Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Srážky 2.-8.9.2019

40
# 31.08.2019, 09:28

Sedet dva dny za oknem a koukat jak venku leje, to by byla nadhera..Ale jde to zase severni drahou.. a nas tu smrncne jen jizni ocasek st fronty.. Porad stejna, blba pisnicka.. Z 36 mm uz nam to osekali na 7mm, na pondeli.. Takze kdyz bude 1-2 mm, budem radi.. Hruza..

F4
Avatar
109
# 31.08.2019, 09:37

Storms
Výstraha ani nebude třeba, protože když je = bouřky nejsou, když není = bouřky taky nejsou. Spíše to bude asi jeden z posledních srážkových a bouřkových fiasek letoška pro Z a pro V zakončení vydařené sezóny. Pak už snad budou srážky vyrovnanější a ne konvektivního charakteru. Celý Z a SZ je na pondělí v modelech s 0 nebo max. několika jednotkami mm, za to pás Šumava-Krkonoše desítky mm jako obvykle.

40
# 31.08.2019, 10:02

Sněžník
No ty delavas zavery okolo poledne,ze propadak bez bourky, kdyz bourky maji dorazit k veceru a vecer..v noci 😀 Nedelame zavery, jen z vyvoje situace a zmeny predpovedi nejsme nadseni..tedy aspon ti, kterym v jejich oblasti dlouhodobe neprsi.. Vsechno podstatne pujde zase severoevropskou drahou.. 🙁 Z drive naprosto normalniho ochlazovani za letni, vyraznejsi studenou frontou se tu dela podzim.. 😁 omg.. Ty destivy ochlazeni za frontama vzdy k stredoevr letu patrily.. ale je to pryc.. uz to nefunguje..

# 31.08.2019, 10:31

Straky
No tak většinou to tak dopadlo že nic nebylo ale to je jedno;-) hádat se zase nechci
Jinak pro Čechy to vypadá ze srážkami bohužel zle?! Máte tam déšť a my na Moravě bouřky a přeháňky takže Morava dostane zase nadílku jak sviň:!!: to není normální tak to radši se toho deště vzdávám, aby napršelo v Čechách
Edit: po aktualizaci předpovědi ČHMÚ pro kraje to vypadá pro Čechy na občasný déšť stejně jako na Moravě

40
# 31.08.2019, 10:44

Pro zapad uz to zase vypada blbe.. Ten uzkej prouzek st fronty, zalezi kde a jak se prizastavi, zavlni.. tam pak muze spadnout vice.. Je to hrozne osemetny..Bohuzel pro nas, letos je na zapade ukrutna smula na nacasovani prechodu front..z 90 % to jde rano nebo dopo a nenaprsi vubec nic nebo par kapek.. V miste kde bydlim, letos od kvetna do ted naprselo jen trikrat za 24h, vice nez 5mm.. Trikrat.. !!! To je strasny.. Presla nas tu naprimo jedna jedina bourka!!! Byla sice exkluzivni, s bow echem..ale byla jedna jedina..

1252
# 31.08.2019, 11:07

Tak to určitě pravda nebude.Minimálně 15 přímých bouřek vás muselo zasáhnout.Na této mapce je krásně vidět,že letos je nejvíce bouří na východě.

Celkový počet bouřek za rok 2019
47
# 31.08.2019, 11:11

Predators2
Ale to je kravina. tady fakt nebylo tolik bouřek. To byly slyšet jen rány z dálky. Ze Šumavy nebo od Domažlic. Takhle bídnou bouřkovou sezonu jsem nikdy nezažil.... Kdyby nás zasáhlo tolik bouřek, tak by mi zajímalo, kde jsou ty mm srážek z nich.
To není normální i z tý mapy jsme na nejnižším počtu.... Hlavně, že dřív to bylo úplně jinak.
Prostě je to strašný, jaká je tu realita. Bylo zvykem tu mít fakt 20 přímých bouřek a hodně
vody..
Snad zítra ještě něco. I ty srážky v pondělí jak ruší je smutný

67
# 31.08.2019, 11:12

Petr11
Snad příští rok bude víc bouřek na Z než na V :blesk:

40
# 31.08.2019, 11:16

Predators2
Kravina.. Tyhle mapky.. 😁 Nejakej prehled to dava..cca, jiste, ale v pasmu s 15 bourkami jsou zahrnuta i mista, kde to proste nebylo..Tu miru lokalnosti jednotl bourek nelze takovouhle mapkou postihnout..Přima bourka tu byla jedna jedina.. Bydlim 8 km od Susice (tam jich meli o par vice) a ver nebo never, nad hlavou jsem mel letos jednu jedinou bourku.. Ta sucha ,,kapsicka,, ktera se tu vzdy vytvari je neuveritelna.. Dokonalej srazkovej stin..

F4
Avatar
109
# 31.08.2019, 11:30

Predators2
Taky rozporuji výsledky z mapy. Schválně jsem napočítal počet bouřek od začátku roku a je jich 9, kdy něco spadlo a zhruba do 5, kdy byly jen slyšet hromy z dálky, coý nepovažuji za bouřku.
Sněžník
Ano, na základě zkušenosti. První výstupy zhruba v pondělí naznačovaly, že to hlavní přejde jen přes Z půlku Čech a s každým dalším dnem se to tradičně posouvá k východu, takže jsme už v díře beze srážek. A tak to i zůstane. Navíc se k tomu přidávají další a další modely.

77
# 31.08.2019, 11:54

jestli nám to dá 10 mm tak to bude zázrak!

1252
# 31.08.2019, 12:08

Straky
Mě nepřijde tahle mapa úplně špatná.Když se podíváte na mojí oblast,tak tam je ten počet okolo 25 bouřek.A ono to tak skutečně je.Já jsem napočítal 24 přímých bouří.U více než poloviny byl naprosto zanedbatelný srážkový úhrn,ale podle mě by se i tyhle bouřky měly započítat do celkového počtu.Každý to ovšem vidí trochu jinak.Někdo počítá za přímou bouřku když mu naprší aspon 5mm.Někomu stačí i 0,1mm.

12
# 31.08.2019, 12:24

Ha, tak na pondělí máme najednou z 30mm srážek 3mm :D

142
# 31.08.2019, 12:44

Predators2
Na této mapce je i krásně vidět, že i v Čechách jsou bouřky a ne jak někteří píšou 1 za rok, nebo žádná apod. :D ( at už jde o přímou či vzdálenější)

16
# 31.08.2019, 12:53

Po shlédnutí posledních výstupů to vypadá na absolutní propadák. Takto si rozloučení s bouřkovou sezonou nepředstavuju .Blahopřeji všem kteří nebydlí na západě ... ani nevíte jaké mate štěstí.

# 31.08.2019, 13:04

Tak už nám smazali srážky i bouřky tak že zase to nebude celoplošné zalití a zas to vypadá na východ jako vždy ti co potřebují vodu nemají nárok

# 31.08.2019, 13:28

Škoda, že nemůžu být sprostý. Ale aspoň ať jde ta Morava už do ..... :) Zase ten.....vychod.

12
# 31.08.2019, 13:36

My jsme Morava, Vysočina, a taky u nás pršet nemá, nic si z toho nedělejte...

77
# 31.08.2019, 13:47

logitech
jsi asi nemocný,že?

380
# 31.08.2019, 14:02

logitech
Proč by jste měl být sprostý? Jde jen o počasí, tomu je to jedno..:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.