Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hodně oblačnosti, v severní polovině území postupně slunečno

Diskuse o počasí Jaký bude listopad 2020

2731
# 01.11.2020, 20:19

Ondráš*

Moc pěkně napsané.
Čekám trochu teplejší listopad s průměrem srážek. :prsi: Ke konci měsíce drobně zasněží. :snih:
Přál bych si kdyby přišla alespon jedna TN ( pojmenovaná ) :) at to počasí není fádní :tornado: ale to se asi nestane.

15
# 01.11.2020, 21:08

crossflow
Včera jsem koštoval a koštoval a koštoval čtrnáct dní naloženého, už dost dobrého, kysaného zelí a už nechcu do konce roku žádnou tlakovou níž s větry... a pojmenovávat jsem ani nestíhal.

Jinak bych chtěl někdy, když budu mít zrovna volno a nebudu zadírat v práci, trochu sluníčka a vyfoukaný (něžně...!) terén, bych šípků potrhal a vínka založil, ideálně příští víkend. Taky na houby by se ještě dalo, tento týden jsem byli dvakrát a i s mládětem "na krku" našli dosti pro rodinu. Sníh kdyby nebyl, houby zle (na horách ať si je, ale co u nás sním, že...). Mrazu už asi neutečeme, vody stačilo do konce roku - mohlo by to chodit západně od Prahy ;-)



2731
# 01.11.2020, 21:31

Ursus

:D co na to říct.

1270
# 01.11.2020, 21:58

Tak já jen doufám že listopad bude pokračovat v podobném trendu jako předchozí měsíce.Srážky vždy potěší a možná se ukáže i nějaká ta vločka.Jinak dneska v celém Česku pršelo.Nejméně tentokrát asi na Děčínsku.

Srážkové úhrny
414
# 01.11.2020, 22:03

Ursus
Jo to znám, v Chorvatsku říkají "do hospody vstoupil námořník ošlehaný vlastními větry".. :D
Taky budu koštovat, nakládal jsem asi třicet sklenic okurek.. taky bude mňamka..

13
# 02.11.2020, 19:23

Ondráš*
Muzika, super! Pridam se k OT:D
Mozart - Requiem

https://youtu.be/sPlhKP0nZII

Tohle je pro me No 1. v muzice vubec..
A k dusickam tohle dilo patri jako k velbloudovi hrby..
Udrzuji tradici si v dusickovem case vyrazit na ,,živák,, Requiem nekam v podani ziveho orchestru.. Letos bohuzel smula..:(

13
# 02.11.2020, 20:09

Me ten odkaz v prispevku normalne funguje..hm. No ale tak staci jit na youtube a vyhledat.. Je tam vice verzi.. Ja mam nejradeji asi tu, kterou dirigoval L. Bernstein.
No tak ano, velharticky hrbitovni kostel je legenda, opredena tajemstvimi.. A je ponekud sesly..ale tim vlastne strasidelne krasny.. :)
Dik za odkazy!

# 03.11.2020, 05:32

Ondráš*
Pokud se nepletu, tak ten měsíc byla mnohde naměřena i rekordně nízká doba slunečního svitu, což je vzhledem k prakticky nulovým srážkám obzvlášť paradoxní.

414
# 03.11.2020, 15:49

No, zatím je listopad. alespoň tady, pěkně teplý, včera přes noc nějakých tuším +14, dneska jsme měli mít nejvíc okolo +11 +12, a realita, dolezli jsme na +14,7.. nějak jsme pořád výše, než se předpovídá.. Teď jsem venku potkal děcka na kolech, kraťasy a krátký trika, zpocený jak vo žních..:D.. no snad se to umoudří alespoň do průměru..

78
# 03.11.2020, 17:48

TAk u nás to dnes byl skoro učebnicový podzim. Ráno mha a pak začalo docela silně mrholit, takže je všude mokro, blátivo.
Taky je ale dost teplo, 15°C, ráno z toho měl člověk skoro tropický pocit.

302
# 03.11.2020, 20:08

Takhle by mohl vypadat listopad celý, dnes překonán teplotní rekord s 18,9 st., škoda, že jsem zase nebyl doma a včera to bylo při kácení spíš na škodu, těším se ale na slibované slunce ve ČT + PÁ, to by byla paráda.

123
# 03.11.2020, 20:55

Yurri
Mluvíte mně z duše, hlavně ať to trochu oschne, neboť dnes jsem zlehka šlápl na záhon a byl jsem tam po kolena.

3113
# 03.11.2020, 21:03

Yurri
Tak to já se taky těším na sluníčko už mi chybí ale hlásejí zas nějaké nízké mraky no nevím nevím:!!::slunce:

17
# 03.11.2020, 21:18

Hlavne at neni inverze, mlhy a podobny svinstva. Vic nechci..

302
# 04.11.2020, 14:24

Tutugon
Dokonce i na sobotu všechny modely hlásí slunečno a dle textové předpovědi ČHMÚ nízká oblačnost jen ojediněle, tak že bych tomu zkusil věřit a bylo by 3 dny slunečno, víc bych ani nečekal.

414
# 04.11.2020, 15:57

Yurri
Kéž by, kéž by, potřebuju uklízet spoustu drobností na zahradě, takový počasí by se šiklo..je to za dva dny, tak to snad klapne..

182
# 04.11.2020, 17:13

Tak zase ani :prsi: ... Opět to netrefili. Mraky šly více východní cestou .... jak bývá zvykem.

302
# 04.11.2020, 17:48

palma
Na zahradě je listopad vysloveně sázecí období (cibule, petržel, mrkev, salát, česnek) a zároveň se sklízí (celer, mrkev, pekingské zelí), lehký mrazík při slunečnu bude popravdě příjemná změna, nakonec tady zalilo pěkných 10 mm, když do konce listopadu nekápne, nikomu to vadit nebude.

# 05.11.2020, 09:30

Tak nevím, jak tomu bylo jinde, ale my dnes zaznamenali 1. přízemní mráz letošní zimy, ve 2 metrech bylo 1,1 °C, ale listí stromů bylo namrzlé, stejně jako stříšky od úlů či slepičí kurník. Na zemi se jinovatka nevytvořila, asi ještě není dostatečně prochlazená zem. Zároveň se mi kouřilo z kompostu z navozeného listí, organismy poctivě makají:cool:. Ráno bylo úplně jasno, ale s východem slunce se sem od JV začala nasouvat inverzní oblačnost, která během půl hodiny pokryla celou oblohu, nyní je kompletně zataženo deklem, těšil jsem se na sluníčko a ono asi prd:(, ani ten ranní paprsek nebyl, zrovna když se to chystalo vylézt, tak na JV vyjel první mrak.

3113
# 05.11.2020, 09:33

Frantis95
Hele my tu máme také zataženo v noci částečně svítily hvězdy ale k ránu se úplně zatáhlo nízkou oblačností:):oblak: těšil jsem se na sluníčko a ono není doufám že o víkendu ho uvidím:):slunce:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.