Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí JARO 2023 - jaké bude?

379
# 10.03.2023, 08:54

palma
Tak samozřejmě.
Na novinkách už teď ví, jak bude v dubnu :D
Celé to stojí na špačkovi..
Že už jsou tu zpět první čejky chocholaté, skřivani, atd.., svědčí spíše o vcelku normálním postupném návratu tažných ptáků..

386
# 10.03.2023, 09:07

swan1
Já se docela nasmál těm havranům, nám tady už zakládají hnízda, po dvou u nich sedí, krákají a hlídají, a vypadají že na nějakou cestu na sever zvejšky hází bobky..:D Jo kde jsou ty časy co jsme se strejdou predikovali podle přírody.... ale mělo to svou osobitost, od něj...bohužel ho už neunesou nohy, vypadá na tom vozejku jak Zeman, naštěstí to není Zeman..:cool:

# 10.03.2023, 09:28

ludvicek
U GFS je prostě jistota, že na týden+ má vždycky studený vpád. Má to takhle skoro každý výstup celý chladný půlrok a prostě párkrát za sezónu mu to vyjde no. Ale pamatuji si pár dní zpět jak měl pro nás teploty na příští týden hned od pondělí max do 5°C a teď tam je okolo 12°C. :D
Prostě už beru vážně jenom ICON a ECMWF co se týdenního výhledu týče a dál nemá smysl koukat. Je pravda, že nyní to mají modely těžké. Severní polovina Evropy je plná studeného vzduchu a od JZ se sem tlačí velmi teplý vzduch a spočítat přesné počasí za týden je nemožné. Vypadá to na závěř příštího týdne na další silné teplotní rozhranní a nevím jak moc na jih se propadne ten studený vzduch. Takže příští víkend může být v maximech cokoliv od 3 do 20°C. :)

379
# 10.03.2023, 09:34

palma
Podle mě tu letos ani ta typická, velká hejna havranů ze severní Evropy nebyla , a ti naši samozřejmě nikam nepoletí :D
Při opravdu krutých severských zimách sem ze severu dříve zalétávali i krasavci jménem brkoslav severní, káně rousná, atd..
To už není pravda...
Váš děda jistě ještě i z vozíku udělá nějakou tu svou pověstnou predikci!
Ať se mu daří co nejlépe!:)

169
# 10.03.2023, 10:14

Gfs má třeba na příští pátek sotva 10 stupňů a ecak si tam stále drží teplo a má tam až 20 tak uvidíme komu to vyjde

386
# 10.03.2023, 14:37

kuba
No, okolo druhé až třetí dekády března, to tam začíná nad Evropou malovat nějakou TV, která by ten kolotoč níží mohla patrně přerušit a dle predikce poslat teplo.. což by odpovídalo Ecáku, tak se nechme překvapit, já tu právě třídím sazečku, co jsem koupil.. tak už by nějak slušně mohlo být..:)

3
# 10.03.2023, 22:42

Jako teď s tou předpovedi verklujou sem tam....to je 15 stupňů sem 15 stupnů tam....Každy výstup úplne jiný...Teď je pravděpodobná předpoveď na 3.dni asi vrchol...Ostatní je jen Rosnička se žebřikem ve sklenici...

110
# 11.03.2023, 07:24

finnnp
Teď jsem to sem chtěl napsat, ale předběhl jste mě. Asi se dá spolehnout na chladnější víkend a teplejší pondělí ale středa - pátek, to je prostě +- 10 stupňů. Co bude příští víkend, to se vůbec nemá smysl bavit. Blbý je, že bych to aspoň zhruba potřeboval vědět.:D No nic, tak zase sbalit pro zichr zimní výbavu a pláštěnky, třeba nebudou potřeba;-).

169
# 13.03.2023, 14:57

Tak letos čekám že meruňka vykvete ještě dříve než v loni když vidím jaký má pupeny a hlavně ten výhled od pátku kdy by mělo být více jak 15 stupňů a hlavně slunečno, a další týden má být teplo i v noci. Minulý rok vykvetla meruňka 30.brezna ,letos to bude stejný nebo možná dřív, je to hrozný. V dubnu bude stačit jediný mrazivý vpád a je po úrodě:(
Jak to vypadá s kvetením meruněk na Jižní Moravě?

110
# 13.03.2023, 15:08

kuba
Tady už to bude, co nevidět. Rovněž forzýtie (zlatý déšť) už rozpukají. Jestli ten příští týden bude bez mrazů, tak jedině dobře.

22
# 13.03.2023, 15:22

Tohle teplo je špatný je to brzo...

258
# 13.03.2023, 15:25

ludvicek
U nás zlatý déšť kvete už nějakou dobu:D. Jinak to konečně vypadá na fajn začátek jara:cool:

Tohle by šlo
110
# 13.03.2023, 15:34

Negan
Je to možný, ale neplést s jasmínem nahokvětým, ten to umí už od února.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jasm%C3%ADn_nahokv%C...

Jinak ano, vypadá to na relativně příjemné brzké jaro, čekám dnes výhled od ČHMÚ, tetelím se napětím, co tam vědátoři vymyslí...:D Minulý výhled se nesl v lehkém nadprůměru, tak uvidíme.

169
# 13.03.2023, 16:01

ludvicek
Kdyby už pak v dubnu nehrozily mrazy tak mi je to jedno ze to rozkvete na konci března ale oni určitě prijdou když bude všechno v květu

386
# 13.03.2023, 16:05

kuba
Přijít nemusí, nebo když bude 0 až-1, -2 , tak v pohodě, nicméně, pokud by ta teplá vlna vyšla, rozkvete kde co, sousedka už má pěkně napučelou meruňku, a mě už se probouzí dvě broskve, co jsem sadil minulý rok z jara.. ale ty jsou malý, takže bych jim klidně dal zábal, tady už kvete zlatý déšť, podběly, kočičky apod.. už to nic neudrží..:cool:, taky mi to tam v závěru píše +20.. no dlouho se ten chládek nehýbal, tak se to holt změní...

622
# 13.03.2023, 16:29

ludvicek
U nás Jasmín kvetl už od toho února, fotka ke 1.3.
Jinak to už vypadá s teplem celkem dobře, o víkendu vypakuju muškáty ven..

110
# 13.03.2023, 20:00

palma
ČHMÚ předpokládá na začátku dubna ochlazení, ale minima nanejníž kolem nuly, což by se dalo.

169
# 13.03.2023, 20:04

ludvicek
Bylo by to fajn ale víme jak dopadají ty měsíční předpovědi

# 14.03.2023, 06:51

Dnes u nás teplé ráno,+10C,zatím oblačno a větřík.Zítra uš bude zima.

379
# 14.03.2023, 07:51

Jestli tohle vyjde, tak ty vlaštovky a jiřičky tu letos budou opravdu brzy..
Já bych se nezlobil..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.