Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Nové In-počasí

8
# 09.05.2019, 18:27

obecně, především co se týká funkcí, nemám s novým webem problém. Přehlednost slušná, zorientoval jsem se prakticky okamžitě a to, že je numerický model prakticky jen odkaz na stránky Ventusky.com, to je v pořádku, proč si to nezjednodušit.Co mi opravdu hodně vadí je rozložení reklam. Buď jich na starém webu bylo méně, nebo byly díky tmavšímu pozadí hůře vnímatelné, ale tady jsou všude. Na mobilu je to ještě násobně horší. Dosud se mi stalo jen výjimečně, že jsem klikl na nějakou reklamu a byl přesměrován na danou stránku. Po aktualizaci se mi to stává pravidelně. Plně chápu, že na neplacený server, ať už o počasí či čemkoliv jiném, reklamy patří, ale co je moc, to je příliš.

# 09.05.2019, 18:48

Radusis
Můžete si během pár vteřin vygenerovat nové malé ikonky: https://www.in-pocasi.cz/pocasi-na-web/objednavka.... - to jestli se to nějak rozpadne záleží na konkrétním webu. Tyhle ikonky už většinou nikdo nepoužívá - ty jsou snad z roku 2006.

Pantau
Reklam tu více myslím není. V každém případě přihlášeným uživatelům zobrazujeme méně reklam. Jen na mobilu to zatím není hotové, takže tam se zobrazuje všem stejně. Ale to se dodělá.

0
# 09.05.2019, 19:40

Dobrý den,
od včerejšího dne mi na mobilních telefonech aplikace In-Počasí nenačítají data - spojení se serverem selhalo. Má to nějakou souvislost se spuštěním nového webu?
Jedná se UWP aplikaci verze 1.4 pro Windows Phone (Mobile) a o aplikaci pro Android verze 1.0.2 (poslední verze pro Android ICS 4.0.4)
Děkuji.

# 09.05.2019, 19:56

Vanmir
V aplikaci In-počasí pro Android žádný problém aktuálně hlášený nemáme. Aplikaci na Windows Phone nemáme - to jsou zřejmě nějaké neoficiální, které už nepodporujeme.

# 09.05.2019, 20:48

zatím mi stále nejde přidávat počasí přes meteomapy in-počasí. stále píše "chyba připojení k internetu"

# 09.05.2019, 21:08

Roman Závora
Tento problém zatím stále řešíme.

0
# 09.05.2019, 21:37

In-počasí
Tomu nerozumím. Vždyť ještě na starých stránkách jste aplikaci pro Windows Phone běžně avizovali, viz: http://web.archive.org/web/20170309133014/https://www.in-pocasi.cz/windows/
a najednou žádná neexistuje?

V konektivitě aplikace verze 1.0.2 pro starší Androidy hlásím problém.

# 09.05.2019, 22:22

In-počasí
díky za info

# 09.05.2019, 22:53

Vanmir
K této aplikaci nemáme zdrojové kódy a nebyla naše. Tahle aplikace vznikla už hodně dávno jako spolupráce s někým, kdo ji chtěl udělat. Nadále ji nepodporujeme, protože datový zdroj není kompatibilní s novou verzi a nemůžeme v ní garantovat kvalitu dat. Rušení podpory Windows Phone je běžné napříč celým trhem - ta platforma prostě skončila.

V konektivitě aplikace verze 1.0.2 pro starší Androidy hlásím problém.
Dříve s tím problém nebyl? V URL adrese jsme nic neměnili, protokoly jsou stále stejné, takže by s tím neměl být problém.

0
# 10.05.2019, 07:55

In-počasí
Mockrát děkuji za odpověď, ale myslím, že jsem nebyl úplně tak správně pochopen. Můj dotaz nebyl směrován na aplikace, nechci v nich cokoliv měnit. Ty aplikace fungovaly roky spolehlivě bez sebemenšího zaváhání až do středy 8.5. Pak se obě umlčely, zčistajasna, zcela nezávisle na verzi a platformě. Z toho vyplývá, že chyba vznikla někde mimo tyto aplikace. Buď byl odstraněn server, adresa, cesta či alias, ze kterých obě aplikace stahovaly data. Můj dotaz tak spíše směřoval na odstranění chyby středečního neohlášeného výpadku.

# 10.05.2019, 08:38

Vanmir
Cíleně není ten datový zdroj pro Windows Phone podporován. Adresa, ze které aplikace data tahala, byla odstraněna (na nové verzi webu nefunguje). Nejsme natolik velká firma, abychom mohli kvalitně podporovat několik let platformy, které už skoro nikdo nepodporuje.

Vanmir
Přidávání počasí v aplikaci Meteomapy by již mělo být v pořádku.

0
# 10.05.2019, 09:18

In-počasí
Jenže výpadek se netýká jen platformy Windows ale také starších aplikací pro systém Android ICS. Rozumím-li správně, postihl stejný osud právě i tyto dřívější uživatele Android. Škoda, ale mohli jste se na svých stránkách alespoň zmínit, že služby budou k 8. květnu ukončeny.

# 10.05.2019, 09:34

Vanmir
Android ICS má opět zrušenou podporu od Google (od roku 2018). U takových systémů je prostě nutné počítat s tím, že na ně služby přestanou postupně fungovat.

76
# 10.05.2019, 12:58

in-počasí

Nelze zobrazit historii meteostanic.
Např. Střezimíř, když chci zobrazit např. včerejší data teplotu nebo srážky, tak url neexistuje (viz příloha).

Edit.: Nejde mi sem vložit soubor .jpg
Děkuji

# 10.05.2019, 14:39

ondrav
Pošlete mi ten screen prosím na info@in-pocasi.eu. Bez něho bohužel příliš nevím, co myslíte. Přes kalendář lze u nás historii vybrat.

48
# 10.05.2019, 17:55

1) nezvyk , to je jasne.
2) pri zobrazeni mapy , uz nejde kliknout na pridat(ukazat) i neprofesionalno stanice?

# 10.05.2019, 21:16

Numerický model přes ventusky katastrofa. Pripojení přes mobil katastrofa. :(

# 10.05.2019, 23:06

panaček
Hodnocení bez uvedení nějakých důvodů je úplně zbytečné a k ničemu nám nepomůže - je tedy zbytečné ho vůbec zasílat.

Hurec
Nevím, co přesně myslíte, ale všechny odkazy by měly být klikatelné.

V profilech se již zobrazuje odkaz na historii. Opět si tak snadno můžete vyhledat vaše příspěvky z nějakého dne.

Vrácení historie do profilů
48
# 10.05.2019, 23:35

Kdyz dam aktualne, tak na mape nevidim poloprofesionalni/amaterske stanice (koukal jsem na Vaclavovice)

# 11.05.2019, 07:32

Nevím proč, ale často mě to z webu odhlašuje a už i 2x se mi vymazalo moje domovské město na sledování počasí.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.