Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Jaké bude jaro 2022?

387
# 06.03.2022, 12:19

Tak jsem zvědavej, jak to bude na konci března, jestli vyjde, že bude teplotně podnormální, normální, či nadnormální.. vidím to teď na ten prostředek, tedy normální, vzhledem k rozptylu, který ten normál charakterizuje..
A pak mi tu ještě chybí nějaký ten rozbor od leknína, tomu to pravidelně přesně vychází, tak abych se měl čeho chytit, a věděl jak to v následujících dnech bude..

48
# 06.03.2022, 12:37

palma
To rozborování raději přenechám zkušenějším a nemyslel jsem to zle, opravdu mně ty vaše rozbory zajímají.
Jsem jen pozorovatel a nechci mrznout stále venku, tak vyhlížím jakékoliv jiskřičky naděje...

387
# 06.03.2022, 13:03

Leknín
Tak fajn,:cool:, teď rozborovat je hodně ošidné, když se vrátím konkrétně k vortexu, stále platí, co jsme tu rozebírali, probíhá v současnosti jisté oslabení, a dnes je tam skoro rozdělení na dva víry, s tím, že to rozdělení během dvou třech dnů zmizí, a nastane posílení, plus někdy okolo 20.3. má dojít k dalšímu narušení a oslabení, to ovšem má docela rychle zmizet a následuje opět posílení..někdy k 22. až 25.3.. což je tak daleko a vzhledem k nastávající nestabilitě víru těžko předvídatelné, že to časově nemusí vůbec vyjít, nicméně narušení budou čím dál častější až se to nakonec opravdu rozpadne, to je jistota, to můžeme říci na 100%..:D. a vypadá to opravdu až na duben..
Platí zároveň, že střed víru se má pohybovat u euroasijské části, chvíli nad pevninou, chvíli nad Novou zemí... čili tam nadále to souhlasí s dřívější predikcí..
Ohledně teplot, apod, blíží se "aprílové počasí" čil říkat že bude sněžit, bude pršet, bude teplo, bude zima, možná i bude bořka..je asi možno..:) přesně bych se to charakterizovat neodvážil, koukám se, jako jiní, na modely a baví mne ty veletoče a změny během pár dní..
z dlouhodobých predikcí to zatím vypadá pořád spíše na teplo, než na průměr, či podprůměr, a to až tam, kam oko dohlédne, snad ještě část dubna, by nemusela mířit k výraznému nadprůměru (ale to si spíš tak nějak přeju)..

274
# 06.03.2022, 14:22

palma
Přitom stačí držet lajnu, koncem 1. dekády mi ta 10ka uteče jen těsně a 2. dekáda už vypadá úplně v pohodě i nad 10, takže jedeme dle starého předpokladu, na sucho se chystám celou zimu;-)

387
# 06.03.2022, 14:34

Yurri
Jo, sucho.. to bude "vděčné" téma..byl jsem u známejch v Chýni, odkud jsme se stěhovali, naštvaně mi povídal story z minulého roku, furt zalíval zahradu a ona pořád byla suchá, pak zjistil, že dole u silnice něco vyvěrá, tak se kouknul z blízka a našel meliorační rouru.. hádejte odkud ten řád vedl..:D, jo dostal to bez plánku, stavělo se bez jakéhokoli průzkumu apod, přitom místní dole pod kopcem to věděli a škodolibě mlčeli..;-).. No na nějaké velké srážky to nevypadá, zatím, přemýšlím o tom, že rozšmelcuju nějaký větve z lesa, je tam toho hromady, po těch větříkách, co byly, a hromada mulče by se šikla..
Lajnu držet je základ..Jinak velice doufám, že ta předpověď takle moc do tepla nevyjde, to by zavánělo průšvihem...

no, snad to nevyjde
258
# 06.03.2022, 16:52

Já už mám na konci výhledu prvních 20°C, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne

# 06.03.2022, 17:17

Neprší/nesněží u vás? Vy co žijete v Čechách, radar ukazuje přes celé Čechy modré až zelené odrazy. Tady nepadá nic, ale jdou vidět pásy srážek u KH. 0°C

Jinak nadále přitápí, celé dny slunce a k 10°C a na konci výhledu silnější advekce a i 20°C.

387
# 06.03.2022, 17:21

Peter Sedlák 1
Kladensko prakticky beze srážek, dneska poletovala sem tam vločka.. ale opravdu třeba jedna, dvě po minutě.. aktuálně vůbec nic..

169
# 06.03.2022, 17:36

Peter Sedlák 1
U nás taky občas propadne vločka ale jinak nic, ani z těch zelených odrazů skoro nepadá tam kde jsou tak to ukazuje radar špatně

13
# 06.03.2022, 18:00

Katastrofická předpověď, sucho a vedro už od března...

67
# 06.03.2022, 19:05

Snad už to teplo vyjde :cool::slunce:

380
# 06.03.2022, 19:22

kuba
No tady z těch odrazů před chvílí začlo padat..Takovej příjemnej ,,Lada,,..
Ale o dost příjemnější už mi bude, až se to za týden vyhoupne nad 10°C.. Doufám, že to oteplení vyjde...

496
# 06.03.2022, 21:17

Možná půjdu proti proudu, ale raději ráno -3 C, přes den +3 C, než plánované oteplení k +15C (možná výš) a nulové srážky kam se podíváš ... už pár dní modely plánují usazení TV v oblasti střední Evropy někdy od půlky března. Zatímco aktuální situce (TV nad sev. Evropou a klasická Omega situace) nám přináší chladné počasí, je pravděpodobné, že jiné rozložení tlak. útvarů resp. pozice TV obrátí březen do tepla. Uvidíme, jak to vše bude vypadat, ale zatím modely drží prakticky nulové srážky až k 22.3. :(

A jak uváděl palma odkaz na článek ze Severe weather, akt. výstupy stále drží jaro v teplejším módu, suma odchylek mezi 1,0 až +2,0 C s tendencí spíše k té horní hranici. Co je horší je přertvávající vliv tlak. útvarů do plusu, tzn. vliv TV, které srážky nepřináší resp. posílají jinam ... no a nakonec je náš oblíbený PV, který také pak může "nějak" zamíchat s kartami.

172
# 06.03.2022, 21:52

Výhled vypadá moc hezky co se týče teplot, ale srážkově bída. Dokud bude taková špatná konstelace tlakových útvarů nad Atlantikem a Evropou, tak je změna v nedohlednu. Dneska sice maximum bylo jen 1°C, ale na příští týden to maluje pomalu 20°C, tak jsem zvědav co se bude dít. Odchylka by to byla pořádná.

Rozbor bude asi zítra až budou nové podklady.

182
# 07.03.2022, 02:06

Peter Sedlák 1

Jj, velmi pomalu padaly větší vločky. Máme poprašek neplné vrstvy.

380
# 07.03.2022, 04:52

2 cm nového, -4°C,
takhle zimní ráno tu nebylo od prosince..:D

387
# 07.03.2022, 07:20

No, při všech těch předpovědích jsem se pobavil na Intersucho.cz, přečetl jsem si jinde, že na něčem asi jede, čili... během pár dní, třeba v takových Krkonoších, či na Šumavě, kde leží sníh, a bude ležet i za ten týden, tam šoupne zhoršení sucha o 4 stupně, a tady u nás na Kladensku nic, tady prý zhoršení nenastane... věřím mu jak Ruský propagandě...:D

to jsou věci..
110
# 07.03.2022, 08:01

andy206
Vaše přání se myslím splní, to oteplení se v podstatě pořád odsouvá a ranní minima nad nulu nejdou. Pokud se budeme bavit o opravdovém oteplení, momentálně je až v půlce druhé dekády (držet lajnu nepomáhá). A když si vezmu, že tenhle výhled je pro Brno a vy jste kousek výš a dál na východ, vůbec bych se nějakého tepla nebál, vy tam na Valašsku můžete lyžovat ještě v dubnu.

# 07.03.2022, 08:16

ludvicek
Lyžovat myšleno asi sjezdovky? Tak to možná i v dubnu... ale na běžky se dá jen krátké úseky v nejvyšších polohách Beskyd. Pod cca 900 m je nes.vrstva.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.