No pěkná úroveň.
Jiří24
Tohle jestli ti vadí, tak je to smutná skutečnost, ale nechápu. To, že tam mají jinačí symbol je fakt úplně jedno. No pěkně, tak co ti bude dál vadit na počasí od ČT24. Předpovědi symbolů jsou vždy pouze orientační, takže to neber moc vážně.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.