Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Nové In-počasí

273
# 14.05.2019, 22:50

Editace prispevku mi v nove verzi take nejde, automaticka aktivace odkazu nejde, jak mam udelat Syntaxi pri psani prispevku, aby byl odkaz aktivni ? (Syntaxi pro tucne prismo, kurzivu, barvy vim). Ikonky formatovani pri zakazanem JS nefunguji.

642
# 15.05.2019, 05:58

děkuji IN-POČASÍ za nezájem.Více včerejší problém.

182
# 15.05.2019, 18:03

Androidová apka In-počasí nezobrazuje státní hranici ČR ... dříve to bylo vpořádku.

Přeinstalace ani vymazání mezipamětí nepomáhá.

# 15.05.2019, 18:51

Prostě zlaté staré IN-počasí.

# 15.05.2019, 18:52

alka
Nevím, proč se Vám e-mail vrací jako nedoručený. Záznamy se Vám odeslaly dvakrát, tak stačí jeden smazat. Pokud chcete přímo odpověď, pište soukromé zprávy a rozhodně neočekávejte, že dotaz bude zodpovězen do pár hodin. Odpověď do tří dnů je zcela běžná. Tohle není žádná servisní podpora a podobné příspěvky o tom, že ihned nedostanete odpověď považuji za nevhodné a zcela nemístné k dané situaci.

Orchoj
Stanice na mapu doplníme (již tam nějaké přibyly). Ještě to projdeme v příštích dnech.

Stranik
To zatím nejde - o jakou lokalitu se jednoznačně jedná ukazuje ovšem dostupná mapa. Mapu ČR v aplikaci prověříme.

TommyAst
Děkuji, prověříme. V každém případě doporučuji povolit JS - jinak nemůžeme garantovat plnou funkčnost.

0
# 16.05.2019, 13:17

In-počasí
Stanice Mnichovo Hradiště se opět zobrazuje. Sice je tam nějaký výpadek dat (08.05.-12.05.2019), ale i tak děkuji za nápravu.
:slunce:

157
# 16.05.2019, 17:36

Přeji krásný den. Nová verze tak jako jinde - krok zpět...
Při pokusu přidat stav počasí se nedaří odeslat, píše hlášku Město není vyplněno, i když vybráno je...

157
# 16.05.2019, 18:44

A ještě dvě zjištění, které možná nesouvisí s novým webem:
grafy v historii navzájem neodpovídají, zdá se, že rastr grafu teplot má špatné měřítko, pokud sloupcový graf s hodnotami je správný (např. 0 st. a 20 st. 8.5.).
minimální měsíční hodnoty u stanic v části sluneční svit a srážky jsou 0, ale fakticky musí nabývat nějakých hodnot (např. stanice České Budějovice, ale i další).
Děkuji.

67
# 16.05.2019, 19:16

Ten nový GFS je úplně mimo, na zítřek hlásí už od úterý 12 stupnů? všude píšou že bude minimálně 16 :-D za mě starý GFS nejlepší

# 16.05.2019, 20:41

NesQuiK
Ve Vodňanech se zítra očekává v poledne 12 °C https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/jihoc... (max odpoledne 14 °C) - moc nechápu smysl hodnotit předpověď den předem. Model GFS se v nové verzi navíc vůbec nijak nezměnil (ohledně přesnosti). Těch min 16 °C zřejmě vychází z modelu Aladin, který třeba na dnešek dával ještě včera na Moravu 19 °C, což tam dnes vůbec nebylo a byli rádi za 15 °C. ;-) Tento model významně nadhodnocuje denní maxima v těchto dnech.

Nystrom
To přidávání prověřujeme. V měsíčních čárových grafech se nemusí vypsat všechny hodnoty (potom se může lišit denní maximum) - takto bylo vždy. Doporučuji pro daný den sledovat kratší časové úseky - tam jsou vidět všechny hodnoty.

67
# 16.05.2019, 20:58

Zajímavý že i stránky o počasí na FB nepočítají se 14 nebo 12 stupni, max. na horách, i čhmú počítá s teplotami od 17 do 20 stupňů v Jihočeském kraji a teploty Aladina mi vždy sedí podle teploměru, nevím jestli někde teploty nadhodnocuje ale u mě určitě ne ;)

273
# 16.05.2019, 22:39

Nystron

Slunecni svit skutecne 0.0 hod muze byt a i se tomu tak casto deje, kdyz je cely den zatazeno (listopad-prosinec klidne i tyden v kuse). Aby za cely mesic byl slunecni svit 0.0 hod, to je krajne nepravdepodobne, pokud teda nejsme v prosinci na severu Norska (tam je naopak 100 % jistota, ze tomu tak bude, v cevnu se tam naopak obcas objevi hodnota 24.0 hod za den).

273
# 16.05.2019, 22:40

Jinak o grafech mesicnich teploty jsem uz psal v diskuzi a proveruje se to.

273
# 16.05.2019, 23:04

Slo by pridat k barve pisma zelenou ? Modra a cervena jde, zelena ne (zkousel jsem to v textove syntaxi, ne prez ikony, na zelenou tu ikona ani neni)

# 17.05.2019, 11:50

Stranik
Hranice se již zobrazují.

Nystrom
Přidávání měst pro uložené lokality je již v pořádku.

TommyAst
To přidávání obrázků bohužel nevíme - nám přidat jdou. Máte nějaké specifické nastavení? Co používáte za prohlížeč a operační systém? Zkuste to v jiném prohlížeči s jinou konfigurací. Další syntaxe už přidávat nebudeme.

Výpočet bodů je tak, jak byl dříve. Některým uživatelů tak opět body přibyly. Do budoucna ovšem změnu výpočtu bodů nevylučuji (výpočet se řídí dle tabulky na stránce https://www.in-pocasi.cz/uzivatele/napoveda.php .

182
# 17.05.2019, 17:05

Díky +1 :)

# 17.05.2019, 19:33

NesQuiK
V okolí Vodňan je nejblíže (cca 12 km) stanice Temelín, která dnes hlásila maximum 15 °C: https://www.in-pocasi.cz/archiv/temelin/ - oproti včerejším předpovídaným 14 °C mi to přijde v pořádku. V Jihočeském kraji dnes nikde 20 °C nebylo (úplná maxima byla do 17 °C).

273
# 17.05.2019, 22:59

In-počasí

Pouzivam Mozilla Firefox, na Linuxu, Ubuntu. Specificke nastaveni mam zakaz Canvas html5, flash player. Prohlizec se brani ziskani otisku prohlizece za ucelem trackovani (neco jako cookies, ale univerzalnejsi). Cookies jsou povoleny, JavaSkript povoluji kazdy zvlast (a ze jich tam je na nove verzi). Upload obrazku je html post obvykle, mel by jit. Jake JavaSkripty souvisi s uploadem ?

8
# 18.05.2019, 09:15

Nevím, zda to bylo i u staré verze, a je to spíš úsměvné, než nějaký skutečný problém, ale v téhle verzi, se mi u aktuálního počasí pro danou obec, neustále v (závorce) ukazuje, že teplota (stoupá). A nikdy neklesá. Kdyby to tak skutečně bylo, už bych tu měl mít minimálně tak 80 stupňů ve stínu :D

182
# 20.05.2019, 02:47

Na Androidu v5 nejdou sem psát příspěvky ... To je účel, nebo vada? Tuším že není zobrazena ani ta šipka vpravo Odpovědět. :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.