Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí Jaký bude listopad 2020

238
# 05.11.2020, 23:08

Tutugon
Jojo u nás se taky pomalu tvoří opar/mlha, takže pokles teploty se zastavil. Aktuálně pořád -2,5°C a při zemi -7°C. Dost možná bude námraza pěkná...2 hodinky zpět už byla hodně silná jinovatka.:led:

V tuhle chvíli se dále ochlazují spíše polohy nad 650m.n.m. , kam prozatím mlhovina nezasahuje.

274
# 06.11.2020, 05:48

Jihlava, Třebíč, Žďár n. Sázavou, všude namrzající mlha a -1,7. No ještěže nikam na těch letňácích nemusím. Možná bude nakonec i neděle celkem slunečná, ale bude to boj, když tak povyjedu trochu vejš k Javořici nebo do Dačic.

# 06.11.2020, 06:07

Počátek listopadu očekaváme z hlediska teplot zpočátku lehce nadprůměrný postupně průměrný. Kolem poloviny listopadu pak místy průměrný až nadprůměrný z hlediska srážek pak podprůhttp://portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi...měrný. Konec listopadu se jeví jako teplotně nadprůměrný a srážkově průměrný.

274
# 06.11.2020, 06:27

Guztres
Tak začátek listopadu už máme v podstatě za sebou a trend klesajících teplot vidíme všichni, zvlášť když to pod pokličkou udrží mlha a nízká oblačnost. Vzhledem k místním specifikům může být vše jinak nebo oproti předpovědi dokonce úplně naopak, na to oteplení se teda už teď těším, jen bych nerad, aby to bylo zase ve vyšších vrstvách atmosféry, tam je nám takové oteplení víte na co;-)

387
# 06.11.2020, 06:59

Tak nakonec nejvíc -2,2, a koukám, venku jasno, to beru..:slunce::)

74
# 06.11.2020, 07:13

0°C a mlha, to je paráda:!!:

# 06.11.2020, 07:17

-1,7, doteď byla mlha, nyní se nasunula na druhou stranu údolí k Radotínu a Černošicím a tady se vyjasnilo, škoda že to nebylo obráceně, ale i tak je všechno hezky namrzlé:).

69
# 06.11.2020, 07:48

Tady -2°C, zatím jasno a slunce už pomalu vylézá nad Sviní horou. V údolí je vidět mlha, dále pak k nížinám už i hustší nízká oblačnost. Mohlo by to jasno vydržet celý den :slunce::)

F4
Avatar
109
# 06.11.2020, 07:58

Ze slibovaných mlh zase nic. Všude po republice mlhy a tady máme zase humus, konkrétně nás čeká další usmažený den. Pravděpodobně proto, že stále není pořádné JV proudění. Já už to slunce fakt nesnáším a letos obzvlášť. Ti, co na něj čekají, tak mají mlhu a ti, co ho nechtějí, tak jim praží. No kde to jsme... Čekám, že nízká oblačnost se vytvoří nejdříve v pondělí, protože nás čeká víkend a to ani jiné než jasné počasí v tomto roce neexistuje. A to ani nezmiňuji to, že minimálně do 20.11. nepřijdou žádné srážky, takže opět - ti, co chtěli suché období, tak se dočkají ale obráceně už to neplatí.

2718
# 06.11.2020, 08:06

F4
No na víkend musí přece být hezky doufám že se zahalíme do oblačnosti až po neděli:) koukám že už to bude trochu připomínat listopad 2011 pořád inverze donekonečna:!!::oblak::slunce: jinak tady -2 v noci hustá mrznoucí mlha teď už jasno a je silná jinovatka:):led:

1003
# 06.11.2020, 08:17

Ani u nás k žádnému překvapení nedošlo a mlha se vytvořila již asi v 9 večer. Aktuálně -1,5°C

Přidávám snímek z kamery na Vítkově Hrádku, krásně jsou vidět Alpy.

Vítkův Kámen, sumava.eu
53
# 06.11.2020, 08:21

F4
Já tedy nechci nic říkat, ale tady nad tou mlhou je jasno, takže se neusmažíte jedinej. Proboha vy máte problémy. Nechci tedy nic říkat, ale myslím, že tak hrozně moc u vás slunce nesvítí. Myslím, že Střední Čechy a my na JM máme za rok o dost více slunečního svitu než vy.

238
# 06.11.2020, 08:31

Dneska ráno opět fest mrazivo s parádní námrazou. Noční minimum -5,2°C , ještě nyní se drží -4,5°C. Přízemní minimum bylo -8,5°C. Mlhavo, ale pomalu se dere k moci "punťa":slunce::snih:

53
# 06.11.2020, 08:38

Jo taky problémy hlásí MHD co jsem viděl. Jelikož jsem na kopci, tedy nejvýše položená část města, tak mrznoucí mlha a slabé mrholení udělalo hezkou námrazu. Takže trolejbusy stojí. Nojo a už začínáme kopírovat minulý rok:D

ota
Avatar
2147
# 06.11.2020, 09:20

F4
Opravdu máte dojem, že vás usmaží listopadové slunce?:D Při těch 8 stupních to určitě bude opravdové peklo... A ono je i celkem logické, že je víc mlh tam kde více pršelo. Mlhy a vlhkost se mají jaksi rády. Naštěstí dnes se to téměř jistě všude rozpustí.

# 06.11.2020, 09:37

Tady má nejmenovaný jedinec fakt alergii na Slunce protože co je moc to je moc. :D Listopadové slunce co má díky nízkému úhlu nad obzorem výkon asi tak na 1/5 toho co je v létě nás opravdu usmaží. :D Já myslím, že 95% lidí v tuto roční dobu sluneční paprsky ocení a hned mám více energie a chutě do práce, když je dostatek světla a skončila ta temnota co teď byla na denním pořádku.

387
# 06.11.2020, 10:36

Prady
Přesně tohle mám rád, projdu se, okolo ticho, mrazivý vzduch v nose, a doma pak horký čaj..:) jinak ...pěkný fotky s náladou..

387
# 06.11.2020, 10:38

F4
Tak, asi jediná rada pro Vás, kupte si hodně černé brýle, a když vyjdete ven, tak si dejchněte na skla těch brejlí, a iluze mlhavého dne bude možná dostačující..:cool:

8
# 06.11.2020, 12:29

ota
zdali se to všude rozpustí, no uvidíme. Tady mám pekelnou smůlu na mlhy a nízkou oblačnost. Před osmou jsem byl ve dva kilometry vzdálené vesnici, a tam od brzkého rána jasno. A tady nyní furt mlha jak mlíko a nechce se jí pryč, nechce :D a takhle je to tu furt, jakmile je jen malá pravděpodobnost, u nás to značí téměř jistotu. Nějaký mikroklima nebo nevím.

74
# 06.11.2020, 12:37

stačí nosit kombinaci rouška + brýle a máte mlhu permanentní :D

jinak u nás se zatím nerozpouští, i když občas je vidět sluneční kotouč

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.