Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Pozdě večer na západ dorazí bouřky i se silnějšími nárazy větru

Diskuse o počasí Máte meteorologickou stanici?

# 01.03.2022, 10:03

swan1
Mám Garni940, taky vše v jednom a holt jsem zvolil variantu umístění do dvou metrů do celodenního stínu a oželil jsem přesnější měření větru, přeci jen asi pro mě je ta teplota důležitější. Tohle je jediná nevýhoda té stanice, jinak naprostá spokojenost.

145
# 01.03.2022, 11:04

vojta-černošice
Jasný, chápu a díky.
Pro mě je vlastně též nejdůležitější měřit přesně teploty a srážky..
Ale v mém konkrétním prostoru, se špičkovými parametry pro měření teplot(celodenní stín), bych opravdu hodně ,,zabil,, měření větru, ale částečně i srážek, při větrných srážkových dnech od J, JZ..by srážkoměr byl částečně stíněný..
Takže pro nějaký rozumný kompromis tu nemám prostor..
Proto to udělám dokoupením dvou teplotních čidel kompatibilních se stanicí (finančně nic hrozného, cca 1300,-Kc za obě) umístěných v tom stinném místě, a stanici jako takovou dám na otevřené prostranství.. Výsledkem snad bude relevantní měření všech hodnot..

145
# 03.03.2022, 08:51

Měl bych otázku ještě..
Co jsem tak zjišťoval, tak na Weathercloud ani Weather Underground nejde uploudnout data z externího čidla stanice, uploudují jen data z hlavní jednotky..
Je to tak..?
Případně, existuje jiná služba, která by toto dělala..?
Nebo nějaké řešení, jak uploudnout teploty naměřené externím čidlem, spárovaným s hlavní jednotkou, jako hlavní teplotní údaj..?
Protože já tu hlavní jednotku nemůžu celou kvůli měření teploty prdnout za severní zeď baráku do celodenního stínu, měření srážek i větru by pak bylo dost o ničem..
Zřejmě nezbyde, než teplotnímu čidlu přivyrobit dotatečné stínění.. a stanici umístit na otevřené prostranství..Což je taky řešení.. myslím.

# 06.03.2022, 08:50

Přidali jsme novou stanici nedaleko Prahy: Libiš

# 11.05.2022, 09:29

Přidali jsme novou stanici ze severu: Dubí

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.