Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Sněžení 12.1. až 15.1.2021

69
# 10.01.2021, 14:30

Tady -3st a kupodivu dnes i chvíli vylezlo sluníčko, pak se zatáhlo a začalo sněžit, přestože na radaru skoro vymeteno. V úterý a ve středu nám to dává 10-15 cm a pak ochlazení až k -18. Pěkně se na ta zima nakonec rozjíždí :)

238
# 10.01.2021, 14:47

Petr75
Pěkný, krásná zimní idylka :)

U nás jsme nakonec ledový den udržely. Nejvyšší teplota nakonec -0.7°C a o pár minut jak se to schovalo trošku do mraku, tak hned -4°C, jen ze stromů a keřů jak jsou tmavý to chvilku kapalo. Dodávám fotky z dnešní procházky :snih::led:

hřbitovní čepičky
Už jdou, v řadě za sebou...
"Centrum" Rychnova...
50
# 10.01.2021, 15:27

Tak z té pěkné zimy při silné sněhové přeháňce, už je opět ošklivozima a bláto, ty proklaté nížiny... slezlo to více, než jsem čekal, hlavně ze stromů a cest a to ani nesvítilo sluníčko... tak nevím jestli bude v noci mráz, nějak se to nevyjasňuje...

Něco jsem nafotil, bezprostředně po té sněhové přeháňce to vypadalo úplně jinak...

No věřím, že to tu ještě do konce zimy přebijeme, ale v těch nížinách to prostě není ono... je to blbý, teploty lezou furt nad 0 a ani nejsou moc velké srážky většinou...

Ta Vysočina, Brdy a další podobná místa nad 600m.n.m. kde jsou vyšší průměrné srážky cca 700-900mm ročně už mají pěkné zimy a člověk nemusí být vlastně ani na horách...

386
# 10.01.2021, 15:27

Tak jsem brouzdal předpověďma i indexama, ochladí se, to jo, ale co koncem měsíce, začne mít vliv to, že polezou oba indexy když ne do neutrálu, tak spíše do plusu? Nehodí to tam ty pověstné "vidle" po konci ledna?..:!!:

AO
NAO
50
# 10.01.2021, 15:30

Jo a ty fotky...

Tak radost je pryč... škoda, že jsem nevydržel to předsevzetí, že nebudu sledovat modely a předpovědi, tady jsou šance na zimu stejně malé, asi si to předsevzetí dám znovu a nechám se překvapit, co přinese ta 2/2 příštího týdne a zbytek zimy... v úterý a ve středu tu bude až +3°C :(

53
# 10.01.2021, 15:32

palma
Vzhledem k dvoutýdenní rezervě plného projevu a nutno vzít v úvahu rozpad vortexu, tak bych se zatím nebál. Nad zápor to vyleze kolem 22. ledna, takže tak kolem 5.února by se to mělo projevit, ale to by se měla propadnout zrovna na začátku února další masa arktického vzduchu. Bude to mít více vln jak predikuje severe weather a NOAA.

Indexy AO jsou v záporu asi 17 dní a projevilo se to až teď... NAO 15 dní, takže zatím v klidu. Přičtěme si ty 2 týdny mínusu+2 týdny do změny a máme teplo až kolem 8.února.

Tím, že oteplování ve stratosféře vydrží až do konce ledna a vortex se bude pozvolna rozpadat, tak těch dávek arktidy až k nám bude hodně. Nebojte.

Situace stejná jako leden 2012.

76
# 10.01.2021, 15:48

Takže zjednodušeně koukal jsem na aktualizovány teploty s jestli tu něco spadne tak jen ve formě deště :prsi::prsi::( nebo se pletu ? Má být +2...

# 10.01.2021, 15:57

Norové tam dlouho neměli žádné srážky. Ještě ráno tam byli max 3-4 cm za týden a ted tam mají tohle :D . To vypadá dobře, aspoň od středních poloh výše :D. Jinak u nás sněhu stále cca 10 cm. Teploty kolem -1.
https://www.yr.no/nb/v%C3%A6rvarsel/daglig-tabell/...

F4
Avatar
109
# 10.01.2021, 16:16

Tak se západem slunce, kterého bylo mimochodem asi 3x víc než říkala předpověď, se zatáhlo a klidno zrovna taky není. Normálně by člověk očekával celkem slušný pokles teplot ale kdepak, pořád +1,5°C a jak jsem již uvedl, budeme rádi, pokud se vůbec podíváme pod 0, jak je všechno ze dne zahřáté (jako když ohřejete jídlo v hrnci a přiklopíte pokličkou). To je panečku leden - vlastně za 2 týdny obvykle (statisticky) nastává vrchol zimy, hm. A k tomu výhledu - bude taková zima, až z toho začnou ptáci oznamovat příchod jara. Vlastně už dnes štěbetali jako na začátku března, počasí tomu odpovídalo - slunečno, prakticky bez mrazu a odpoledne téměř 3°C.

JUGOCV
Budeme rádi, jestli vůbec něco spadne aspoň v dešti. Sníh už tady do začátku jara nečekám.

2702
# 10.01.2021, 16:30

F4
U nás se taky zatáhlo navíc popadává, slunce se schovalo a sníh slehl na 15 cm, konec hlášení..

50
# 10.01.2021, 16:34

F4
Ty zimy v nížinách jsou fakt o ničem, nechápu co se to děje... dříve to bylo více vyvážené, třeba na Vysočině 30cm, nížiny 10cm, teď je v nížinách furt + a ty předpovědi jsou úplně vedle, že to snad ani není možný...

No nic jeb*t celé počasí, tady už to lepší nebude...

238
# 10.01.2021, 16:42

Tak Norové i nový Aladin se mi líbí... S trochou štěstí by to zas mohlo dát aspoň 15cm během týdne, nicméně cokoliv co bude nad 10cm, tak budu brát jako úspěch. Aktuál nám to taky slehlo na nějakých 16cm, takže pokud bysme pokořili 25 čísel...bylo by to úplně super, jen teda díky tomu větru to asi nepůjde moc dobře měřit. Spíš to vypadá, že na Vysočině bude pořádná kalamita s tím větrem jak to zafouká silnice z polí :):snih::vitr:

F4
Avatar
109
# 10.01.2021, 16:45

aura33
No ne ale je to vážně na pováženou. Od začátku ledna vyšla předpověď teplot tak 1x, jinak pořád odchylky do + v rozsahu 2-3°C. K tomu ještě upravovali směrem nahoru předpověď hlavně maxim, protože na poslední chvíli zjistili, že celodenní mráz není ještě reálný. Srážky sice nějaké byly, ale sněhové jen někde. Slunce pravda taky moc nebylo ale pokud není bílá krajina, tak je to stejně k ničemu. A jak jsem psal ráno, tak to přesně vyšlo (vyšší teploty, přes den slunce, k večeru deka) a nemusím mít MFF UK. :)

50
# 10.01.2021, 16:58

F4
A teď si vemte, že když Aladin i předpověď ČHMÚ dává na úterý pro moji oblast +3°C, tak tu klidně může být +5°C... vůbec bych se tomu nedivil...

Je to pěknej shit... hlavně že o kousek výše už mají pravou zimu, je to jako by se nížiny propadly o 300m níže oproti zbytku republiky...

182
# 10.01.2021, 17:28

Já teda nikde žádný teplo nevidím ...

https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/karlo...

A ty 2 dny to tak nevytrhnou aby roztálo někde nějaké velké množství sněhu. Naopk po dnešním sluníčku to nyní pěkně zmrzne a ztvrdne, takže tát to bude pomaleji. ;-)

96
# 10.01.2021, 17:37

Stranik
Jo tyto situace jsou i pro nás nejlepší. SZ vlhké proudění, silný vítr. Pro nás za úterý, středu odhaduji 15-20cm. V těchto případech nás navíc modely obyčejně podstřelý a dávají více srážek na návětrnou německou stranu.

238
# 10.01.2021, 17:39

ROFA
U vás může být s tím větrem taky slušný rodeo...především na cestě k Rusové do Vejprt, tam se při takovém proudění tvoří luxusní závěje :)

96
# 10.01.2021, 17:50

Však se na to kde, kdo těší. Teda kromě těch co tudy dojíždí do práce. ;-) Na kalamitu to ale nevypadá.

273
# 10.01.2021, 18:02

Dnes fantastický den s úplně jasnou oblohou a celodenním mrazem díky lehkému oparu, už nyní je kolem -7-8, takže to bude síla, boby i běžky jedou o 106, takhle to má vypadat.

379
# 10.01.2021, 18:07

Tady se asi uz nikdy nevyjasni?:D
Odpoledne se to zaclo protrhavat, ale k veceru se opet zatahlo.. -3 st prave ted.., denni maximum bylo -0,2st, dalsi ledovy den. Pripadlo dnes cca 1,5cm nadychane perinky..
Krasnej zimni den opet.
Vyhledy na tyden dopredu solidni, neco pripadne, mraz nejakej bude, spokojenost

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.