Diskuse o počasí Vyhledávání
Petr12: Problém je v tom, že se frontální rozhraní zvlní mnohem více než se čekalo. Předpověď je tedy ještě mnohokrát složitější Více
Zasláno 08.03.2013 16:51 Články na In-počasí - Vtrhne k nám arktický vzduch
Petr12: Flanker To bylo něco úplně jiného - tentokrát se nemůže zastavit uprostřed Evropy (musí propadnout k jihu), tehdy prostě nedošlo více k západu a vytlačil ho Atlantik, což je normální. ... VíceZasláno 07.03.2013 17:24 Články na In-počasí - Vtrhne k nám arktický vzduch
Petr12: Podobnost s rokem 1978/1979 zmiňuje nyní i WetterOnline v Německu. Je to jedno z nejvýraznějších teplotních rozhraní poslední doby. Jsem zvědavý, jestli se objeví i bouřky. VíceZasláno 07.03.2013 17:01 Články na In-počasí - Vtrhne k nám arktický vzduch
Petr12: Zarathustra O lehké ochlazení rozhodně nepůjde. Ono v březnu nejvyšší teplota -5 °C až -1 °C je hodně málo, když slunce už má takovou sílu. A aby si to pochopil: podívej se, kolikrát ... VíceZasláno 07.03.2013 14:34 Články na In-počasí - Vtrhne k nám arktický vzduch
Petr12: Zarathustra Říkáš nesmysly, na jihu určitě mrznout bude, minimálně v noci. Arktický vzduch k nám vpadne. Vycházej z modelů, samotné předpovědi dávají na středu nejvyšší teploty -5 °C ... VíceZasláno 07.03.2013 14:23 Články na In-počasí - Vtrhne k nám arktický vzduch
Petr12: ... VíceZasláno 06.03.2013 22:20 Články na In-počasí - Citelné ochlazení od 10.3.2013
Petr12: Pište prosím jen obsahově zajímavé příspěvky přinášející nové náměty do diskuse. Zatím se předpovědi drží, ochlazení se spíše více posunuje na neděli. Pravděpodobně dorazí již v neděli ... VíceZasláno 05.03.2013 20:18 Články na In-počasí - Citelné ochlazení od 10.3.2013
Petr12: Nejhůře to vidí GFS, který dává arktický vzduch do celé střední Evropy a to opravdu silný. V hladině 850 hPa jsou teploty v půlce března kolem -16 °C opravdu nezvyklé. Jiné modely to ... VíceZasláno 05.03.2013 14:21 Články na In-počasí - Citelné ochlazení od 10.3.2013
Petr12: Nějaké ochlazení asi bude, ale na nic významného bych to neviděl. Teploty ke konci týdne se budou hodně ovíjet od množství slunečního svitu (slunce už má sílu), tedy oblačnosti a ... VíceZasláno 03.03.2013 22:29 Články na In-počasí - Zima končí, čeká nás jarní počasí
Petr12: Na stanicích ČHMÚ se používají tyto značky (resp. jejich kódové označení - meteorolog není malíř ). Podle stránky na chmi.cz - vysvětlivky odpovídají klasifikaci WMO. VíceZasláno 25.02.2013 15:46 Rady - Mezinárodní meteorologické značky
Petr12: Tak na Moravě už prší, na západě začíná opět mrznout - čekám sněžení, ale kolik ho bude, to se udiví. GFS a Aladin se neshodují. VíceZasláno 24.02.2013 15:45 Zima - Sněžení na Z a JZ Čech v noci na pondělí 25.2.2013
Petr12: Milan Ano, potvrzuje se, že GFS je nejlepší modelem. Aladin si občas poradí s extrémy a lokálními úhrny, ale GFS ho překonává. Na jihu středních Čech se ještě udržuje chladný vzduch: ... VíceZasláno 24.02.2013 14:09 Předpověď počasí - Srážky od JV 22.2. až 24.2.2013
Petr12: Vydatné bylo sněžení v Praze i den předtím, to napadlo kolem 6 cm. Jinak celkově nejvíce nového sněhu za 23.2. hlásí Nedrahovice: nový sníh - mapy. Nejvydatnějším sněžením ovšem zůstalo: ... VíceZasláno 24.02.2013 09:48 Články na In-počasí - V Praze jak na horách, napadlo čtvrt metru sněhu
Petr12: Do neděle někde až 30 cm nového sněhu.... Čeká televize - počasí Rozhodně to bude silnější než minulý týden. VíceZasláno 22.02.2013 13:52 Články na In-počasí - Níže nad Středomořím přinese vydatné sněžení
Petr12: LookAss Tentokrát je to myslím hodně reálné a věřím tomu (shoduje se na tom dost modelů). Klidně může napadnout i čtvrt metru sněhu. VíceZasláno 22.02.2013 11:49 Články na In-počasí - Níže nad Středomořím přinese vydatné sněžení
Petr12: Jsem zvědavý na to sněžení v neděli ráno - na východě by mělo za 3 hodiny napadnou až 8 cm mokrého sněhu! To už je hodně vydatné sněžení. VíceZasláno 21.02.2013 18:49 Předpověď počasí - Srážky od JV 22.2. až 24.2.2013
Petr12: Pro běžné uživatele je to úplně zbytečné - prezentace těchto dat široké veřejnosti je absolutně zbytečná. Změnu chápu, ale tohle je podivné. VíceZasláno 20.02.2013 22:36 Rady - Nové výstupy měsíčních výhledů ČHMÚ
Petr12: Flanker Zdržte se prosím opět svých subjektivních názorů a diskutujte jen o blížící se situaci. Modely tu situaci kreslí pokaždé jinak. Bude to zase hodně složité - sníh by ovšem ... VíceZasláno 20.02.2013 17:07 Předpověď počasí - Srážky od JV 22.2. až 24.2.2013
Petr12: Po Krušnými horami se mají utvořit srážkové stíny, ale jak to bude se uvidí. Na většině území tipuji rovnoměrně od 4 do 6 cm nového sněhu, na severních horách 15 cm. VíceZasláno 18.02.2013 19:21 Zima - Vydatné sněžení 19.2. a 20.2.2013
Petr12: To níži od jihu model mění v každém běhu. Minulý výstup z GFS dával do soboty pro Prahu až 35 cm sněhu. Teď ji zrušil a dává jen kolem 10 cm. Jistější to bude až v pondělí. VíceZasláno 16.02.2013 10:44 Zima - Vydatné sněžení 19.2. a 20.2.2013