Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Srážky 2.-8.9.2019

73
# 31.08.2019, 14:12

mimo mísu
Malůvky na příští týden :prsi::prsi:

ventusky
40
# 31.08.2019, 14:59

igor127
Jeste jednou, cesky, pro nekolikset km vzdalene igory z Hodonina, co vi presne, co se celou sezonu deje treba v posumavi.. kudy chodi bourky u nas a kudy ne..😁😁😁 Plosna mapa bourek je plosna mapa.. Ta vam proste nerekne, kudy presne bourky ve ctvercich treba 10 km*10km jdou, nebo nejdou.. Za primou bourku povazuji, kdyz jde jeji aktivni, byt okrajova cast pres obec, jeji katastr, kde se nachazim, ziji a spadne nejake meritelne mnozstvi srazek.. Takova tu u nas byla letos proste JEDNA.. Kolik jich slo okolo, v okruhu treba 10km je vec jina.. Jina.. Tak uz dejte pokoj.. 😁 Budte proste radi, ze u vas je jich vic, tecka.

# 31.08.2019, 15:08

Straky
To je zvláštní že jste tam měl jenom 1přímou bouřku:D:D:D
Přijde mě to přehnaně kritické zhodnocení;-) já vám věřím, ale pochopte že já jsem to nikdy nezažil takže to nemohu hodnotit

615
# 31.08.2019, 15:12

V karlovarské kraji je nejbezpečnější mít venku meteostanici,;-),nejmíň bouřek..,to na JV Slovenska ji rovnou už můžete odepsat..:( Já tady uprostřed jsem měl sice všechny meteopřístroje poškozeny ,kroupy až 5 cm,naštěstí ty hlavní už mám opraveny.
Takže každé počasí má své výhody i nevýhody.

40
# 31.08.2019, 15:24

Sněžník
To je skutecnost .. A je to fakt vopruz.. Zivot ve srazkovem stinu..

16
# 31.08.2019, 16:16

To je těžký ... to mi ale řeknete proč v jižních Čechách to jde a že ten srážkový stín tam nemají. To je ta záhada ...

# 31.08.2019, 16:18

Aladin je trochu zvláštní:D:D:D
Tak to abych se připravil na povodně:D

Meteogramy Aladin pro Brno-Město
F4
Avatar
109
# 31.08.2019, 17:37

Predators2
Já počítal jen bouřky s nějakým úhrnem srážek a to je 9 ne skoro 20, jak udává mapa.

igor127
Taky nikdo neříká, že celé Čechy nemají žádné bouřky, ale jen západní polovina. To Praha a okolí + samozřejmě celá Morava a Slezsko si letos nemůžou na nedostatek bouřek stěžovat.

casipo
Je to záhada, jiné hory tohle nedělají a třeba při srážkách od SV tohle Krkonoše neudělají a jsou ještě vyšší. Ale tohle už není jen záležitost nějakého stínu, ale vůbec chodu srážek, který je nějaký divný a já pořád netuším, co to způsobilo. Morava si píská, protože jim tam, chodí vlny z Alp.

142
# 31.08.2019, 18:01

F4
I ta západní polovina měla jistě víc, než 1 bouřku, jak se mi zde snaží někteří vysvětlit a ta mapa to jasně dokazuje. A s vlnami z Alp jste pobavil, prostě jen závidíte, aspoň konečně zažíváte to, co my téměř každý rok. Navíc, co jste zde nedávno dával roční úhrn srážek co zatím u vás napršelo, tak jste v normálu, prostě si musíte zvykat (a nic s tím neuděláte, ani neustálou hysterií na diskuzním foru), že se rozložení srážek mění a že prostě budete taky někdy na tom hůř než Morava, až to bude pravidlem jako to bývalo u nás, pak si stěžujte - my si už zvykly...
Straky
S vámy se diskutovat nedá, protože vy jen píšete, ale nic nedokážete. A nevíte vůbec nic o tom, jak ty bouřky na Moravě byly, tak neříkejte, jak jich máme víc... u nás jich bylo zrovna nejméně z celé Moravy, ale co už no, to jsou prostě lidé ze Sušic, co nerozumí česky. Ale já jsem spokojený, konečně aspon jednou čechy něco závidí, mohlo by se to takhle obrátit na pěkně dlouhou dobu, to, co je u nás běžné... A jinak jsem koukal na mapu sucha na vaše místo a jste v pohodě, chtělo by se to uklidnit, než mě tu něco vysvětlovat...

# 31.08.2019, 18:03

F4
A já si stěžovat budu, kdyby nebylo pořádné noční bouřky v srpnu, tak by byla sezona nejbídnější co pamatuji. Ono to totiž obvykle bouchá nad centrem a my tady pěkně sušíme. Letošek ale vede v počtu bouřek, které nás obešly, nebo se před námi rozpadly, tak mizernou bilanci v létě nepamatuji.

# 31.08.2019, 18:15

Frantis95
Přesně, letošní srpen úplně mrtvý. Naštěstí jsme byli pár dnů na moravě a pár dnů v jižních čechách, takže víme, co to je bouřka a déšť :cool:

67
# 31.08.2019, 18:58

Cosmo i Aladin pro nás na zítra kreslí pěknou bouřku přímo nad námi, snad se to nezmění

40
# 31.08.2019, 19:05

igor127
Tvl mapy..zase mapy 😂 Nepresny mapy co pouzivaj nepresny udaje z radaru.. A to ze pro nejakou oblast x km2 kresli mapa bourky vubec nic nevypovida o tom, kolik jich je nebo neni na konkretnich mistech..Nemel do toho jak to nekde stovky km od Hodonina je nebo neni..Vis o tom kulovy.. S mapama se muzes jit vyfotit.. Srazkomer, srazkomer hovori..ne igor z Hodonina.. Cpu ti snad ja neco o tom, kolik si mel u sebe doma srazek nebo bourek..??! Necpu.. Tak vychladni v tom vedru uz a sleduj si v poklidu to svy obcasny hodoninsky mrholeni a neprud do jz Cech 😁😁😁 Kartografe.. 😂

F4
Avatar
109
# 31.08.2019, 19:07

igor127
Jak aspoň konečně zažíváme? Co to plácáte pro změnu Vy? Zrovna Vy byste to měl pochopit, když žijete v suché oblasti. Zvyknou se na to dá jen za předpokladu, že stejným směrem to jde v celé republice, ale to se neděje. Možná jsme v normálu, ale normál srážek při velmi nadnormálních teplotách nestačí a ostatní území je v nadnormálu a proč oni a my ne? Já mám rád spravedlnost, takže by mělo pršet nejvíc v suchých oblastech (čili i u Vás kvůli dlouhodobějšímu suchu), aby se to trochu srovnalo.

Frantis95
Je to tak, tahle sezóna je nejhorší co pamatuju. Loni touhle dobou již 21 bouřek, nebyly nijak vydatné, ale byly.

igor127 Straky
Nehádejte se, přesně takhle to začalo na jiném fóru a šlo to tam do kopru - jen hádky a teplomilné kecy.

142
# 31.08.2019, 19:33

Straky
A to máš nějaký dukaz proto, že detektory blesků jsou nepřesný? Jediný, kdo by měl vychladnout jste vy, nikdo vám nic nedělá a hysterčíte jak střela ovšem v tom horku Vás chápu, je to nad vaše zvládání. No, nedávno jste tu cpal do naší oblasti své ptákoviny... A na rozdíl od Vás, který jste extra zaslepený, koukám i na okolní srážkoměry, ale chápu, že když neprší vám do hlavy, je to katastrofa. Takže vám přeji, at se uklidníte a pak racionálně píšete, ideálně podloženo fakty...

F4
A od kdy funguje v počasí spravedlnost? vždy byly, jsou a budou suché a vlhké oblasti a s tím nic nenaděláme, nyní je to jen víc znát, ovšem za půl roku můžete mít klidně povodně a zase budou jen škody a kecy. A abych kvůli tomu měl těžké spaní, že je sucho - musíte si prostě zvyknout, my si už zvykly, ale prostě a právě letos mi to přijde víc fér, než kdykoliv jindy. A obávám se, že ostatní území republiky v srážkovém nadnormálu není.

40
# 31.08.2019, 20:14

igor127
Nejakej moravskej syndrom vuci Cecham..? ?🤔😂 Obvinovani ze lzi, skodolibost a prani sucha do Cech na nekolik let..? Co ty si za cipa..? Rika ti neco pojem lokalnost..? Co je me do okolnich srazkomeru vzdalenejch x km..? To jako podle tebe v republice neexistuje zadny misto kde letos nebyl blesk..? Protoze nejakou barvou je na mape vybarvena uplne cela zeme.. 😁😁😁Gratuluju!!! 👍

76
# 31.08.2019, 20:19

igor127
Ta mapka ukazuje akorát, že byl vyšší výskyt bouřek na Moravě a Slezsku, neukazuje kolik kolik z celku jich bylo přímých, vzdálených a velmi vzdálených, pro mou oblast jich bylo 22, no přímých jich byly 3-5, zbytek vzdálené až velmi vzdálené. Takže Straky tu 1primou u sebe mohl klidně mít.

76
# 31.08.2019, 20:25

Jinak modely nám srážky nepěkně smazaly, budeme rádi za 5mm za celé období. Aspoň se ochladí, přežít zítřek a pak pohoda.

142
# 31.08.2019, 20:28

Straky
Vy mě bavíte víc a víc, zřejmě jste se ještě neuklidnil, tak to zkuste znova. Ten syndrom si zde tvoříte vy, už jen tím, že mi podsouváte věci, které jsem o vás neřekl, že děláte. Takže ještě jednou klid, racionalitu, a pak reagujte, tyhle hysterické výlevy si aplikujte doma u vás. A nikdo neřekl, že takové místo bez blesku neexistuje, opět vymýšlíš jen kraviny, aby si mohl hystericky bouchnout, bacha na to. Takže Já vám také gratuluji, ukazujete, že nejste schopný se ovládat a jen startujete po lidech. A pogratuluji vám klidně i po druhé, až se zvládnete uklidnit... Tak, a nyní očekávám vymyšlení dalších a dalších "vhodných" diskuzních otázek.

F4
Avatar
109
# 31.08.2019, 20:29

charlie
Kdo ví, jestli vůbec něco bude. Tipuju opravdu 0, ale ochlazení už je jisté, zbývá poslední den saharského vedra, hurá.

igor127
Tak jestli se něčeho opravdu nebojím, tak to jsou povodně. Jednak jsme od řeky daleko a ve výšce a navíc by musely spadnout skoro stovky mm, což nehrozí. A i kdyby, tak rozhodně nic proti říkat nebudu, byť to třeba někomu může způsobit škodu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.