Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

# 01.03.2022, 10:03

swan1
Mám Garni940, taky vše v jednom a holt jsem zvolil variantu umístění do dvou metrů do celodenního stínu a oželil jsem přesnější měření větru, přeci jen asi pro mě je ta teplota důležitější. Tohle je jediná nevýhoda té stanice, jinak naprostá spokojenost.

376
# 01.03.2022, 11:04

vojta-černošice
Jasný, chápu a díky.
Pro mě je vlastně též nejdůležitější měřit přesně teploty a srážky..
Ale v mém konkrétním prostoru, se špičkovými parametry pro měření teplot(celodenní stín), bych opravdu hodně ,,zabil,, měření větru, ale částečně i srážek, při větrných srážkových dnech od J, JZ..by srážkoměr byl částečně stíněný..
Takže pro nějaký rozumný kompromis tu nemám prostor..
Proto to udělám dokoupením dvou teplotních čidel kompatibilních se stanicí (finančně nic hrozného, cca 1300,-Kc za obě) umístěných v tom stinném místě, a stanici jako takovou dám na otevřené prostranství.. Výsledkem snad bude relevantní měření všech hodnot..

376
# 03.03.2022, 08:51

Měl bych otázku ještě..
Co jsem tak zjišťoval, tak na Weathercloud ani Weather Underground nejde uploudnout data z externího čidla stanice, uploudují jen data z hlavní jednotky..
Je to tak..?
Případně, existuje jiná služba, která by toto dělala..?
Nebo nějaké řešení, jak uploudnout teploty naměřené externím čidlem, spárovaným s hlavní jednotkou, jako hlavní teplotní údaj..?
Protože já tu hlavní jednotku nemůžu celou kvůli měření teploty prdnout za severní zeď baráku do celodenního stínu, měření srážek i větru by pak bylo dost o ničem..
Zřejmě nezbyde, než teplotnímu čidlu přivyrobit dotatečné stínění.. a stanici umístit na otevřené prostranství..Což je taky řešení.. myslím.

# 06.03.2022, 08:50

Přidali jsme novou stanici nedaleko Prahy: Libiš

# 11.05.2022, 09:29

Přidali jsme novou stanici ze severu: Dubí

# 01.08.2022, 14:39

Přidali jsme novou stanici nedaleko Prahy: Řevnice (kousek od Dobřichovic)

10
# 01.08.2022, 14:41

Mohly by se přidat i další stanice v Beskydech ??;-)

619
# 01.08.2022, 14:57

davyd
Když se tam najde někdo kdo k tomu má chuť a i technické vybavení.. :)

VZ
Avatar
0
# 20.08.2022, 23:18

Dobrý den, už delší dobu pozoruji, že stanice Praha Prosek neregistruje správně srážky - buď když prší (třeba od včera a celý dnešek) tam je graf na nule jindy, když už pršet přestalo, tam byl déšť zaznamenáván ještě řadu hodin. Dá se to zkontrolovat a opravit? Děkuji. VZ

# 21.08.2022, 08:39

VZ
Pracujeme na opravě. Děkujeme.

# 25.08.2022, 09:41

Přidali jsme novou stanici z jižního okraje Plzně: Litice

273
# 03.09.2022, 20:09

In-počasí

Kdyz jsem ve srazkove epizode 18-23.08.2022 v predchozich epizodach koukal, jestli se v CR vyskytuji v dany den stanice, kde zatim neprselo vubec, tak jsem prave narazil na Prahu Prosek, ze hlasi 0 mm, i kdyz prsi, naopak srazky kdyz uz neprsi. Tipnul bych si, ze stanice je pripojena k internetu jen v nejake hodiny a data jsou pak odeslana se zpozdenim nekolika hodin.

Napodobne je na tom stanice Breclav Postorna, taky hlasila 0 mm,kdyz tam podle radaru srazky byt mely a na okolnich stanicich jiz bylo i nekolik mm.

Podobne na webu hydro.chmi.cz je k dizpozici celkem 459 srazkomernych stanic, a v urcitou dobu, kdy mely byt srazky zaznamenany vsude v CR, tak na 1-2 stanicich bylo 0 mm. Napodobne kdyz nikde srazky byt nemaji, nektere stanice hlasi par mm. Ale to uz je mimo web a data in-pocasi.cz.

9
# 07.09.2022, 18:27

Jak se dívám, zmizela mi tu stanice z mapy. Taky jsem Vám psal, že soubor, ze kterého čerpáte data je v pořádku. Lze dohledat, že celý den data odcházela na všechny servery, kromě tohoto. Můžete to opravit nebo sdělit, v čem je problém, když ode mne data odcházejí. Děkuji.

# 08.09.2022, 23:51

Filips
Možná je problém v tom, že je v souboru špatně uvedený čas (je tam o 2 minuty v budoucnosti).

# 01.10.2022, 13:43

Přidali jsme novou stanici nedaleko Mostu: Havraň

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.