Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Nové In-počasí

PvW
Avatar
0
# 09.05.2019, 11:11

Dobrý den,
bude také inovována aplikace pro Android?

ota
Avatar
2125
# 09.05.2019, 11:13

In-počasí
Při prohlížení mapy počasí u vás jsem si všiml, že při kliknutí na jednotlivé hlášení počasí se zobrazí jen odkaz nenalezen místo aby se zobrazily detaily daného hlášení.
Dál mi opravdu vadí, že na mobilu mapu nelze odzoomovat tak, aby bylo vidět celou republiku. Což je hodně nepříjemné, totéž v teplotní mapě ČR, kde také nelze odzoomovat. Dřív byl z mapy hned jasný přehled jaké jsou kde teploty a vždy se dalo zoomovat tak, aby člověk viděl i detaily. Dnes ten celkový pohled prostě není možný. Navíc při prohlížení na šířku dole a nahoře se zobrazující lišty dělají mapy absolutně nepoužitelné, protože pro ně zbývá sotva třetina obrazovky. Líbilo by se mi, kdyby šlo ty lišty skrýt a zároveň odzoomovat tak, abych viděl celou republiku. Případně, kdyby volitelně, šlo zobrazit starou verzi map. Nezlobte se, vím že to dalo spoustu práce, ale nové mapy jsou na mobilu opravdu téměř nepoužitelné a stará verze byla pro tyto účely výrazně lepší. Ještě mi poněkud vadí, že se před zobrazením mapy musí vždy navíc kliknout na tlačítko zobrazit mapu. Je to sice jen detail, ale zbytečně zdržuje.

142
# 09.05.2019, 11:54

Já když dám aktuální počasí, naskočí mi pouze prázdná mapa republiky a víc nic. Upřímně se mi tohle nelíbí, předchozí verze byla lepší - nevím, na základě čeho jste usoudili, že tohle má být lepší...

273
# 09.05.2019, 12:11

Pri v kladani prispevku do diskuze s odkazy se odkazy nestanou aktivni, tak jako to bylo v drivejsi verzi, napriklad tady:
https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-5-5109-Mrazive_r...

Graficka verze diskuze je lepsi, nez po staru. Je citelnejsi a dobre jsou videt i popisy a nahledy obrazku.

Vypis pocasi k vybranemu dni z archivu ma lepsi grafiku. V tabulce z vybranymi fonty je vypis prehlednejsi. Skoda, ze nejde vypsat mesicni vypis dennich hodnot ze stanice, jako napriklad na en.tutiempo.net/climate/ . Jaky je vlastne zdroj dat pro data v archivu ? (S GSOD a GHCND jiz data nesouhlasi, Klementinum nejspis bude podle vypisu na portale)

Mapa s pocasim v CR v Archivu k danemu dni se ale uz nezobrazuje bez JavaSkriptu, tak jako driv, jsou tam videt textove popisky pocasi, ne graficke symboly (ktere byly pravdepodobne driv jako png-gif obrazky).

Teploty ze stanic (aktualni extremy a pod.) maji novou barevno skalu, vice barev, nemeni se font pisma, ale pozadi. Je to dost o vkusu, co komu vyhovuje vic, oboji je prehledne (mel jsem radsi zmeny barvy pisma, byla to i jednodussi html stranka).

Dost je skoda, ze mapa CR stanic s aktualnim pocasim (vypis meteostanic na mape) je uz jen s Jabaskriptem, ne jednoduche html stranky, prehledne fiungujici bez JS. Driv se ze strankami dalo o dost lepe pracovat. Navic byla stranka mensi na datovy objem a bez narocnosti na CPU-RAM. Jestli je lepsi mensi nebo vetsi barevna skala, to je dost individualni, mel jsem radsi tu mensi, kvuli snadnemu nalezeni rozdilu a teplotniho pole. Ta mapa je dost skoda. Existuje jeste teplotni mapa jako PNG-GIF obrazek ? Taky skoda, ze u profesionalnich stanic nejde najit html mapa s hodnotami jako driv.

Existuje vlastne jeste teplotni mapa Evropy na zaklade Metar nebo Synop ? Velmi dobre udelanu teplotni mapu Evropy maji na meteomodel.pl Zatim se mi nepodariloprijit na to, jak takovou mapu Evropy, Sveta nakreslit. Je to v Grads ze Synop pozorovani, pomoci Bash a Gnuplot by to melo jit take, ale vyvoj takove mapy neni jednoduchy.
https://meteomodel.pl/AKT/IMG/temp99.png

Skoda, ze je barevna skala resena tak, ze velikost mapy je cca 700-800 kB. Po snizeni barevne hloubky na 8bit je to neco cca 200-300 kB. Drivejsi mpa par let na zpet mela mensi velikost PNG souboru.

273
# 09.05.2019, 12:19

Archiv je o mnoho prehlednejsi v nove verzi, co se tyce statistik, maximalnich a minimalnich hodnot. Statistiky jsou super. (Vubec nejvyssi minimum je z Bystrice pod Hostynem nove +27.2 z 08.08.2013, naopak podle vseho je nejnizsi maximum z Lysa hora 12.01.1987 -27.4 - takze jsme byly na vychode nedaleko od -30 v 850 hPa). Kdovi, jak to ale bylov letech typu 1929 a 1956.

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-10-4829-Rekordy_... (zatim od srpna 2018 ke zmene nedoslo)

V diskuzi je super i ze se posledni obrazky zobraziji k dane podskupine. Skoda ze jedna s podskupin v diskuzi neni Historicke pocasi a extremni pocasi, pocasi v zahranici.

# 09.05.2019, 12:20

igor127
Tak to máš zdá se podobný problém jako já s tou prázdnou mapou na Počasí u vás. A to samé se mi děje v počítači i u mapy Meteostanic a Teplotní (barevná) mapa se mi nezobrazuje vůbec.
Na mobilu se mi zase nejprve zobrazí takový šedý rámeček s hláškou: Zobrazit mapu a až po kliknutí na to se mi mapa ukáže i s ikonami. Ale také není zrovna moc dobře orientována.
Viz více v mém příspěvku ZDE

TommyAst
Při zadávání odkazů, aby se daly zobrazit je potřeba použit ikonku Vložit odkaz (ten malý modrý glóbusek s písmeny w w w). Tam zadat danou URL adresu a přejmenovat nebo zkopírovat danou adresu.
Dříve to šlo i bez toho, přímo v textu, ale nyní to zřejmě jde pouze přes tu ikonku.

Jinak do Archivu ani do těch historických témat moc nechodím, tak nevím, jak to tam teď po té změně vypadá.

3
# 09.05.2019, 12:50

Chtělo by to jemnější zoom na mapě.Je to dost na hrubo.Jinak mě fuguje vše a žádnou prázdnou mapu nemám jak tu píšete.

# 09.05.2019, 12:50

igor127
Já jsem také toho názoru, že předchozí verze byla lepší a nevím, na základě čeho tak usoudili, že tohle má být lepší. A nechápu ani na mobilu to šedé okno, před zobrazením mapy. Viz: https://diskuse.in-pocasi.cz/image_uploads/05_2019...

Jinak jaký máš prohlížeč a OS v počítači a na mobilu. Napadlo mě, jestli to nebude třeba starším nebo nevhodným typem prohlížeče a operačního systému, které nejsou pro novou verzi webu In-počasí plně optimalizovány. No zkrátka, že ty nové stránky tak dobře nesedí a nejsou tak úplně funkční na starších typech počítačů nebo mobilů.
Protože zdaleka ne všichni tenhle problém mají.

32
# 09.05.2019, 13:12

Nevím jestli tu to už nezaznělo, ale na mapě meteostanic a teplotní mapy by to chtělo aby se dalo zoomovat kolečkem myši, případně dvojklikem a ne pouze klikat na +/- jak blbec.

Za další koukám, že přibyly některý meteostanice, což je super, ale na druhou stranu některý zmizely. Třeba Deštnice a Praha 10 Bohdaleč. Proč?

# 09.05.2019, 13:20

Některé vývojářské techniky co mám v počítači jsou už zastaralé a neaktualizovatelné a proto mě a možná i někomu dalšímu toho mnoho nefunguje.
No přece nebudu kvůli nové verzi In-počasí kupovat nový počítač nebo notebook či dokonce mobil. To určitě ne. :!!:
Takže buď se to opraví i pro starší typy nebo sem nemá cenu chodit a využívat zdejší služby.

Na.Guru
No to by se mě nejprve musely ty Meteostanice, resp. mapa meteostanic i teplotní mapa a mapka v Počasí u vás správně zobrazit.
Takže můj problém je daleko závažnější než nějaké zvětšení.
Ale tou myší by to bylo pravda asi snadnější než tím + a - .

74
# 09.05.2019, 14:07

Tak mě se zdá,že po včerejších porodních bolestech :D: funguje vše jak má OK:slunce:

273
# 09.05.2019, 15:08

Ondráš

A co ti nefunguje ? Nektere sluzby uz tu nejsou vubec (teplotni mapa Evropy, sourkome stanice Slovensko, Rakousko), treba prijdou z dolazovanim aktualizace.

Ale jinak je pravda, ze starsi vezre byla vic jednoduche thml nenarocna na vykon pocitace (CPU, Ram, Traffic) a snadneji se s tim pracovano. Ted je tu voc Jav-Skriptu, objemejsi stranky a nove graficke prvky, co u starsi vezre nebyly (to dava vetsi slozitost prohlizeni webu a zere to vic vykonu). JS je i bezpocnostni riziko. To se ale deje obecne na celem internetu. Jinak mam mnohem radsi taky hlml klasicke, nez ruzne googlovske prvky, JavaSkripty. Ale stejne si myslim, ze novy web in pocasi funguje dobre take,par veci bude potreba doladit.

Neni to o novem PC ale mozna starsi verze internetovych prohlizecu nepodporuji nove veci, staci aktualizovat prohlizec.

273
# 09.05.2019, 15:12

V Archivu je uvedena nejnizsi prumerna rocni teplota dlouhodobe na Snezce, a to jen +0.2 (ve starem skolnim atlase dokonce slabe pod 0).

Kvalitni dlouhou radu tam ma jen Polska stanice (ID 12510), a:
https://diskuse.in-pocasi.cz/image_uploads/06_2018...

689
# 09.05.2019, 16:17

Dobrý den, také by mě zajímalo, zda je dostupná i nová mobilní app pro Android. Mě to stále ukazuje poslední aktualizaci z roku 2016. A nyní už mi nejde ani přidat příspěvek. Je chyba jen u mě nebo to má někdo podobně?? Díky

# 09.05.2019, 16:51

PvW
Zatím ne, ale v budoucnu ji také upravíme.

ota
Počasí u vás je opravené. Mapy na mobilu jsou obecně problém, který nemá ideální řešení. Na původní mapu už se nedaly přidávat další stanice - nevešly se tam, takže mapa musí být interaktivní. Proto tam musí být to "Zobrazit mapu" - jak jinak bychom poznali, jestli chcete sjet dolů po stránce nebo chcete pohybovat mapou. Mít pohled na celou mapu, kde bude jen mrak přes sebe umístěných stanic je k ničemu. U teplotní mapy to ale smysl dává, tam to zvážíme. Podtrženo sečteno: buď si musí uživatelé zvyknout na interaktivní mapu nebo bychom už nikdy nemohli přidávat další stanice, protože původní mapa už byla zcela zaplněná (za poslední měsíce jsme odmítli spousty stanic jen kvůli tomu, že na mapě nebylo místo). Ovládání kolečkem myši na počítači a jiná vylepšení ještě vyzkoušíme. Na ladění a úpravy je teď času dost.

igor127
Stále se Vám nezobrazuje? Nasadili jsme upravenou verzi.

TommyAst
Odkazy opravíme. Děkuji za upozornění.

Mari
Zatím není, přidávání dat přes ní řešíme, je to chyba u nás.

182
# 09.05.2019, 16:52

Boha jeho ... proč zase měnit na nějaký nový neověřený bastl? Nestačilo doladit starý design?

86
# 09.05.2019, 17:02

Stranik
To je tedy názor. Předpokládám, že bydlíte v dřevěné stodole z roku 1000 a jezdíte kočárem :D Vzpomenu si na aprílový žertík od Seznamu: Mapy.cz, kde nasadili mapy z roku 1999, protože: Po každém vylepšení si část našich uživatelů stěžovala, že ta starší verze map byla lepší. Z toho nám vyplynulo, že původní verze aplikace z roku 1999 byla vlastně tou úplně nejlepší, a proto se k ní po dvaceti letech vracíme :D

ota
Avatar
2125
# 09.05.2019, 18:13

In-počasí
Děkuji za reakci a odstranění chyb z počasí u vás. S tím počtem stanic jsem to nevěděl, to pak samozřejmě chápu a určitě souhlasím, že více kvalitních stanic má přednost. Pokud by bylo možné tak upravit teplotní mapu bylo by to skvělé. Každopádně Vám moc děkuji,že tak reagujete a snažíte se nám tady vyhovět a neustále se zlepšovat. Moc jiných webů,které by tak dobře fungovaly a neznám. Takže klobouk dolů.:)
Ještě taková drobnost pro ostatní. Všiml jsem si, že pokud chcete zobrazit mapu stanic, počasí u vás a teplotní mapu na celou obrazovku i na mobilu, postačí přepnout v chromu na zobrazení pro počítač jede to. Takže alternativně lze postupovat i takto.

# 09.05.2019, 18:22

Nejsem z nového In-počasí nijak nadšený. Roky používám pro zobrazování teploty vzduchu na svém webu vygenerované ikonky. Po změně webu In-počasí se změnila i velikost a barevnost těchto ikonek, což rozhodilo design stránky (viz obrázek). Předpokládám, že stejné problémy budou mít i stovky dalších uživatelů, kteří tuto službu používají. :(

2656
# 09.05.2019, 18:25

In počasí
Dobrý už je skoro všechny opraveno ale ještě opravena není ta ikona trvalého sněžení v počasí u vás a historie tam ještě není aby jsem se mohl podívat jak bylo u mě třeba před měsícem;-) takže to jsou 2 věci které ještě by se měly doladit:!!: jinak super stránky:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.