Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Nové In-počasí

# 11.05.2019, 10:38

Hurec
Takže tam vidíte prázdnou mapu? Co máte za prohlížeč?

hellercz
Tohle prověřujeme, k přihlašování můžete využít trvalé přihlášení. Potom by to mělo být v pořádku.

# 11.05.2019, 17:30

In-počasí
Tak už se to pomalu vychytává a dolaďuje, ale pořád to něco chce.

Třeba jak píše uživatel panaček, to původní zobrazení Numerického modelu (použito ze slovenské verze In-počasie) bylo lepší a líbilo se mi více.
Mohly zůstat zachovány obě verze. Ta původní (viz odkaz výše) i současná od Ventusky.
Prosím o navrácení i té původní verze. Já jsem například tu dřívější variantu numerického modelu navštěvoval častěji než tuto od Ventusky, takže mi docela chybí.

Další věc. Ten problém s tím neustálým odhlašováním jako píše uživatel hellercz mám také. Účet se mi samovolně odhlašuje snad každých 5 minut nečinnosti a to jak na PC, tak i na mobilu. A nepomůže ani povolení trvalého přihlášení. Je to úplně stejné.

A ani s tou mapou na Počasí u vás a u Meteostanic či Teplotní mapy se to nezměnilo a stále mi to dělá, že přitom posunutí mapek se mi sekne kurzor a spolu s ním se pohybuje i celá mapa. A dělá mi to jak na prohlížeči Firefox, tak i na Internet Explorer.

Jinak mě napadlo, jestli by nebylo lepší nahradit tu mapu alespoň v Počasí u vás jednoduše mapou od Google nebo Mapy.cz či nějakou podobnou mapou. Podobně jako to mají například na SHMÚ u srážek a radaru: ZDE nebo ZDE. Zdroj: SHMÚ (www.shmu.sk)
Byly by tam vidět přímo i všechna města, obce a další lokality odkud uživatelé přidávají počasí. Stačila by mapa České republiky a okolí, která by se snadno dala zvětšit či zmenšit (+/-) kolečkem myši a dala by se posunovat jenom v omezeném okně které by zahrnovalo ČR a část okolních států. Jako to mají na radarové nebo srážkové mapě SHMÚ (odkazy výše).
Na mapě by se normálně zobrazovaly stejné ikonky aktuálního počasí (Bouřková mapa či Sněhová mapa), jako je to nyní.

Jinak ještě se chci zeptat. V jakých násobcích se udává v EXIF metadatech (informace o fotografii) Ohnisková vzdálenost.
Když jsem to procházel, tak tam jsou různá čísla od jednociferných s desetinnou čárkou, až dokonce po pěticiferná čísla. A u některých fotek je tam dokonce nula (0).
Ohnisková vzdálenost se udává většinou v milimetrech (mm), ale podle těch cifer je to zřejmě i v jiných násobcích délky. Pravděpodobně i v mikrometrech a dalších.
Jak to s tímto vlastně je?

# 11.05.2019, 20:03

Ondráš*
Původní verze numerického modelu už tu nebude. Současná je mnohem přesnější a nabízí více dat. Není tak žádný důvod zpřístupňovat tu původní. Odhlašování jsem již psal, že řešíme. Je tam nějaký problém. Data z meteostanic a z Počasí u vás si lze zobrazit na podrobných mapách na https://mapy.in-pocasi.cz/ - stačí v menu vybrat Meteostanice nebo Počasí u vás. Do těch příslušných sekcích tyhle podrobné mapy dávat nebudeme.

9
# 11.05.2019, 21:34

Osobně se řadím mezi těch pár lidí, kterým se nová podoba stránek vůbec nelíbí. Sice chápu, že nová podoba stránek obnáší nějaký ten čas i peníze, změna je ve vaší pravomoci ale...

Spíše preferuji stránky, které jsou jasně ohraničené na monitoru a i jiné barevné provedení, zde je to takové záhlaví/zápatí a pak ohromná bílá plocha, vypalující oči (když už, tak bych zůstal u světlé modré nebo u nějaké formy modré barvy).

Dále k teplotní mapě - překrývání teplot na nezoomované mapě je dle mého názoru krok zpět, byť jste to vylepšili barevnou stupnicí teploty. My co váš web používáme i na soc. sítích, kde na stránky o počasí vkládáme vaši mapu teplot ze stanic, tak máme nyní trochu peška, protože se nám data překrývají a tak mapu nemůžeme použít. Zoomování na kraje ČR je pak zase OK.

K numerickému modelu jste se vyjádřili výše, ale je to opravdu škoda, protože kromě dynamického modelu se hodí i ten statický.

Prosil bych pak opravit zatím jednu věc - u kvality ovzduší Frýdlant, máte v popisku napsáno, že se jedná o stanici v Pertolticích. To je chybná informace. (Pertoltice jsou 8.5km od Frýdlantu a tam stanice ISKO není). Je to lokalita Frýdlant-Údolí.

Tento můj komentář neberte přímo jako kritiku, ale jsou to spíš určité výhrady k podobě a provedení nových stránek.:slunce:

jjs
Avatar
0
# 11.05.2019, 22:44

Gadgety In-Počasí na ploše mých Windows Pro 7 nemají data. Přestali jste gadgety pro Windows podporovat nebo musím něco učinit, aby fungovaly i s novou verzí webu?

Gadgety pro WIndows
# 11.05.2019, 23:10

In-počasí
S tou původní verzí numerického modelu je to škoda, že už tu nebude.
Přesně jak píše i uživatel Filips. Že kromě dynamického modelu by se dost hodil i ten statický.
Chápu, že současná verze je mnohem přesnější a nabízí více dat, ale mohlo toho být z každého trochu.

S tím odhlašováním to snad brzy zdárně vyřešíte.

Ano. Přesně něco takového, jako je ta podrobná mapa v tom odkazu i s tím Počasím u vás, Meteostanicemi, Blesky nebo Srážkami atd. jsem si představoval.
Zajímavé, že tam se mi ta mapa zobrazuje zcela bez potíží a bez sekání i při zoomu + nebo - . A jsou tam správně zobrazeny i všechny ty ikonky.
Něco takového by mohlo být i v těch příslušných sekcích přímo v rubrice Aktuální počasí.

Jinak ještě, jak je to tedy s tou Ohniskovou vzdáleností, jak jsem psal výše.

"V jakých násobcích se udává v EXIF metadatech (informace o fotografii) Ohnisková vzdálenost.
Když jsem to procházel, tak tam jsou různá čísla od jednociferných s desetinnou čárkou, až dokonce po pěticiferná čísla. A u některých fotek je tam dokonce nula (0).
Ohnisková vzdálenost se udává většinou v milimetrech (mm), ale podle těch cifer je to zřejmě i v jiných násobcích délky. Pravděpodobně i v mikrometrech a dalších.
Jak to s tím vlastně je?"

# 11.05.2019, 23:19

Filips
Drtivá většina stránek na internetu je bílých. Nevím, že by naše stránky byly nějak bělejší :) Na sdílení jsme mysleli. Teplotní mapa jde stále stejně dobře sdílet. Navíc teď můžete tvořit screeny s různými oblastmi a kombinacemi stanic - chce se to jen naučit. Něco zaniklo, jiné prostě přibylo. Třeba teplotní mapa a směr větru bude v případě příchodu nějakých výrazných ochlazení hezký (viz příloha - dnes tedy směr přízemního větru vliv na teplotu moc nemá). Kde jsou ty Pertoltice uvedeny? Nikde to nevidím.

Směr větru s teplotou z profesionálních stanic
# 11.05.2019, 23:28

jjs
Miniaplikaci v současné verzi bohužel už nepodporujeme. Ten počet uživatelů, který ji ještě používá, je příliš malý a Windows už to také nepodporuje. Náhradu za ni nemáme.

# 11.05.2019, 23:30

In-počasí
Přesně tahle teplotní mapa co je na vašem obrázku se mi vůbec nezobrazuje.
Ukáže se mi vždy jen prázdná mapa a žádné barvy.

A u počasí u vás je to s tím nechtěným posouváním mapy ještě horší.
Viz. přiložené obrázky.

Prázdná mapa Meteostanic a Teplotní mapy, která se navíc vůbec nezobrazuje. Tlačítko: "Teplotní mapa" vůbec nefunguje, nereaguje
Posouvající se mapa v Počasí u vás cestuje se zaseknutým kurzorem po celém okně. Mapa s ikonkami počasí se zobrazí teprve až po zvětšení a posunutí mapky. A souběžně s kurzorem se pohybuje
Někam úplně pryč mimo okno posunutá mapa v Počasí u vás
642
# 12.05.2019, 08:42

do včerejška vše Ok,od včera nejde trvalé přihlášení.Opustím IN-POČASÍ a jsem odhlášený.

642
# 12.05.2019, 09:48

Ondráš*
dík za info.

# 13.05.2019, 08:20

Přihlašování by již mělo být opraveno.

TommyAst
Pošlete mi prosím ten obrázek na info@in-pocasi.eu. Diskuse normálně png obrázky podporuje. Nic ze straší verze už tu nebude.

13548
# 13.05.2019, 20:23

Vím,že teď zvednu ze židle spoustu šťouralů,ale musím to prezentovat,zavedli jste bodový systém,tak ho prosím buď úplně zrušte a nebo ho dejte do pořádku,argumenty typu je méně moderátorů není na místě protože je stejný jak před spuštěním nového webu,který se mi líbí,mě o body opravdu nejde,ale buď spravedlnost nebo nic,toto uráží uživatele kteří se snaží a ne jen plácají mnohdy nesmysly na diskuzích.

# 13.05.2019, 22:53

janek24
Za prvé jsem řekl, že to prověříme (cca do konce měsíce) a za druhé počet bodů ovlivňuje i počet moderátorů. Vzhledem k tomu, že jich s novým webem oficiálně pár ubylo, tak se jimi hodnocené fotografie již nepočítají za tolik bodů, což počet bodů ovlivní (viz systém https://www.in-pocasi.cz/uzivatele/napoveda.php - 3 body za Zaslaná fotografie v Počasí u vás, jež má alespoň 6 hodnocení pěkné a nejméně jedno z těchto hodnocení je od moderátora nebo administrátora). Celkově ovšem body mají jen informační a orientační charakter a dělat cokoliv jen kvůli nim je zcela zbytečné.

PvW
Avatar
0
# 14.05.2019, 09:17

Zdravím,
bude ještě podporována miniaplikace na W7?. Nyní se neaktualizuje a z vašich stránek zmizela.

# 14.05.2019, 09:42

PvW
Ne, tu již bohužel nepodporujeme.

182
# 14.05.2019, 17:14

Pokud hledám lokalitu mimo ČR, najdu ... ale nepíše nikde název pro dané město - pouze píše souřadnice GPS. Mohlo by tam zůstat zobrazeno abych věděl že nejsem někde jinde. ;-) (Jsou zobrazena pouze města z daného hrubého výběru)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.