Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí JARO 2023 - jaké bude?

# 03.03.2023, 12:28

Aidamko1
Jižní Morava je tento týden opravdu teplejší než Čechy... Tady úterý celý den slunečno, ale tmax sotva 3°C, středa cca podobně s tmax 5°C.Každopádně docela pofukovalo a několikahodinový pobyt venku nebyl úplně příjemný. Včerejšek už byl fajn to uznávám a tmax 8°C bylo přijemné a také méně foukalo. Dneska se po 8h ráno natáhl nějaký dekl a ten se protrhal až teď takže dnešek bude takový napůl a tmax vidím cca na 5-6°C.

Každopádně nevím ale okolo těch 5°C mám nějaký velký zlom ve vnímání teploty a je to prostě znát trávit (dlouhý) čas venku když jsou 4°C nebo když je 8°C tak je značný rozdíl.. proto chci výhledy s teplotami nad 5°C. Že ráno mrzne mi nevadí, ale ty maxima bych si představoval prostě v březnu vyšší a doufám že výhledy brzo nabídnou lepší čísla.

168
# 03.03.2023, 14:10

JohnBattler
Tady dneska opět už je +10,8°C, takže těch +11°C dneska dáme. Jo celkem dost teplo oproti např. oblastem v Čechách. Břeclavsko má aktuálně +12°C. Zase já si moc nemám proč stěžovat, aspoň trochu něco udělám na zahradě.

Jinak koukám Mokrosuky u swana mají taky pomalu 11°C. Jo, ta amplituda mezi ránem a odpolednem tam musí být řádná. :cool:

386
# 03.03.2023, 14:19

Aidamko1
No, momentálně to ukazuje od toho 13.3. pěknou otočku do tepla, a to i ráno, ovšem, jako vždy, je to daleko, koukal jsem že PV se má vrátit na +10m/s a setrvat v tomto módu až skoro do konce dubna, ostatní parametry, jako NAO, AO, MJO se tváří značně proměnlivě, což by mohlo být i finální počasí..A aby to bylo pohromadě skoro všechno, tak QBO jede zase v západním módu.. už týden..
Tady aktuálně +5, a za barákem na severní straně mám ještě zbytek sněhu..:D

VHK
Avatar
30
# 03.03.2023, 15:05

U nas cely den pod deklem,venku pouhe 2 stupne,pocitovka je ovsem v minusu,venku se neda bejt...

# 03.03.2023, 16:59

Současný výhled učebnicově březnový co se týče teplot, jen ty srážky mi dělají starosti. Nic výrazného nelze v následujících dnech čekat. Jen na horách přeháňky.

22
# 03.03.2023, 18:09

No vypadá to na pěkný začátek jara:slunce:zima už se podle mě nevrátí,ráno už zpívají ptáci no prostě nádhera :)

3
# 03.03.2023, 19:16

Teď mě to tam maluje pěkne oteplení od půlky března....Už,aby to bylo...Už chci jet na chalupu.

272
# 03.03.2023, 19:35

Ty noční mrazy tu vlhkost celkem udržují, samozřejmě hlavně tam, kde je půda tak jak by správně měla být celoročně pod vegetací nebo já experimentuji s tenkým mulčem, pořádná spotřeba vody začne až pominou noční mrazy a teploty přelezou 10ku, takže asi až po půlce března, u nás nyní 2 prosluněné dny s maximy na +9, fajn.

386
# 03.03.2023, 19:58

Yurri
No, naděje umírá poslední... snad tohle vyjde..:D

výhled......
378
# 03.03.2023, 20:27

palma
No teda, lítá to tam za těch 8-12 dní ,,od zdi ke zdi,, ..
Nejdřív zima a zanedbatelné srážky, teď tohle..:D
To jsem zvědav, co nakonec bude..
Ty srážky by tedy nevadily (i když řeky v podhůřích by šly asi někam na 1SPA, ale to je na jaře normální..) a teploty do 10°C taky ne..

33
# 03.03.2023, 20:39

Ráno -5, odpoledne +12... Ale výhledy opravdu vypadají dobře - teplo a vlhko. :prsi:

273
# 04.03.2023, 01:43

swan1

Na vychode Kanady i na prelomu unor-brezen je pomerne vyznamny Arkticky vpad, jeste horsi, nez tady v CR na prelomu unor-brezen 2018, i kdyz tenkrat to bylo dost extremni.

U nas 01.03.2023 Korenov - Jizerka -22.3. Mimo standardni sit CHMI budou minima jeste nizsi.

Prvni dekada brezna 2023 vypada dost zima, pak se to snad vylepsi.

47
# 04.03.2023, 07:47

Tohle nemá cenu sledovat, lítá to tam vesele oboum modelům a prohazují si teplo a zimu, jak vapadal výhled večer a jaký teď. Zhruba od poloviny měsíce GFS žádné jaro a východ chladnější s maximy kolem +1 a to už pak bude astronomické jaro, já s tímhle končím..
Nízká oblačnost tady úřaduje dál, včera to byl těžký vopruz s max +0,1 a dnes to vypadá to samé, akorát je pěkná námraza na stromech, toť vše

378
# 04.03.2023, 08:09

Leknín
Tak na 10 dní dopředu to nikdy nemá moc smysl sledovat..
Jediné, co se tam neobjevuje ani v náznacích jsou -20tky, což asi buďme rádi :D
Jestli bude v půlce března +5 nebo +8, +10 je asi trochu jedno, obojí do března patří..
Miriam
U nás včera stejná amplituda jako u vás, 17°C (-6, +11).
Dnes tady ráno opět o 6°C méně než predikce (-1) , -7°C, tak uvidíme kam to stihne přes den slunce vytlačit..
TommyAst
Jj, takový vpád v ČR v plánu není..

47
# 04.03.2023, 08:22

swan1
Jj, je to tak, mně už to leze krkem, hlavně nedostatek slunečního svitu. Pár dní bylo fakt super, teplota se dostala tady jeden den max na +8, ale trvalo to právě jen těch pár dní. Jsme opět zaliti tmou a výhled v tomto směru optimistický není a ohledně teplot já taky ne. Obávám se, aby to neskončilo teplotama 1-5, nad +5 už se dá venku dělat v pohodě, ale rád se budu mýlit..
Jinak minima tady nejsou tak nízká, jeden den bylo skoro -5, jinak do -4 a dnes -2,2

96
# 04.03.2023, 08:35

swan1
Smysl to nemá, ale když ono se na to tak dobře kouká tady na vrškách. :snih:

Leknín
Jó tak víc Slunce mi v tom výhledu chybí také. To je fakt. Bez Slunce to vypadá spíš na prosinec. Navíc na jaře už chci Sluncem topit. Tak jak se předvedlo jaro v posledních dnech ideál. Proložit to dvěma dny se sněhovými přeháňkami a může být zase jasno :slunce::snih:

378
# 04.03.2023, 08:36

Leknín
ROFA
Mě pořádné zimy se spoustou sněhu sice chybí, protože v mém dětství a mládí jich na Šumavě (760mnm, Volary) bylo hodně a byl jsem na to zvyklý jako na normál..
Ovšem s přibývajícím věkem už se vždy více a více po zimě - nezimě těším na začátek dubna, přílet vlaštovek a rozkvět trnek a třešní..
Už aby to bylo! :)

109
# 04.03.2023, 09:08

swan1
Tak já to vnímám spíš tak, že když je člověk děcko, nějakou tu zimní zábavu si najde vždycky (u nás bez sněhu se aspoň hodně bruslilo). Ale čím jsem starší, tím víc vnímám zimu jako ztrátu času, ještě když bohužel nejsem garážový kutil, kde bych se snad nějak smysluplně zabavil. Takže odfiltruju víno, pomůžu ženě s vánočním cukrovím a čekám na první vlaštovku.:D

No, jinak k tématu, zatím to má průběh ten, že teplo se z víkendu posunulo už na středu a na víkend spíš ochlazení. Ta středa je za 5 dnů, takže to asi vyjde.

96
# 04.03.2023, 09:17

swan1
ludvicek
Tak u mne zážitek ze zimního počasí neopadá ani po padesátce. Ale možná se už vracím do dětských let. :D

378
# 04.03.2023, 09:18

ludvicek
Šumava je už hodně zpívající..
Dnes procházkou v okolí Hartmanic, Prášil a lesy už jsou plné ptačího zpěvu..
Už se ty sýkory, brhlíci a spoustu dalších, nemůžou dočkat, tak jako my..:D
ROFA
:D
Tady už to ani v 800-900mnm na lyže moc tedy není... spíš na procházku :D
Edit:
Tak teplota u mě přes šajnící mozol dál už nestoupá, naopak začla klesat , aktuálně+2,2°C, rozfoukal se vítr a pocitovka dle stanice je kolem -2°C.
Je to trochu zvláštní , protože tady ve vyšších polohách Šumavy je aktuálně kolem +4,+5°C..

Šumava dnes slunečná a plná ptačího zpěvu

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.