Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Jaké bude jaro 2022?

48
# 04.03.2022, 09:16

Dnes minimum díky oblačnosti jen -1,5 a teď spadlo pár vloček a prosvítá sluníčko. Výhled tady se otočil do tepla, uvidíme co večer. Těším se už na jaro, doufám, že se to tam udrží a večer tam nebude zas otočka do mrazů

# 04.03.2022, 10:12

Ve vyhledech nejsou téměř žádné srážky. Jak se otepli a začne startovat vegetace, bude se výrazně prohlubovat sucho. Zásoby sněhu kromě hrebenovych partií nejsou žádné. Vypadá to na hodně suchý nástup jara...:(

ota
Avatar
2147
# 04.03.2022, 11:29

Aldy1977
Ty výhledy jsou strašné. ECMWF, tam teď maluje arktický vzduch a plošné ledové dny i v nížinách v druhé polovině příštího týdne. GFS teploty v nížinách kolem 0, ale na čem se shodnou zcela, je prakticky úplná absence srážek...

110
# 04.03.2022, 14:12

ota
Já doufám, že se modely prostě zbláznily. Ostatně, nebylo by to poprvé. Ačkoliv, vyjít jim to samozřejmě může.

48
# 04.03.2022, 15:44

Pročítám tuto diskuzi zpětně a je to opravdu úsměvné, studený vzduch nikde není a nebude, čeká nás nadnormální březen, pak páár normálních dnů a kouká z toho nakonec těžký podnormál :D
Today vlastně on "vítěz diskuze" se tu neukazuje a asi dostal ban?, při jeho povaze by vám to většině dával sežrat. Cejn jeho klon je vidět na meteoforu. A asi má teď hodně práce s pomocí uprchlíkům-žvaněním jinde :D
Odpolední výhled ještě přitvrdil, série šesti ledových dní, mně klepne :( :led:

# 04.03.2022, 16:09

Leknín
Today se naštval a leavnul, ale pak si opět vytvořil nový účet, sám už to tu psal. Nom asi vyhrál, teda takhle, první půlka března bude a je chladnější, ale druhá půlka už teplo, dle gfs.

Ten vpád byl asi jistý, ale že přitvrdí? 11-13 března teplota v 850hPa i -13°C a ve 2m 0°C až 2°C dle gfs. Ecák dává i -16°C ve 850hPa a tím fakt všude celodenní mrazy. Sranda toto, v lednu únoru to nešlo tak až v březnu dubnu.

Přeháňky hlavně na západě nemají skoro pohyb. Napadne tam dost.

wxcharts.com GFS
Až na konec výhledu
wxcharts.com Ecmwf
148
# 04.03.2022, 16:21

po krátké přeháňce zase bílo :)

48
# 04.03.2022, 16:22

Peter Sedlák 1
Aha, já už ty Aurovy klony přestávám stíhat :D

Dnes minimálka -1,5 a maximálka +1. Pro 4.3. je to už hodně pod a začlo nám tu též sněžit. Cesta už je zasněžená, viz aktuální sněženky a výhled. Ale je to jen výhled. Všichni doufáme v oteplení, k opakování loňského jara snad nedojde.

496
# 04.03.2022, 16:32

Tak během necelé hodinky a půl rychlá proměna do zimy, proč ne :) měli jsme štěstí na to pásmo srážek, které bylo úzké, ale zasáhlo přesně mou lokalitu. Dalo to 3-4 cm, moc rád jsem je odhrnul :)

274
# 04.03.2022, 16:41

V pohodě držím lajnu, těch 10tek se dočkám holt ne v 1., ale ve 2. dekádě, ale spíš v nížinách, příroda dostane šanci zarazit po té teplé zimě to svoje nastartování a je to vlastně dobře.
Jinak tady +1 a zataženo a větrno s popraškem krupek, ale rejpe se dobře, ráno -3 a při zemi -5, příští týden síla, ale v pracech mi to bránit nijak nebude.

48
# 04.03.2022, 16:41

Mně to dnes stačilo v práci a ještě makat doma s hrablem :!!:
Mrknul sem na Ventusky a odchylka od normálu ve 2 m do půlky měsíce -3 až -7 odpoledne, ráno kdy jdu z domu ve čtyry sem se radši nedíval...

182
# 04.03.2022, 17:43

Jen hrabejte hrabejte ... Tady nic, jen poletovaly :snih: ale nemělo to šanci se utvořit do nějaké vrstvy. Pokračování a následný týden vypadá pouze na holomrazy.

13
# 04.03.2022, 20:33

Dobrý večer, tady už je půda úplně vysušená, březen bude asi úplně beze srážek. Tragický začátek jara. Ach jo...

182
# 05.03.2022, 00:38

ota

Co je na tom tak strašného že se nám vrátila na chvilku zima? V období do Velikonoc je to zcela normální že ještě mrzne či padá :snih:

ota
Avatar
2147
# 05.03.2022, 02:48

Stranik
No trochu mi vadí, že možný vrchol zimy by měl přijít v březnu, ale já to hlavně myslel z hlediska těch srážek. Tady už je totiž opravdu hrozné sucho a tohle proudění k nám přináší silný severovýchodní vítr, který to vše jen zhoršuje. A srážky se nečekají vlastně žádné.

48
# 05.03.2022, 08:06

Ondráš*
Máš pravdu, ale široký pojem je vlastně i ta moje vesnice. Bydlím úplně dole směrem k Ratiboři a Ojíčná má tuším přes 650 metrů. Jiné teploty a vyšší srážky. In-počasí sleduju dlouho, ale ty teploty neodpovídají, občas si to sedne, ale jinak podhodnocené. Dnes ráno to nešlo pod 0 a aktuálně sněží. Sněhu je už 5 cm.

Ranní výhled ještě víc přitvrdil, obrázek nemá cenu dávat. Maxima jen -2, minima -9 :led:

110
# 05.03.2022, 08:24

Stranik
Ano, normální to je, ale příjemné to není. Navíc, rozhodně to nevypadá na chvilku. Je to strašná otrava, jen tak sedět doma a čekat, až trochu rozmrzne, abych mohl jít třeba na ryby. Nejblbější kombinace je letní čas a dvacet čísel čerstvýho sněhu.

274
# 05.03.2022, 09:54

ludvicek
Není nad sníh v březnu, nejužitečnější z celého půl roku, sucho teď krásně využívám při rytí, protože se v tom pískovišti dobře plevelí, hlouběji to promrzlé není, ale předpověď je šílená, příští pátek ráno -8, Tmax. -2, pocitovka o 5 st. méně, to doufám nevyjde, to už by bylo moc..

387
# 05.03.2022, 10:14

Yurri
No, za tak tři týdny to vypadá, že by mohl začít vortex zvolna uvolňovat chladný vzduch ve vlnách, takže to bude divoké střídání teplo studený, i během dvou dní..(asi).. co jsem se tak koukal, zpomalí na nějakých 10 - 15m/s.. plus dva samostatné víry, v tom pak přesně předpovídat bude "sranda" holt přijde aprílové počasí v plné parádě.. tady počtení k současné situaci..https://www.severe-weather.eu/global-weather/polar...

110
# 05.03.2022, 10:36

Yurri
No nevím, spíš "únor bílý pole sílí". Jako rozumím té vodě, ale já pak mám týden bahno, než to trochu ofoukne. No, naštěstí už jsem dost březnových prací stihl v únoru, vinohrad mám tak z půlky ostříhanej, snad se k té druhé půlce nebudu muset brodit sněhem. Pak to chce postříkat sírou, to taky není dobrý dělat za ledovýho dne, zkrátka je to otrava. Oč je příjemnější chodit jen ve svetru, po práci posedět před sklípkem "a slyšel zpívat kosy".

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.