Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Nové In-počasí

# 08.05.2019, 14:29

Máme nové stránky! Co je na nich nového? Vzhled, optimalizace pro mobily, předpověď pro jakékoliv místo na Zemi, intraktivní teplotní mapy, zoomovatelné mapy stanic, pocitová teplota, nová a přesnější data z numerických modelů, rychlejší načítání a mnoho dalšího. Doufáme, že je budete stále rádi navštěvovat a pomohou vám s plánováním každodenních aktivit.

V tomto tématu nám můžete reportovat případné problémy nebo názory na novou verzi. V případě problému prosím přiložte screenshot, ať lépe pochopíme, o co se jedná.

V příštích dnech určitě budeme pracovat na opravách. Současná verze ještě není plně otestována. Web je kompletně nový a rozsah úprav byl značný.

642
# 08.05.2019, 14:33

Super a změna k lepšímu.Dík ;-) ,jen ale numerický model nemá tlačítko SRÁŽKY.

2558
# 08.05.2019, 14:33

Dobrý den, těšil jsem se na tento okamžik:) ale prosím vás proč ikona občasné sněžení je úplně stejná jako trvalé sněžení:!!: a chybí tam historie aby jsme mohli vědět jaké počasí u vás bylo třeba před rokem prosíme opravit!!! jinak super:D

# 08.05.2019, 14:37

alka
Kde chybí? Nám se tam zobrazuje - viz obrázek.

Tutugon
Ikonku upravíme, ta teď nějaký čas snad nebude zapotřebí ;-) Historie tam stále je - viz obrázek.

Srážky na numerickém modelu
Historie v Počasí u vás
2558
# 08.05.2019, 14:44

In počasí: ta moje Olešná se zobrazuje na Moravě u Blanska a to je ještě horší než se tam nebude zobrazovat:!!: ta moje Olešná leží u Pelhřimova!!!!:!!:;-) Prosím opravte to:)

642
# 08.05.2019, 14:50

In-počasí
OMLUVA!Chyba u mě.Mám Operu o 10% přiblíženou a nezobrazovalo to první dvě tlačítka :)

# 08.05.2019, 15:02

Tohle je fakt super změna jsem hodně spokojen;-):love::blesk:

# 08.05.2019, 15:02

alka
Můžete nám i tak poslat ten screenshot? Možná by se to dalo nějak řešit, aby to fungovalo i s přiblížením.

Tutugon
Už je to opravené, pozice města je nyní správná.

ota
Avatar
2119
# 08.05.2019, 15:13

In-počasí
Hezký den,
musím se přiznat, že ze změny jsem měl obavy, ale jsem mile překvapen. Samozřejmě si člověk bude muset nějakou dobu zvykat, ale jako celek to vypadá moc hezky.
Taková drobnost která mě napadá jsou maxima a minima z meteorologických stanic.
Zobrazují se až dole pod reklamou, takže k ním člověk musí sjíždět dolů. V minulosti se zobrazovali hned a člověk tak hned viděl, kde je nejtepleji a kde nejchladněji. Pokud by bylo možné je přesunout nahoru hned pod články bylo by to skvělé.

42
# 08.05.2019, 15:28

Ta mobilni verze se zhorsila s porovnani se starou verzi. Mozna je to subjektivni, ale vse je udelane tak, ze se to na mobilni web nevejde a je potreba neustale posunovat strankou nebo castmi webu. Predevsim mapka, ktera je navic vycentrovana na nemecko a to tlacitko jsem taky moc nepochopil. V minule verzi se zobrazila po jednom kliknuti teplotni mapa cele ČR. Ted se zobrazi viz screenshot

# 08.05.2019, 15:32

Mike11
Bohužel dřívější podoba na mobilech byla zcela nečitelná a klikat na odkazy bylo velmi obtížné. Chceme hlavně nabídnout web, kde lidé nebudou mít problémy se čtením textů. Doufám, že si na novou podobu časem zvyknete. Na mobilu je ta změna nejvýraznější, takže je třeba si na ni nějaký čas zvyknout.

Tlačítko "Zobrazit mapu" ji udělá interaktivní. Vycentrovaná by mapa měla být podle vaší pozice - kde se nacházíte?

642
# 08.05.2019, 15:33

In-počasí protože většinu dne trávím u PC ,mám přiblížení zvětšené a písmo také.Takto to vypadá,ale to je jen tím nastavením .

42
# 08.05.2019, 15:49

In-počasí
To chapu, v predchozi verzi jsem si zvykl odkazy priblizit, takze jsem s tim vyraznejsi problem nemel.

Jsem v Olomouci a na mobilu mam zapnutou informaci o poloze. Podle ceho detekuje polohu?

Jinak radar mam defaultne vycentrovany nekde nad Francii.

# 08.05.2019, 15:53

Mike11
To opravíme, v každém případě stačí, když si mapy posunete nad Vaší pozici a při každé další návštěvě se Vám na tom posledním místě načte.

# 08.05.2019, 16:10

Zatím dobré, ale také jsem narazil na nějaké nedostatky.

1. V sekci Počasí u vás nějak nefunguje ta mapa. Je sice super, že se teď dá zvětšit či zmenšit, ale na první pohled je zcela prázdná bez přidaných ikonek počasí. A když kliknu pro zvětšení (+ nebo -) a mapku libovolně posunu, tak se mi kurzor sekne a spolu s mapou cestuje po celém okně a nedá se to nijak ovládat. Musím znovu aktualizovat danou stránku, aby to přestalo. To samé se děje i s mapkou u Meteostanic.
Podle mě chyba celkem zásadní. Nebo to má nějaký záměr?

2. Teplotní mapa se nedá odlišit od Meteostanic. Je to úplně stejné, ať už zvolím Stanice nebo Teplotní mapu. Navíc je tam stejný problém s mapou, jako u mapek v Počasí u vás a Meteostanic (viz bod č. 1.)
A teploty a celá mapka už není tak barevně odlišena jako dříve.

3. V profilu když chci změnit místo pozorování počasí, které se zobrazuje i tady dole pod příspěvkem na diskusi, tak se tam po uložení zobrazí pouze 50 znaků a ten zbytek se nezobrazí. Mohlo by se to prodloužit když tam toho chci napsat více? Alespoň 100 znaků by neškodilo.

4. Při kliknutí na odkaz: In-počasie to hlásí: "Vaše připojení není zabezpečené" nebo: "Chyba zabezpečení".
Na slovenskou verzi počasí se zkrátka nedá dostat.

Jinak by bylo by dobré přidat do vyplňovacího formuláře v sekci Počasí u vás do rozšiřujících údajů i kolonky pro množství srážek v mm, případně i rychlost a směr větru, vlhkost v % a podobně. Zkrátka takové ty základní meteorologické údaje, které se většinou udávají. U toho větru by to mohlo být volitelné, jestli bude údaj v m/s nebo km/h. A samozřejmě všechny tyhle údaje by nebylo nutné povinně vyplňovat.

# 08.05.2019, 16:15

Ondráš*
1 a 2 je stejný problém. Pošlete nám prosím screenshot a napište typ a verzi prohlížeče.

3. 50 znaků je myslím zcela dostatečných. Co tam chcete psát?

4. opravíme

Ty rozšiřující údaje je zatím lepší psát přímo do té zprávy. Většina uživatelů stejně nemá kvalitní stanici na měření větru.

# 08.05.2019, 17:00

In-počasí
1. Firefox Quantum. Ten screenshot mi nějak nejde vygenerovat. Když tak doplním později.

2. U té teplotní mapy jde hlavně o to, že není tak výrazně barevně odlišena jako dříve. A tlačítko Stanice a Teplotní mapa je při kliknutí zcela totožné.

3. No hodilo by se to, co jsem tam měl dříve. Tedy Místo pozorování (obec, město), okres, kraj a nadmořskou výšku pozorování. A to vše mi zabere nějakých 85 znaků se vším všudy, včetně mezer, teček, čárek apod.
Už jenom název mého místa pozorování mi zabere 14 znaků i s mezerou. To není jako váš Plzeň s pouhými 5 znaky. :D
Takže alespoň těch max. 80 nebo 90 znaků by bylo optimálních.

4. Už to funguje. Díky. A hned jsem tam narazil na nějaké spamy. Počasie u vás - New York
A odkaz na rakouskou verzi In-Wetter už tu nebude?

Tak alespoň to množství srážek (od 0,1 mm a možnost: Srážky neměřitelné) a ta vlhkost v % by tam zadávat mohlo jít.
Většina i jednoduchých menších stanic třeba tu vlhkost ukazuje. A hodně uživatelů měří i srážky, ať už analogově nebo digitálně na stanici. Ten vítr tam zatím být nemusí, to je pravda.
Bylo by to samozřejmě bez nutností vyplňovat, podobně jako teplotu nebo v zimě sníh. Takže to tam každý psát nemusí, když to neměří.

FGh
Avatar
13
# 08.05.2019, 17:01

Super, nové stránky jsou krásné a především mnohem přehlednější. Dříve mi trvalo pomalu najít předpověď pro město. Teď mám hezky aktuální teplotu hned nahoře.

5194
# 08.05.2019, 17:01

Nejde mi na mobilu zobrazit typ počasi.

# 08.05.2019, 17:13

sermen05
O tomhle víme a opravíme to.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.