Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Koronavirus intenzivně zasahuje oblasti s výrazným znečištěním ovzduší

32
# 23.11.2021, 09:57

Nové mimořádné a ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, které bude platné od příštího pondělí, tedy 29. 11. 2021:

" .. Neočkovaní nesmí do kin, hospod, ani parků. V nemocnicích musí ležet odděleně. Totéž se týká návštěvy kadeřnictví nebo pedikéra. Bude jim zakázána návštěva lázní a koupališť. Nesmí navštěvovat sportovní zápasy ani se jich účastnit, budou jim vyhrazeny speciální úřední hodiny. Zákazy, omezení a nařízení se budou rozšiřovat a současně s jejich nárůstem i zostřovat dohled nad jejich dodržováním .."

Dočetli jste to až do konce a nic vás neudivuje, myslíte si, že vše sedí, že je vše v pořádku? Tak byste měli vědět, že toto není nové opatření MZ, ale výtah z protižidovských vyhlášek z nacistického Německa z roku 1939. V daném textu bylo pouze slovo "Židé" změněno na "Neočkovaní".
Tak, co pořád si myslíte, že tady jde o naše zdraví?

385
# 23.11.2021, 15:47

Myslím, že volba by mohla být jednoduchá, kdo chce očkovat, tak ať se naočkuje zadarmo, a kdo chce pilulku, tak ať si jí zaplatí, to je fér, ne? :cool: https://www.pfizer.com/news/press-release/press-re...
přílišný tlak je totiž poněkud kontraproduktivní...https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/povinne-ockovan...
A něco pro odborníka, co mi tu předhazoval, že Afrika na tom není lépe, jak my s celým očkováním, když jsem to tvrdil, neměl jsem prý pravdu..:cool: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropa-epicen...

42
# 23.11.2021, 18:15

Na.Guru
Pred rokem to platilo pro vsechny ty zide..

168
# 23.11.2021, 18:24

Dočetli jste to až do konce a nic vás neudivuje, myslíte si, že vše sedí, že je vše v pořádku? Tak byste měli vědět, že toto není nové opatření MZ, ale výtah z protižidovských vyhlášek z nacistického Německa z roku 1939. V daném textu bylo pouze slovo "Židé" změněno na "Neočkovaní".
Tak, co pořád si myslíte, že tady jde o naše zdraví


Prosím pěkně. Každý názor je slovo, které nelze být upřeno. Srovnání holocaustu s neočkovanými je velice silně kruté a je to sviňárna non plus ultra.
Vážený pane
Vaše kruté přirovnání je jenom další ukázkou toho, jak jsou lidé krutí a dokáží pošpinit úplně vše. Umírají neočkovaní v plynových komorách? Jsou zřízeny tábory, kde po tisíckovkách denně umírají? Ne!.

Dost už.
Edti: příspěvek upraven, protože osobní věci sem tahat nehodlám

77
# 23.11.2021, 18:27

Mike11
Jelikož očkovaného nechrání vakcína před nákazou, nechrání ho ani aby nenakazil, nechrání ho ani před hospitalizací, nechápu tedy proč by měl mít nyni jakékoli výhody proti neočko. Všechny bez rozdílu testovat a ne, že si očko s nainstalovanou Tečkou v mobilu a jsi nesmrtelný i přes to, že si můžeš urvat plíce a máš 5ti metrovou nudli omotanou kolem hlavy.

42
# 23.11.2021, 18:32

charlie
Snižuje šíření o 60% a chrání před hospitalizací každou věkovou kategorii o 4 - 10x.

Můžeme si každý o tom opatření myslet co chceme, faktem je že cílem je zamezení přeplnění nemocnic za co nejnižších ekonomických ztrát. V stejné situaci před rokem byl tvrdý lockdown pro všechny. A na JIP by bylo tak 3000 lidí (respektive na chodbách nemocnic)

77
# 23.11.2021, 18:42

Mike11
Těch 60%plati pár měsíců, pak nic.
Jediný spolehlivý údaj ze všech možných dat je nízká reinfekce díky prodělání nemoci, nic víc, nic míň.

33
# 23.11.2021, 18:43

Mike11 Pokud se ma zabranit preplnenym nemocnicim zrovna ockovanim (kdyz pominu jestli je to vubec mozny v nepromoreny populaci) tak je na to stejne pozde. V lednu mozna uz v prosinci budou cisla zas mnohem nizsi nebo prudce klesat - a to i bez dalsich vakcinovanych.
Tohle je posledni hodne silna promorovaci vlna, v dalsich uz tlak na nemocnice bude mnohem mensi protoze vetsina uz prvni prodelani bude mit za sebou.
A kdyby dalsi vlny slabsi nebyly, jen to ukaze bezmocnost cely ockovaci snahy.

42
# 23.11.2021, 18:44

charlie
Vláda ale dělá ty opatření kvůli nemocnicím. Podle všech dat funguje očkování dobře a místo rekordní úmrtnosti (Ukrajina, Rumunsko, Bulharsko..) vidíme jen pozvolný růst..

33
# 23.11.2021, 18:49

Aidamko1 Korektni by asi bylo napsat ze to na co narazi NaGuru se delo jeste pred tim holokaustem..

42
# 23.11.2021, 18:49

Ai-kun
Neříkám že s tím souhlasím, jenom když to někdo přirovnává k nacistům, tak by si měl uvědomit že je tu nějaký problém a to je snaha ten problém řešit. Že je to špatně a hlavně pozdě, to je zase jiná věc. Ale ještě stupidnější je tohle přirovnávání.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/kyjovska-nemo...

32
# 23.11.2021, 18:54

Mike11
Před rokem to platilo pro všechny, aby teď část společnosti byla ráda, že to platí jen pro někoho a ještě to podporovala. Hlavně, že máte svůj QR kód, kterej bude podmiňovat vaše veškeré fungování ve společnosti. Dílo je dokonáno. Brzy se tam kromě dávek na které budete muset chodit každých 5 měsíců budou přidávat i další parametry a stane se z toho Sociální kreditový systém. Totální poslušnost, dohled, kontrola a represe. Ale beze mne.

Aidamko1
Proto jsem citoval vyhlášky z roku 1939, nikoliv z období, když již docházelo k šílenému holocaustu. Naopak je třeba se mít na pozoru, aby se to do té fáze nedostalo a bojovat proti tomu. Obávám se však, že lidi bez QR kódu bude potřeba coby "nepřizpůsobivé" odstranit.

42
# 23.11.2021, 18:58

Na.Guru
Proč bych měl já platit za to, že se někdo nenaočkuje a skončí na lůžku? Je to jeho osobní problém, měl se naočkovat a já to za něj platit nebudu. Neudělal nic pro to, aby na tom lůžku neskončil.
Tak by měl přijmout zodpovědnost za svoje činy, když se věci podělají..

385
# 23.11.2021, 19:02

charlie
Navíc je korektní připočítat taky přínos lepší léčby v rámci monoklonálních látek v řádu deseti tisíc použitých dávek (už docházejí, nově nakoupené ještě nejsou), a dále půspbení propracované léčby, čili i díky tomu je nárůst na JIP daleko pomalejší a menší, včetně úmrtí, jsem zvědav na ty nové pilule, už u dvou druhů se uvádí účinnost okolo 90% dokonce u té druhé 100% (což je nesmysl)..pak by to bylo fajné..:cool:

32
# 23.11.2021, 19:03

Toto byl můj poslední příspěvek zde v tomto vlákně. Za mě je toto hodně důležité téma, které je bohužel velmi aktuální, ale i přesto toto není web, kde by se mělo řešit, zvlášť proto, že jeho rozměry nabývají spíše zdravotnicko-filosoficko-socio-policko-ekonomický rozměr, což se počasí moc netýká. Je vidět, že zde jsou různé názory k tomuto a nemá smysl se tu do krve hádat. Já napsal, jak to cítím a budu se věnovat jen tématům, které na In-počasí patří.

77
# 23.11.2021, 20:27

Mike11
Takže když budu plný komorbidit a obézní jako prase díky své životosprávě, ale nechám se očkovat abych neskončil v nemocnici, tak je to v pořádku? Protože takoví tam převážně končí.
Nevím, kde bereš pořád tu jistotu, že právě touto vakcínou situaci zachraňuješ, v nemocnici končí obě skupiny cca půl na půl a znovu podotýkám neprodělavší před tím Covid.

42
# 23.11.2021, 21:58

charlie
V takovým případě je to v pořádku, vakcína je hlavní prevence. Ne nekončí půl na půl, stačí se naučit počítat procenta.

385
# 23.11.2021, 23:34

Tak vida, zase jedna jasná korelace s ovzduším, či počasím, chcete-li...https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vi...
velmi zajímavé počtení..

Jinak jsem se dozvěděl, že dlouhodobých účinků vakcíny se nemusím obávat, bavil jsem se o tom z jedním pánem, a ten mi řekl, že případných vedlejších účinků vakcíny za deset, patnáct let se nemám obávat, protože se jich nedožiju, když jsem se zeptal, jak to může vědět... suše mi odpověděl "jsem klimatolog".. no tož tak...:cool:

272
# 24.11.2021, 21:44

palma
pěkný článek, zlatá venkovní mlha, inhalací Justu 31 si zvlhčím sliznice okamžitě a účinek proti virům je podle mě nezpochybnitelný, ústní vodu teď zkouším od Herbadentu, podle dlouholetého osvědčeného receptu, škoda, že nemůžu udělat studii ohledně vlivu na virovou nálož Covidu, myslím, že bychom se divili, jak jednoduché mohou být způsoby boje.
https://www.originalatok.cz/clanek/7-aromasilaku-p...

Jinak je to jen trénink na to, co nás teprve čeká, ekonomické dopady covidu budou bolestné, ale na to, co předvádí (teď Kanada) a předvede klima, se teda moc netěším, ale můžeme si za to sami.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.