Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, výjimečně s přívalovými srážkami nebo i kroupami

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

275
# 05.03.2024, 20:11

Tak snad si nikdo nemyslel, že úplně nový typ vakcíny šitý narychlo nebude mít žádné vedlejší následky, svého času v bezpečí z prodlení měla nepochybně svůj význam hlavně u ohrožené části populace, ale příroda je rychlejší, pro mě je podstatné jak se stát (potažmo ministerstvo zdravotnictví) postavil čelem k odškodňování následků po očkování a jak se celá společnost postavila čelem k chybám odpovědných politiků a jak se zlepšila v přípravách na mnohem horší události.

# 05.03.2024, 23:12

V ČR, tisíce mrtvých lidí, tisíce lidí s poškozeným zdravím a trvalými následky, statisíce nemocných, přeplněné JIP, nemocnice před kolapsem, to očkování proti COVID-19 nezpůsobilo.

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-5-5458-Koronavir...

# 06.03.2024, 00:41

Tahle diskuse je dost bolestivé čtení především proto, že někteří účastníci (palma) pořád nechápou, jak funguje vědecká metoda a peer-review proces, a myslí si zřejmě, že když metodou "cherry picking" najdou nějakou studii, která zrovna podporuje jejich (většinou zcela iracionální) přesvědčení, tak se to dá použít jako citát z Písma Svatého.

Je rovněž s podivem, že se stále objevuje tisíckrát vyvrácený argument že "se přece neví, na co Ti lidé umřeli, když nebyli provedeny pitvy" (charlie).

Zkusme ještě jednou vysvětlit, proč se tento argument nedá použít. Pokud je úmrtnost za nějaké období zhruba stále stejná, a pak dojde k extrémní údálosti, jako například pandemie Covid 19, a úmrtnost se najednou skokově zdvihne o x%, pak je naprosto opodstatněné učinit závěr, že oněch x% zemřelo z důvodu oné pandemie (pokud se nenajde jiné vysvětlení) - i když někteří třeba umřeli na embólii (později bylo prokázáno, že Covid mimo jiné způsobuje abnormální srážlivost krve), nebo na předčasný infarkt díky celkové zátěži, atd.

Je neuvěřitelné, kolik emotivních a nesmyslných argumentů v podobných diskusích padá, že se ani nerozlišují základní otázky, jako účinnost vakcín (tak je zcela přesvědčivě prokázána) versus různé korupční skandály, ke kterým v souvislosti s výrobou a distribucí vakcín došlo (vždy se najdou lidé, kteří se snaží bohatnout na cizím neštěstí, což ale neznamená, že by vakcíny nefungovaly).

Jako ve všech krizových situacích šlo i tentokrát o odhad rizik, a o pokud možno kvalifikované rozhodnutí. Diskuse o kvantifikaci oněch rizik bez znalosti faktů však nemá valného smyslu (kromě toho, že se člověk "vykřičí").

# 06.03.2024, 12:29

Jsem pro smazání tohoto již dávno překonaného téma.

# 08.03.2024, 14:34

K 07.03.2024 v ČR s COVID-19 zemřelo 43510 lidí.

388
# 08.05.2024, 14:59

Jen trošku polechtáme téma... Astra stahuje celosvětově vakcínu proti koronaviru..https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-as....
prý o ni opadl zájem..

Ačkoliv byla považována za celkově bezpečnou a efektivní, podle nových studií mohlo existovat riziko vzácného, ale vážného vedlejšího účinku. Trombóza s trombocytopenií (TTS) je vzácný syndrom, který se objevil u dvou až tří osob ze sta tisíc očkovaných vakcínou Vaxzevria. Tuto skutečnost měla společnost připustit v únoru, píše Daily Mail.
Právě TTS je však jen v Británii spojováno s více než 80 úmrtími a stovkami vážných zdravotních následků. Skutečností je, že aktuálně AstraZeneca ve Velké Británii čelí hromadné žalobě, sdružující více než pět desítek žádostí o odškodnění. Důvodem jsou právě úmrtí a vážné zdravotní následky, k nimž mělo podle žalující strany dojít v souvislosti s aplikovanou vakcínou.

# 08.05.2024, 16:05

V ČR bylo použito asi 900000 vakcín Vaxzevria.
Tj. v ČR v souvislosti s vakcínou Vaxzevria se mohla Trombóza s trombocytopenií objevit u (900000/100000) x3 = 27 osob nebo také ne.

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-5-5458-Koronavir...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.