Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Červenec 2020

# 01.07.2020, 21:00

Podle mě se tu zbytečně plaší. Do konce týdne resp. asi až do pondělí to vypadá v nížinách na velmi příjemná maxima cca 23-27 což je zcela ideální. Co bude za týden je zatím otevřené a nesmíte tak moc věřit modelu GFS. Žádná velká zima nás nejspíše nečeká. Stejně tak jako červen nebyl extra chladný. Skončí jako teplotně normální měsíc. Pršelo dost to jo. Škoda že to nebylo rovnoměrněji rozložené... Moje lokalita, ale měla deště tak akorát a pěkně rovnoměrně rozložené, takže já si nestěžuji.

2
# 01.07.2020, 21:19

Tak jak bylo dnes, tak to bylo fajn. Klidne jeste tepleji. Mel jsem volno a krasne se pracovalo - venku na :slunce::slunce: vychlazene pivo, zadna pradelna, ale suche teplo, proste parada. Takhle si predstavuju leto. Na hristi si jeste hraji decka, krasny teply vecer. Super za dnesek :slunce::slunce:

17
# 01.07.2020, 21:51

Snowrain
Ja ty vysoke teploty taky moc nemusim, ale jak pisu, kdyz neni vlhkost, da se to snest. Pri predstave 30 + dest na me jdou mrakoty.

# 02.07.2020, 00:02

Frnda
Jenže jde o to, že přece nikdy neprší při 30 stupních. I když je velmi teplý den a je i kolem 35 stupňů, tak při bouřce se může ochladit i o 15 stupňů a je aspoň příjemněji, i když je pak větší vlhkost. Alespoň pro mě tedy. Ale každý jsme jiný samozřejmě;-)

17
# 02.07.2020, 02:02

Snowrain
No nevim jak u vas, ale to, ze se ochladi o par stupnu venku, nema skoro vliv na teplotu uvnitr v bytu. Takze teplota v bytu zustane vysoka, ale prida se k tomu velka vlhkost. Tzn, venku se je prijatelne, ale v bytu je jak ve skleniku :) Ted mam doma 26,1, otevreny okna a vlkhost uz leze na 55%...(venku je 22,3/70%) A co je nejhorsi, uz sem leze to pasmo z JZ.... to zas budu mit v bytu saunu...

1262
# 03.07.2020, 17:22

Dneska je docela krásný jarní den.Maximální teplota byla 23.1°C.Na koupání to dnes určitě nebylo.Převažovala převážně velká oblačnost a ještě k tomu foukal čerstvý vítr.Ve výhledu nejsou téměř žádné srážky.

1262
# 05.07.2020, 11:41

V úterý nás čeká docela citelné ochlazení.Teploty o proti dnešnímu dni klesnou zhruba o 7°C

5
# 05.07.2020, 14:18

Tomamir
Včera jsme se vrátili z Liberce, kde jsme byli od 27.6., i v Jablonci jsme pobyli. 2 dny (pondělí a pátek) bylo kolem 20, 3 dny (neděle, středa a včera) bylo vedro, nastesti na horach se da "schovat" ve vyšších polohách. Zbývá minulá sobota, úterý a čtvrtek, kdy bylo nad 25, ale ke 30 to nešlo. To mi nepřijde jako studené léto, většinu týdne 25 stupňů bylo. A dneska 30 jako bonus, o který dost lidí nestojí (kardiaci, diabetici, starší lidi, menší děti, je jich dost, komu je v těch vedrech blbě a koupat se kvůli zdrav. stavu nechodí). Neustále 30+ nejsou teploty běžného českého léta, ale odpovídají jižní Evropě.

77
# 05.07.2020, 14:37

Hody
Pár sluníčkům jsem to zkusil několikrát vysvětlit, leč...... marně.:D

F4
Avatar
109
# 05.07.2020, 15:49

Jako červenec zatím teplotně OK, ale srážek je málo a příští týden to rozhodně nevylepší. Dny se začínají pomaličku ale jistě zkracovat, což je alespoň pro mě, dobře. Statisticky nejteplejší období nás stále teprve čeká a to až za 3 týdny. No pokud nepřijde vlna veder v červenci (což se může stát), tak v srpnu zcela jistě. To totiž chodí pravidelně a i v minulých letech to tak bylo: chladnější červenec = nesnesitelný srpen a naopak.
Jinak na červenec je tu nezvyklý vítr, typický spíše pro zimní období.

1262
# 05.07.2020, 21:01

F4
Souhlasím také se mi tyto teploty v červenci zamlouvají.Dneska bylo docela teplo.Teplota se dostala až na 27.2°C.Jen foukal trochu silnější vítr.Houbám se také daří.V úterý se zase půjdu podívat do lesa.

147
# 05.07.2020, 23:55

Mně teda ne 30 mi nevadí a dá se chodit k vodě.... Kolem 25 je cítit takový nádech chladu fuj.... Mám rád déšť a všechno ale nevadí mi ani 30 a ani 35 i když to už je moc .....
:D

385
# 06.07.2020, 09:54

Tak tady dneska dopolede s přestávkama jemně mží, teploty mi nevadí takřka žádné teda do cca +35 a od -20..:D, když se dívám do Ruska třeba k Moskvě, tak tam je rozhodně tepleji, jen si říkám, co by se tu dělo na fóru, kdyby to sem funělo teplotně obdobně, jako je tam..:cool: , a ono to sem jednou foukne.. a mám obavu, že to pak bude stejně vytrvalé, jako současné chladnější období..
p.s. tak se z toho mžení hezky rozpršelo.. paráda..

142
# 06.07.2020, 10:40

Pokud není 14 dní v kuse +35, tak se to čas od času dá snést... Ale jak píšu pořád, pro mě je ideální léto 25-30, což si myslím je léto odpovídající našim končinám. Sem tam ochlazení, bouřka, deštík...Letos mi to přijde zatím takové zvláštní a jiné a takové nestabilní a při výhledu GFS na další týden teploty mezi 20-22 mi letní skutečně nepřijdou...

272
# 06.07.2020, 10:54

Ježíšmarjá kdyže bude u nás nějaký letní den? Dobře v pátek a pak? Úplně 30 bejt nemusí, ale rád bych vzal děcka taky někdy k vodě, mě osobně to takhle nevadí, aspoň budu sázet spoustu zeleniny, která mě bude zásobit vitamíny přes zimu, může to být docela důležité.

36
# 06.07.2020, 11:32

Yurri
Taky jsem se jeste letos s malou dcerkou venku nekoupal a tento tyden s tim ani nepocitejme... Ceka nas teplotne podprumerny tyden, letni by mel byt jen PA, voda ale stihne vychladnout, kdyz bude v noci cca 10°C... A pulka leta v p*deli...

F4
Avatar
109
# 06.07.2020, 13:12

No to je tragédie, že je jednou snesitelné léto po x letech pekelného vedra. No a co, tak se nebudou lidi pár dní koupat. V zimě se taky nedá jet pomalu na běžky, protože zima stojí za kulové, tak se to aspoň trochu vyrovná. A stejně to vedro určitě přijde, to je rozdíl oproti zimě, protože mrazy nepřijdou.

# 06.07.2020, 13:22

Letošní léto je příjemné v nižinných oblastech do těch zhruba 300-400 m.n.m. Polohy nad 400 m.n.m. se dostávají opravdu teplotně do teplot chladných lét 70. a 80. let v nížinách. Ale moji prarodiče bydlící v Jablonci mi teda říkali, že na přehradu se dalo jít třeba 1, 2 x za léto a když bylo 25, tak se to bralo jako hodně raritní teplota. Teploty mezi 23-28 C v nížínách holt nepřinesou teploty na koupáni v 500 m.n.m. Vy potřebujete tak 28-32 C, aby i u vás bylo teplo. A toho se určitě dočkáme třeba v srpnu. A navíc mi přijde předčasné teda házet flintu do žita letošního léta 6.7. Loni bylo za mě dost podobné hlavně v severovýchodní a severní polovině našeho území. Ještě se může předvést od toho 20.7 podobně jako v roce 2013. Spíše mi přijde, že i lidé ve středních polohách si zvykli na příjemná a teplá léta posledních let, a proto jedno průměrnější až slabě podprůměrnější léto jim přijde chladné. Ale pro lidi v Polabí, Poohří a na jižní Moravě bych řekl povětšinou vítaná úleva. Zatím bych teda ale nezoufal. Je ještě před námi polovina července, srpen a v posledních letech i září umí být pěkně horké.
PS: Dnešní nejvyšší teplota byla 28,8 C ve 13:10, takže další bych řekl příjemný letní den. Pokud bude 2 dny chladněji jako min. týden, tak mi to přijde naprosto v pořádku. K tomu navíc je od 30.6 velmi stabilní počasí. Přímo u mě spadly 3 mm a od 30.6 je povětšinou slunečno.

272
# 06.07.2020, 13:53

F4
Jo a mrzne pak ještě v květnu, letos ty mrazíky byly přece furt někde, zajímavé, že zrovna na to nejhorší pro pěstování nemá globální oteplování žádný vliv, poslední dekáda bude podle mě v podobném duchu a zlom bude v půli prázdnin, takže snad si koupačky užijeme.

1262
# 06.07.2020, 20:56

Dnaska se zase po nějaké době vyskytly u nás nějaké srážky.Napršelo ovšem velmi mizerných 1,4mm.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.