Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Nové In-počasí

# 13.12.2021, 17:19

Stranik
Je tam přechod mezi českým a německým radarem. Jedná se o spojení radarů, které není řešeno jejich prolnutím, takže tam někdy může vzniknout ostrá hranice, pokud nedetekují to samé. Radary zobrazené formou prolnutí lze sledovat zde: https://www.in-pocasi.cz/model/?l=radar&t=2021...

182
# 04.01.2022, 00:44

Ten domovský radar se nedá vůbec sledovat ... to se nedá .... abnormál to nenavazuje. :(
Nejvíce se kouká na západ jak to sem jde a je z toho tato tragedie.

S tím nelze vážně nic udělat? :!!:

273
# 05.01.2022, 18:37

Stranik

Kdo byl na prednasce o distnacnich pozorovanich v meteorologii (radary, druzice), tak uz vidi, jak neni jednoduche udelat ten radarovy snimek vzhledem k tomu, jak radar funguje, jake jsou tam sumy a pod. A pokud ma zahranicni radar jinak naplanvany rezim pozorovani (v mnoha detailech), i kalibraci a prepocteni polohy, tak je dost slozite udelat hladke navazani. I kdyz se o to in-pocasi nejspis pokusi.

Vubec to neni jako mereni pocasi na stanicich.

# 24.01.2022, 10:29

Do článků jsme dnes přidali novou sekci Klima - obsahuje sadu článků věnující se klimatu a jeho změnám.

182
# 25.01.2022, 21:52

Ta apka pro android In-počasí se nedá moc spolehlivě používat .... tam to ukazuje pro nás v ML naprosto odlišné teploty nežli tady na webu a oproti ČHMÚ apce tutově .... Nedá se to nějak dát do reálu? Nemonitoruje to třeba omylem jiné město? To jinak není možný ... Mrkněte na to prosím.

# 26.01.2022, 10:03

Stranik
Aplikace má stejná data jako web. Ujistěte se, že máte v aplikaci aktuální údaje - tažením vzhůru spustíte aktualizaci nebo zavřením aplikace. Případně mi pošlete screenshot ukazující ty nesprávné údaje. Takto bohužel vůbec nevíme, o jaké údaje jde.

182
# 01.02.2022, 15:26

Už jsem na ten zádrhel asi došel ... Ač mám v apce počasí napsáno pro Mar.Lázně, tak ale v infu mám stanici Dolní Žandov. No, a rozdíl v počasí oproti Žandovu tu je a o stupeň celkově chladněji - takže proto ten nesouhlas. Rozumíte mi?

Na display mám napsáno Mar.Lázně .... zmáčku tlačítko i (info) a je tam hnedle stanice ze Žandova. To tak je v pořádku?

# 01.02.2022, 15:40

Stranik
To se týká jen aktuálního počasí - stanice nemůže být v každém městě. Pro Mariánské Lázně se data berou z té stanice v Dolním Žandově. Stejně je to na webu: https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/karlo... (takže tím rozdíl vzniknout nemůže).

182
# 01.02.2022, 15:54

Tak já nevím proč to je asynchronní ... Vyfotil jsem Vám kousek při obojím zároveň, stejné časy. Zkrátka dvoje rozdílné počasí. :(

# 03.02.2022, 08:18

Už delší dobu mi blbne zobrazení "Předpověď na další dny", když se chci mrknout na předpovědi pro moje město.
Zkoušel jsem promazat cookies, ale nepomohlo to .. přikládám obrázek.

# 03.02.2022, 12:51

Stranik
Evidentně v té aplikaci nemáte stažená aktuální data (jsou den stará). Aktualizaci ručně vyvoláte tažením vzhůru v aplikaci (na úvodní obrazovce) nebo zavřením a opětovným otevřením aplikace.

hellercz
Děkujeme, podíváme se na to. Někdy stačí stránku aktualizovat.

182
# 03.02.2022, 17:01

"nebo zavřením a opětovným otevřením aplikace"

Což se stalo když jsem jí otevřel abych to vyfotil .... Nepomůže ani opětovné.

# 03.02.2022, 17:07

Stranik
Je nutné ji zavřít úplně, poslání na pozadí není zavření.

182
# 03.02.2022, 17:10

Ano, tomu rozumím ... :)

182
# 24.02.2022, 01:45

Zase je něco totál mimo, tentokráte i na zdejším webu ... mrkněte prosím na aktuální hore na na dolejší hodinovou. Odkud to čerpá že máme mít pouhou nulu??? I teplá Plzeň či Cheb mají předpovídány mrazy na tuto noc a tady to hodí na studené Mariánky pouhou nulu? To není normální, někde něco špatně funguje. :(

Cheb
Mar.Lázně
Plzeň
182
# 09.03.2022, 17:49

Opět mimo ... zdejší web nepředpovídá na noc a ráno žádné mrazy, Aladit přitom předpovídá mrazivé ráno. V čem je problém že je předpověd' pro naše město opět úplně mimo?

182
# 17.03.2022, 01:22

Nic. Není zřejmě řešení, nějaká neřešitelná chyba ... :( Divný, ani zdejší web neví. :( Kolik těch nesmyslů mám ještě prosímvás dokázat? To jsou jediný Mariánky tak výjimečný a tak totál mimo? Asi jo když si nikdo nestěžuje. Zkrátka ukazuje nám to bláboly ... někdy méně, někdy více. Každopádně mimo.

182
# 17.03.2022, 18:10

ACEOF ACES

Tento problém neřeším ... Domovské město mám dávno nastaveno. Problém je, že ukazuje často nereálné počasí. Důkaz viz foto výše. A takto špatně a nespolehlivě to funguje už pěknou řadu let, a chybu někdo nikde zatím nedokázal dodnes odhalit. Bohužel. :(

# 17.03.2022, 19:10

Udělal si to co jsem to napsal, aby se vyloučil problém mezi židlí a klávesnicí?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.