Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

9
# 21.11.2021, 16:23

ACEOF ACES
Jo díky moc. Moje blbost, že jsem k tuhle část textu přehlédl. Ale nečekal bych, že nové baterie se hned projeví tímto způsobem. Mohlo mě to ale napadnout, protože Daviska má také venku lithiovky.

9
# 21.11.2021, 16:24

In-počasí
Vidím že stanice patří Petrovi. On teda, jestli to chápu dobře, zrušil stanici v Novém Městě p. S. a nyní ji provozuje v Dobroměřicích?

# 21.11.2021, 19:42

ACEOF ACES
Zkusím, díky.

182
# 23.11.2021, 00:02

ACEOF ACES

To jsou ti všemožní číňani ... :cool:

Nejpřesnější by bylo, kdyby tento web prodával jednu stanici pořád a všem žadatelům ...

# 30.01.2022, 10:28

Přidali jsme novou stanici z města Bučovice na jihu Moravy.

293
# 12.02.2022, 21:53

Úplně nevím kam to zařadit ale dám to sem.
Poslední dny si všímám, že stanice ve Velkém Borku (kterou mám k mému bydlišti nejblíže) nějak blbne, vždy jednou nebo 2x za den teplota i tlak buďto rychle klesne nebo naopak stoupne. Sice vím, že chyba bude nejspíš na straně provozovatele ale možná by bylo dobré stanici odebrat z mapy ostatních stanic do té doby, než to provozovatel stanice vyřeší. Mapu s ostatními stanicemi to sice nekazí ale mít tu stanice, které mají poruchy taky není asi moc dobré.

graf zaznamenané teploty ve Velkém Borku
graf zaznamenaného tlaku ve Velkém Borku
# 12.02.2022, 23:00

Czechia
Děkujeme za informaci. Stanice má poslední týden nějaké problémy. Z mapy jsme ji zatím stáhli.

# 20.02.2022, 09:21

Přidali jsme novou stanici z východu Čech: Jaroměř (s příhodným názvem pro nadcházející dny :) )

13548
# 27.02.2022, 12:33

swan1
Mám ji a spokojenost.

393
# 27.02.2022, 13:32

janek24

Já sem osobně zvědavý, jak moc funkční bude radiační štít, až na to bude v létě prát slunce..
Četl jsem pár recenzí na tuto stanici a v podstatě samá chvála..
Díky!:)

393
# 01.03.2022, 09:17

Největší oříšek je, myslím že mi dáte za pravdu, co nejlepší umístění meteostanice..
Dumám nad tím každý den, protože jde samozřejmě o relevanci naměřených hodnot..
Pokud jsou všechna čidla umístěna v jednom mobilním celku, je to samozřejmě problém.. ideální řešení podle mě neexistuje..
Na měření větru je potřeba volné prostranství, pokud možno bez jakýchkoli větrolamů, překážek, v nějakém rozumném okruhu..
Ovšem co se týče měření teplot, tak otevřené prostranství s přímým slunečním zářením je dost špatnou variantou.., protože i když je čidlo kryté radiačním štítem, nevěřím, že tento štít by byl nějak extrémně účinný...
Jako nejlepší varianta se mi zdá tedy to, venkovní jednotku dát na otevřené prostranství, kde bude relevantní měření větru, srážek, tlaku vzduchu..
Co se týče teplot, dokoupit ke stanici dvě externí čidla, která bych dal jedno ve 2m, druhé 5 cm nad zemí, pro měření přízemní teploty, a umístit je za severní štít domu, kde je celodenní stín..
Co si o tom myslíte..? Jak ste to vyřešili vy..?
Díky za každou odpověď;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.